Şimdi Ara

RADMİN LÜTFEN Bİ GÖZ ATIN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaslar size bi sorum olacaktı mesela bi şirkette 10 tane bilgisayr var radmini 10.0.0.3 network une kurdum evden ulasma imkanım varmı modemden yönlendirme falan mı yapılacak bu konuyu aydınlatırsanız çok sevinirim

• evdeki bilgisayara gire bilmen için port açman gerekiyor
    yoksa girmezsin modemin markasını yazarsan yardımcı olmaya çalışırız
  • hangi bilgisayara bağlanacaksan o bilgisayarın ip sine yönlendirme yapman lazım.
  • peki nasıl yönlendirme yapıcam bu arada su port açma işini yazmayın elli kere söyledim usb modemlerde port açmaya gerek yookkkk tam olarak anlamadım ben bu yönlendirmeyi yardımcı olursanız sevinirim
  • yerel bağlantıların firewall özelliklerinde remote admin'le ilgili açmış olduğun port numarasını gireceksin. sonra dışardan remote adm.view'erda şirketin dışa dönük ip'sini gircen (ör : 85.99.x.x) ve port olarak girdiğin port numarasını (4899) gircen
  • hiç bişey anlamadım
  • Benim modemim usb ve burada çogumuzun modemi de usb ben radmini kurdugumda port falan açmadım dısarıdan arkadasımla kullanıyorum mukemmel bi şekilde de çalısıyo ama portu nasıl yönlendirecegimizi bilmiyorum default olarak 4899 port radminin portu modemi nasıl 5 ıncı makinanın 4899 portuna yönlendirecez anlamadım??????????????
  • şirketteki modeminin dış bacak ip sini evindeki radmine gir tabi adsl modem kullanıyorsan birde adsl üzerinde NAT yapman gerekir. Modem üzerinde Firewall varsada radminin kullandığı portu aç. içerideki bir pc ye bağlandıktan sonra geri hikaye. ttnet adsl kullanmıyorsan da mantık aynı kolay gelsin.....
  • İyide modemin ıp girdigimizde yani anamakinanın bu ıp adresli bilgisayarda radmin kurulu degil diyo NAT ı da anlamadım :(
  • up
  • Beyler Yardım lütfennn.....................
  • ya iyi de benim anlamadığım bişey var hepsine diye 4800 no lu portu açtın hepsini modemden yönlendirdin 10 bilgisayarıda peki dışarıdan gelen bağlantı istedeği hangisine gidecek 10 bilgisayara birden gitmez mi ???? bundan dolayı hepsinin portunu ayrı yapman gerek bence 4800 1. pc ye 4801 2. pc ye 48003 3. pc ye gibi tabi programdan da girerken portu değiştireceksin bence böyle olmalı bende denemiştim bunu ağda 2 pc var benim evdeki pc ye girmiştim ikisinede aynı port açıkmıydı bilmiyorum diğer pc ye girememiştim ona da ayrı bi port verirsem girerim diye düşünüyorum böyle olmalı bence
  • Ben zaten hiç bişey anlamadım biri resimli falan anlatsaa çok güzel olacakta yok valla ya olmuyacak sanırım

• up
  • quote:

Orjinalden alıntı: meteceri
    ....hepsinin portunu ayrı yapman gerek bence 4800 1. pc ye 4801 2. pc ye 48003 3. pc ye gibi tabi programdan da girerken portu değiştireceksin bence böyle olmalı bende denemiştim bunu ağda 2 pc var benim evdeki pc ye girmiştim ikisinede aynı port açıkmıydı bilmiyorum diğer pc ye girememiştim ona da ayrı bi port verirsem girerim diye düşünüyorum böyle olmalı bence

zaten bu şekilde yapılıyor her bir portu ve ip'yi modeme gireceksin
    10.0.0.5 4800
    10.0.0.6 4801
    ...
    gibi

radminde pc'leri eklerken portu değiştirmeyi unutmayın

ayrıca uzaktan kontrol edilecek her bir pc'de resimde gösterilenleri uygulayınki windowsun firewall'ı gelen isteği kabul etsin yoksa yine giremezsiniz

adsl modemde ise aşağıda örnek olarak port 80 ve port 23'ün nasıl forward edildiği var buna benzer bir işlemi modeminizde yapın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atasoykcomputer -- 15 Ekim 2005, 23:25:33 >

• cellmaster sen bi harikasın saaol dostum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.