Şimdi Ara

Q6600 Oc Yardım Lütfennnnnn !!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Q6600 İşlemcim var ßi türlü 3.6 da stabil hale qetiremedim cpu volt 1.6 yapıyorum bu seferde masaüstünde işlemci 60 - 70 dereceye kadar cıkıyor yük altına sokmaya korktum xD anakart gigabyte P31- Es3g

• kullandığın 4 çekirdek ve oc ye yapısı itibari diğerleri gibi musait olmayan bir işemci işlemcinin stabil çalıştığı son değer 3.4 olsa bile çok iyi bir noktadasın demektir 4 çekirdekli işlemcilerden çok fazla oc performansı beklememeli zaten 1 ghz nin üstüne çıkmışsın çok iyi bir başarı daha fazlasını istemek bilmiyorum ama nankörlük kapsamına girebilir fazla voltaj çeken ve bu nedenle ısınan bir işlemci ucunu kaçırmamakta fayda var. bana kalırsa çarpanı düşür fsb yi arttır 3 ghz de max fsb ye ulaşmayıda deneyebilirsin güzel masa üstü performansı verir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mgedik06 -- 9 Ekim 2009; 23:26:21 >
  • SaoLasın Cok yararLı ßilgi oLdu benim için :)
  • p31 ile 3.6ghz işin zor senin kolay gelsin
  • Carpanı x8 Yaptım 400x8 3.6 cpu volt 1.4 sıcaklık derecesi 40-50 stabil gibi :D
  • kardeş o ayarları bende yaptım makine yük altına girdimi hemen reset atıyor bilgin olsun..Aynı işlemci bende de var
  • Kardesim o zmn ßize bi Su sogutma yada sağlam bi hava soğutma fan şart oldu x9 carpan ile cok iyi sistem ama sıcaklık sorunu var sendede öledir buyuk ihtimal
  • Kaliteli bir soğutucuyla 3,6 kullanırsın herhalde, tabi sorun sadece sıcaklık ise

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Technical_Support -- 11 Ekim 2009; 12:40:44 >
  • 3 fazlı 3.0-3.2ghz arası yapar ki kar sayabilirsin bunu daha fazla gitmez zorlama.
  • işlemcinin çarpanını 9x356 yap ram otomatikmen mhz olarak düşecek onu elleme ... voltaj ben 1.475 e kadar verdim sogutma yüzünden sorun yaşadım işlemci kendini otomatikmen kapatıyordu testlerde ..Eger sende stabil çalışırsa 3.2 de günlük kullanım saglarsın ..Kuvvetli bir sogutma olmadan daha üstünü düşünme.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.