Şimdi Ara

Raid0 'Error oCcurred' Hatası ne anlama geliyor? Yoksa korktuğum şey mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
4.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bir arkadaş kendisi düzeldi demiş ancak yine de el ile nasıl yapılır konusunda bir bilgiye ulaşamamıştım. Ve uzun vadede toptan gitme ihtimali yüksek o yüzden kısa sürede yedek alıp sistem tekrar kurulmalı. Hatta ben bu kadar sıkıntıdan sonra performans farkını gözden çıkarıp birbirinden bağımsız olan raid siz sisteme geçtim. Şu an gerçek anlamda yüksek performans isteniyorsa düşük kapasiteli olsa da ssd en doğru tercih herhalde. Raid 0 da nasıl olsa yazma hızı dışında pek bir performans elde edilemiyor. Ama ssd de her kategoride performansın sınırları zorlanıyor. Bu arada size de kolay gelsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ankarada raid ten anlayan servis yok. 2tb gözümün önünde yatıyor.Aslında çokta umrumda değil.1 tb film arşivi var.önemli verileri nete upload etmiştim.resimler ve yazılar özellikle.
    Şimdi olay şu duruma döndü.Bu hata düzeltilebilir mi düzeltilemez mi ? Bu soruya cevap verecek servis yok.
    saolun bu arada...
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaMoVe

dos oalanı indir cd ye yazdır onunla boot edecen.
    http://www.seagate.com/support/downloads/seatools/

Seatools for DOS la bi hdd taraması yap tam tarama o bozuk olanı büyük ihtimal hdd sorunlu çıkacak onarma seçenekleri çıkarsa onar seç veri kaybetmezsin ,bu rada raid yapılandırmasını sakın bozma. başka hdd varsa ona win kur raid olanın içeriğini başka hddye yedekle hdd de sorun çıkarsa taratınca tekerar raid kurma o hdd ye sorum yok derse verileri kurtardıktan sonra raid yapılandırmasını bozup tek rar raid yapacan raid 0 için en iyi şerit boyutu 128 dir en hızlı.

başka hdd ye win kurunca yeni rst drv kurhttp://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?DwnldID=22194

• @berkerden

Sağ olun cevap için bendeki durum biraz daha farklı. Hiren's Boot Cd'den Mini Windows 7 yardımıyla dosyaları kurtarayım dedim. C'yi hiç görmüyor bilgisayar. 30 ve 901 gb olarak ikiye bölmüştüm bilgisayarı şu anda 30 gb lık kısma girilemiyor. Windows ekranında takılıp kalıyor bilgisayar. Düzeltirken yine raid yapmayı düşünüyorum ama hangisi yapmalıyım, karar veremedim? Raid 0da bayağı bir süre dayandı ama böyle pat diye giderse diğer diskteki dosyalar da uçabilir diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black_Wolf14 -- 22 Ocak 2013; 3:07:56 >
  • Hiren's Boot den hdd smart bilgilerini bi kontrol et büyük ihtimal badsector vardır win altında raid için smart bilgilerine CrystalDiskInfo la bakabilirsiniz hdd de soru çıkmaya başlayınca intel rst drv contorol panelinde bildirir hatayı zaten.
    raid olarak kulanmasanda hdd yi zaten herzaman risk vardır hdd arıza verirse her şekilde veri kaybedersin zaten işin sırrı önemli verileri silinmeyen ortamlara yedeklemekte , raid 5 en iyi veri güvenliği sağlar en az 3 hhd le kurulur arızalanan hdd yerine yenisini takarsın öbür 2 sinden 3 cü hdd ki verileri oluşturur ama raid o kadar hızlı çalışmaz belli bir kapasite kaybın olur tam ham hatırlamıyorum 900gb raid5 için 600gb kulanılabilir alan gibi , raid 0 yap gine hdd di arızalanırsa herzaman uraştırır ben hep raid 0 kulanırım, hdd smart bilgilerine bak sağlam değilse emekliye ayır onu o hata hdd de sorun olduğu için çıkar genelde.

buhatayı veripte win açılan varsa smart bilgileride sağlamsa intel rst control panelden onar gibi bir ibare olacak ve doğrulama işlemini yapın kendi düzeltir ama hdd arızalanmak üzereyse aynı hatayı tekrar verir.

http://crystalmark.info/download/index-e.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaq999 -- 22 Ocak 2013; 5:43:19 >

• @zaq999

Sağ olun cevap için Raid 0 ı yeniden kurdum. Windows kurulan 30 gb lık kısma ne olmuş olmuşsa. Diğer taraftaki verilerde bir sorun yok. Ben de aynı şekilde hard diski ikiye ayırıp format attım şu an sorun yok. Aslında o kadar elektrik kesintisi oldu bir sorun olmadı iyi bile gitti diğer kurduğum Raid 0 ama tekrar sorun olursa diğer verilerin gitmesi kötü olur.

CrystalDiskInfo'da sağlamlık kısmında Raid kurduğum her iki diskte de "İyi" yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black_Wolf14 -- 22 Ocak 2013; 11:51:26 >
  • Yine aynı hata çıkıyor, hard diskte bir sorun var sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaq999

quote:

Seatools for DOS la bi hdd taraması yap tam tarama o bozuk olanı büyük ihtimal hdd sorunlu çıkacak onarma seçenekleri çıkarsa onar seç veri kaybetmezsin ,bu rada raid yapılandırmasını sakın bozma. başka hdd varsa ona win kur raid olanın içeriğini başka hddye yedekle hdd de sorun çıkarsa taratınca tekerar raid kurma o hdd ye sorum yok derse verileri kurtardıktan sonra raid yapılandırmasını bozup tek rar raid yapacan raid 0 için en iyi şerit boyutu 128 dir en hızlı.

başka hdd ye win kurunca yeni rst drv kurhttp://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?DwnldID=22194

Raid0 'Error oCcurred'  Hatası ne anlama geliyor? Yoksa korktuğum şey mi?

Sonuc bu hocam...onar kismini bulamadim...

1TB hd yide 30 gb gormesi cabasi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaMoVe -- 4 Mart 2013; 0:29:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Sonuc bu hocam...onar kismini bulamadim...

1TB hd yide 30 gb gormesi cabasi

advancet features meüsü altında 32gb capacity var ona basamadın demi bişekilde 32gb olmuş, max capacity yazana basarsan 1tb olur ancak veri kurtarılır mı orası meçhul senin veriler uçmuşa benziyo.

tarama bitince çıkan pencerede repair gibi ibareler yokmuydu kurtarılabilir durumdaysa çıkıyordu sanırım.

ordaki hata kodula seagate e bildire bilirsin garanti için deyişime gider garantisi varsa hala seagete den garanti sorgula seagate forumundanda yardım iste bi segete el atsın.

• quote:

advancet features meüsü altında 32gb capacity var ona basamadın demi bişekilde 32gb olmuş, max capacity yazana basarsan 1tb olur ancak veri kurtarılır mı orası meçhul senin veriler uçmuşa benziyo.

tarama bitince çıkan pencerede repair gibi ibareler yokmuydu kurtarılabilir durumdaysa çıkıyordu sanırım.

ordaki hata kodula seagate e bildire bilirsin garanti için deyişime gider garantisi varsa hala seagete den garanti sorgula seagate forumundanda yardım iste bi segete el atsın.

Tşk zaq...Daha öncesinden foto ve oyunları yedeklemiştim.Olan 1 tb lık film arşivine oldu.Varsın olsun artık yapacak birşey yok.
    Önemli olanları zaten ara ara internede yedekliyordum.Sayende en azından 1tb hd tamir etmiş oldum.
    Kaç aydır komidinin üstünde yatıyordu 2side 80 ve 250 gb mahkumdum.Program için saol.Bu arada hd 2014 e kadar garantiliymiş onuda öğrenmiş oldum.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.