Şimdi Ara

Ram seçimi CL mevzusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • i5 işlemciye sahip toshiba laptop kullanıyorum her 2 slot 2 GB ram ile dolu. 4'lük ile değiştirmeyi düşünüyorum. laptopta 1333'lük var ama 1600'lük 4 gb denemek amaçlı takmıştım çok iyi olmuştu.

Sizce 1333 MHz CL9 mu yoksa 1600 MHz CL11 mi daha iyi olur?

• Cl değeri gecikme değerini ifade eder, ne kadar az ise o kadar iyidir. İki slotta farklı değerlerde ram modülleri kullanıyorsanız ikisi de cl(gecikme değeri) en yüksek olanın ve MHz değeri en düşük olanın hızında çalışacaktır. Günlük kullanımda farkı pek hissetmezsiniz, memnun kaldıysanız, anakart da destekliyorsa 1600MHz alınabilir tabii ki.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • myalperen kullanıcısına yanıt
    hocam konuyla azıcık alakalı ama siz bilgili birisiniz sormak istiyorum. Benim notebook'ta 4Gb 1600 Mhz CL11 ram anakarta gömülü. 2 tane ek ram slotu bulunuyor. 8GB HyperX Impact aldım ama bu CL9 muş. Ne yapmam gerekiyor şaşırdım?
    not: iade de almıyorlar kutuyu açmış peder :'(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi concortt -- 17 Şubat 2016; 20:07:25 >
  • concortt kullanıcısına yanıt
    Kutu açılmışsa, laptopun anakartı da destekliyorsa takıp çalıştırmayı deneyin, cl9 olsa bile cl11 ramin yanında o da cl11 modunda çalışabilir. Denemekten zarar gelmez. Baktınız olmadı ilk 7 gün koşulsuz şartsız iade hakkınız var diye biliyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    hocam ben yarın iade için yollayacağım olmazsa iadesi takarım artık , kabul ederler mi kutu açılsa bile ?
  • concortt kullanıcısına yanıt
    Bilemiyorum hocam bizim memlekette ne diyecekleri belli olmaz. Ben de konuya çok yakın değilim ama bildiğim kadarıyla aldığınız ilk hafta iade hakkınız var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Çok teşekkür ederim hocam yarın ilk iş yollayacağım kabul etmezlerse de sıkıntı olmaz dendi genel olarak mecbur kullanacağız artık :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: myalperen

Cl değeri gecikme değerini ifade eder, ne kadar az ise o kadar iyidir. İki slotta farklı değerlerde ram modülleri kullanıyorsanız ikisi de cl(gecikme değeri) en yüksek olanın ve MHz değeri en düşük olanın hızında çalışacaktır. Günlük kullanımda farkı pek hissetmezsiniz, memnun kaldıysanız, anakart da destekliyorsa 1600MHz alınabilir tabii ki.

bütün özellikleri burada yazılı. ama 1600lük taktığımda rahat çalışıyordu. sonradan sıkıntı yaşatır mı teknik verilere göre takmamış olursam? 1066 çok düşük böyle bir makine için bence :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozanyagizel -- 19 Şubat 2016; 4:15:02 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.