Şimdi Ara

Raikkonen 'Az da olsa hayal kırıklığı yaşadım'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
416
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ferrari pilotu Kimi Raikkonen, Bahreyn'de aldığı ikinciliğin kendisinde az da olsa hayal kırıklığı oluşturduğunu, ancak takım olarak mükemmel bir hafta sonu geçirdiklerini söyledi. Sezona 1 puan aldıkları Avustralya yarışıyla başlayan Ferrari, geçtiğimiz Pazar Bahreyn'de duble yaparak toparlandığını gösterdi.

Takım arkadaşı Felipe Massa'nın ardından Sakhir'de ikinci sırayı alan dünya şampiyonu Kimi Raikkonen sürücüler klasmanında liderliğe yükselirken, Ferrari de BMW'nin sadece bir puan gerisinde markalarda ikinciliğe yerleşti.

Bahreyn'e duble umuduyla geldiklerini ve bunu başardıklarını söyleyen Raikkonen, "bundan daha iyisini yapmak imkansız. Evet ikincilik benim için ideal yer değil ama Ferrari mükemmel bir hafta sonu geçirdi" dedi.

Özellikle sıralama günü aracında doğru ayarı bulmakta zorlandıklarını belirten Raikkonen, "yarış günü de pistte yağ olması nedeniyle ilk iki turda aracı idare ederken bayağı güçlük çektim. Şartlar düzelince ben de tempomu tutturdum. Ama pite takım arkadaşınızdan bir tur önce girince pek şansınız kalmıyor" diye konuştu.

İkinciliğin kendisinde az da olsa hayal kırıklığı yarattığını vurgulayan Fin pilot, "yarışlar kazanmak ve hep zirveye oynamak istiyorum. Ama bazı hafta sonları böyle geçiyor, Bahreyn de bunlardan biriydi. Nedenini bilmiyorum ama Sakhir benim için ideal pist olarak görünmüyor" dedi.

Herşeye rağmen genel klasmanda liderliğe yükselmesinin kendisini memnun ettiğini belirten Raikkonen, Sakhir'de kendisi için en kötü anların sıralama turları ve yarış startı olduğunu söyledi.

Markalarda liderliğe yükselen BMW'nin performansına da dikkat çeken Raikkonen, "çok uzun ve zorlu bir şampiyona olacak. BMW bu yıl birkaç yarış kazanırsa hiç şaşırmam. Bazı takımlar bazı pistlerde daha avantajlı olacak. Aynısı McLaren için de geçerli, onlar da çok mücadeleci görünüyor" dedi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.