Şimdi Ara

Ram ve Su Soğutma ile ilgili bilgi rica ediyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Sİteyi daha önceden bilmiyordum. Bir sistem kurmaya çalıştım ancak daha sonra sistemin çok sağlam owerclock sistemi olmadığını anladım. GÜnlerce gecelerce uğraştım. Hanım öldürecek valla beni :) Bios update ettim . En sonunda board ve ramları değştirmem gerektiğini anladım. Bana lütfen şu ram olayını açık bir şekilde tavsiye ve anlatırmısınız. Heryerde başka birşey yazılıyor.Marka model Dfı bir kart ve ocz veya corsair iyimidir hangi modeller olmalı. Ram özellkle c2 olmalı kalite budur diolar ama öyle ramlar görüyorumki c2.5 hatta 3 biton para ne farkı var. Nereden başlayayım!!

Lütfen zarar etmekten vakit harcamaktan bıktım. İşlemcimin modası geçecek ben hala sürünüyorum yaw :))
    Birde iyi bir su soğutma sistemi önerebilirmisiniz.
    Teşekkürler rehberliğiniz için şimdiden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karbey -- 11 Kasım 2005, 0:58:25 >

• DFI SLI-DR Anakart ve Corsair 3200C2PRO modeli ramler tam işini görecektir
  • Dostum çok teşekkür ederim peki bu ramlar 1 gb yada 2 gb hangisi alınmalı. Ses işlenecek sistemde. yada 512 4 slot takılsa performansta kayıp olurmu?

Tekrar çok teşekkür ederim dostum.
  • hay maşallah yaw o kadar çokyazılmışki okumaya göz zaman yetmedi. X-GeN dostumda olmasa bizi kaale alan kimse olmayacakmış neyse bakacaz artık kendi başımızın çaresine o zaman..
  • quote:

Orjinalden alıntı: karbey

hay maşallah yaw o kadar çokyazılmışki okumaya göz zaman yetmedi. X-GeN dostumda olmasa bizi kaale alan kimse olmayacakmış neyse bakacaz artık kendi başımızın çaresine o zaman..

o kadar geniş bir konuki sorularının cevapları. ve bu cevaplar bu forum arşivinde mevcut. biraz arama yap. sonra sorularını yine cevaplandırırız
  • Bende birleştiremedim valla bu ikisini hocam yaw. Herşeyin yeri ayrı sadece biraz fazla zaman ayırmış olabilirim ancak buda benim en doğal hakkım diye düşünüyorum. Onların gün düzenledikleri günlerde eve gelmemek için azmı dolaştık sokaklarda arkadaşlara azmı gittik bırakta evimde odamda takılayım abi
  • aykutx hocam okadar zorki birbilsen yAni arattırmammı bir çok form haber yorum ama işte burada sıkıntı yani o kadar farklı görüş varki insanın aklı ister istemez karışıyor hatta yanlış donanım bile alabiliyoruz. Tüm paramı verdim ancak saçma sapan bir donanım kurduk oda biliyorum diyen bir iki sayesinde. Mecburen birilerine bişeyler danışma ihtiyacı hissediyor insan. En kısa zamanda anlayamaya çalışıyor araştırıyor. Şİmdi ram olayında düşük tim ler mhz ler kimi diyor c2 kimi onun önemi yok mhz kimi hayır voltaj. Tam bir canavar performanslı model diyorum bu defa çiplere başlıyorz birsürü bilmkediğimiz bişiler anlatılıyor En iyisi bir topik açayom dedim. 10 Gün önce aldığım Msı Diamondu K8n i ve 2 gb Kingstonlar verip Dfı bir bord ve ram almak sonrada işlemcimin tadını çıkararak owerclock yapmak pi Sayısı dolu geceler yaşamak istiyorum en kısa zamana ulaşmaya çalışmak

elimde ram çipleriyle ilgili 6 sayfa bir sıralama var ama hangisi iyi nedir ne değildir bulamadım. Anakartta Dfı olduğu kesin gibi artık bunu geçte olsa anladım. Önceden msı msı msı diyenler şimdi susuyolar valla. Mecburen buralardan bişiler alacağız. Kısacası iyi bir board + İyi bir 1gb ram kiti + İyi bir su soğutma yada minimum ısı değerini alabileceğim bir donanım. Fikri istiyorum. Teşekkürler dostum...

• illa 2gb istiyorsan ve overclock yapıcam diyorsan. 4x512mb ram alman lazım. bu fiyatta da en uygun corsair'in belirttiğim modeli var benim tavsiyem DFI SLI-DR ve 4x512mb Corsair C2Pro alman

Soğutma da istiyorsan neler yapmak istediğini belirt öncelikle ona göre bir tavsiyede bulunayım. Ama ben peşin peşin söyleyeyim; extreme overclock yapmak istiyorsan ve günlük kullanımda da sorun yaşamak istemiyorsan tek seçenek bu forumda ki Arbiter abimizin ürettiği Waterbox'lardan bir tane satın almandır
  • X-GEN

Yaw dostum allah senden razı olsun... Ne zamandır deşelenip duruyorum senin gibi kesin bişiler söyleyen çıkmadı yaw:) Allah razı olsun. O ramlardan 4 tane alalım hocam birde o dediin kişinin ürettiği soğutucuya bir bakayım. Abi bana günlük kullanımda performans verecek ama dert açmayacak zort bırt suyunu değiştir yağını sil sesini kes gibi bir soğutucu istemiyorum keza uğraşamam işlerden dolayı. Anakartıda kesin alacağım ama önce şu elimdeki 10 gün önce aldığım malzemeleri çıkarayım. Çok temizler 10 günlük ama ne yapalım kader böyleymiş. Eğer lazımsa yada bri tanıdığına falan aklında bulunsun hocam.

Tekrar çok çok ama çoook teşekkürler...
  • abi 10 gunlukse iade etsen ben ole yapiyodumda
  • ilhinus dostum aslında aklıma gelemdi değil ama elim durmadıki Biosunu update ettim sanki bişey yapıyormuş gibi Sanırım bu haliylede almazlar geri. Aslında msı diamond almak isteyen tavsiye den çok kişi vardı ama şimdi hepsi kayıp yaw

Görüşürüz dostum...
  • yok abi alirlar ben neler geri iade ettim o 10 gun abit fatal1ty kullandim bios update falan yaptim aynen geri gitti ozaman bende dfi i bilmiyordum bende onu iade edip aldim zaten bios a faln bakmiyolar direk default ayarlar abi kutusundada eksigi bozuklugu yoksa bir iade faturasi tamam
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.