Şimdi Ara

Redbull Yanlama Meydana Gelen Kaza Nedeniyle İptal Edildi. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
3
Favori
2.666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zgn61

Arkadaşlar, oeganizyasyonun iptal edilmesine sebep olan olayla ilgili detaylı bilgiye sahip olan var mı? Kırmızı renk Nissan 200sx ile yarışa katılan kişinin bir görevliye çarptığı iddia ediliyor. Hatta bu iddia görevlinin hayatını kaybettiğine yönelik. Bunu belediye otoparkında bulunan İHA haber ajansına ait araçta görevli kişi de teyit etti. Bunun aslı astarını bilen var mı?

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/27461318.asp
    Nerden tutsan elinde kalıyor.
    Turkey, where amazing happens.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fordmustanggt2005 -- 26 Ekim 2014; 15:56:51 >

• zgn61 kullanıcısına yanıt
    Orada yarışanlardan profesyonel bir ekibe yakınım. Hatta bugün işlerim olmasa bende orada olacaktım. Meftun Çelebi'nin kullandığı s14 200sx yarış anında kirişe çarpıyor çarpmanın etkisiyle kopan spoiler pistin içerisinde bulunan ( görevli değil ) bir çocuğa gelip çarpıyor. Yaralı olduğunu biliyorum ancak son durumu nedir bilmiyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • fordmustanggt2005 F kullanıcısına yanıt
    Beyefendi amacım kimseyi savunmak değil ancak kazaya karışan Meftun Bey yıllardır Türkiye de ApexMasters serisinde yarışan. TOSFED tarafından lisanslı profesyonel pilotlardan birisi. Lütfen bilinçsizce yorum yapmayalım. Pilotaj a suç atana kadar etkinlik alanını hazarlayan şirketi sorgulayın.

• http://www.canlihaber.com/ankaradaki-redbull-yanlama-yarisinda-korkunc-olay-40540h.htm

Arkadaşlar haberin detayları linkte, redbull denen organizasyon fakiri markanın ya bu işlere kalkışmaması gerek yada yurtdışı organizasyonlarının seviyesinde düzenlemeler yapması gerek. İçerisi tamamen dolu denilerek bir müddet içeri alınmayan seyirciler varken, 10-11 yaşlarındaki çocuğun pistin içinde, yanlayan arabaların yanında ne işi var? Umarım gerekli cezayı alır !

Arkadaşlar kazayı yapan araç, utanmadan kaza yaptığı halde bir müddet şovuna devam etmeye çalıştı.

Edit:Linkini verdiğim araç örnek olarak verilmiştir, yanlış anlaşılma için özür dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zgn61 -- 26 Ekim 2014; 16:28:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: zgn61

http://www.canlihaber.com/ankaradaki-redbull-yanlama-yarisinda-korkunc-olay-40540h.htm

Arkadaşlar haberin detayları linkte, redbull denen organizasyon fakiri markanın ya bu işlere kalkışmaması gerek yada yurtdışı organizasyonlarının seviyesinde düzenlemeler yapması gerek. İçerisi tamamen dolu denilerek bir müddet içeri alınmayan seyirciler varken, 10-11 yaşlarındaki çocuğun pistin içinde, yanlayan arabaların yanında ne işi var? Umarım gerekli cezayı alır !

Arkadaşlar bu da kazayı yapan araç, utanmadan kaza yaptığı halde bir müddet şovuna devam etmeye çalıştı:

Hocam az önce olay yerinde yarışan ekipten bir arkadaşımla görüştüm az önce. Öncelikle çocuğun durumu hakkında bilgileri yok ancak ağır yaralıymış. Seyirci alanının güvenli olduğu, çocuğun fotoğrafçıların bulunduğu alanda olduğu ancak fotoğrafçı olmadığını öğrendim orada ki fotoğrafçıların birinin tanıdığı olabilirmiş. Ancak fotoğrafçılar için ayrılan alanın güvensiz olduğu araçların sıfır geçtiği bi noktada olduğunu söyledi. İlanda verdiğiniz aracın kaza yapan araç olmadığını bir süredir yarışlara katılan birisi olarak olmadığını söyleyebilirim. Kazaya karışan araç drift spec olarak hazırlanan rollbarları fia onaylı ekipmanları ile hazırlanan bir pist aracı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaga20 -- 26 Ekim 2014; 16:32:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: zaga20

Beyefendi amacım kimseyi savunmak değil ancak kazaya karışan Meftun Bey yıllardır Türkiye de ApexMasters serisinde yarışan. TOSFED tarafından lisanslı profesyonel pilotlardan birisi. Lütfen bilinçsizce yorum yapmayalım. Pilotaj a suç atana kadar etkinlik alanını hazarlayan şirketi sorgulayın.

O zaman kimseyi savunmayın. Yıllardır bir organizasyonda yarışıyor olmak ve birinin TOSFED lisansı olması parasın hali vaktinin yerinde olması anlamına gelebilir. Bu tip organizasyonlarda fazlasıyla bulunmuş biri olarak meftun gibi insanların nasıl bir hayat tarzı içersinde bulunduğunu biliyorum ki kazayı yaptıktan sonra birinin canına kast ettikten sonra sağ arka tekerin tek bijonuyla halen daha yanlamaya çalışması gayet manidar. Bugün bende oradaydım ve her pilotu analiz etme imkanım oldu belki siz iyi bir sürücü olabilirsiniz bugünde iyi sürücüler vardı ama meftun bunlardan biri değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• zgn61 kullanıcısına yanıt
    Meftun bey'ikişisel olarak tanımıyorum. Kesinlikle pilotajının iyi olduğu gibi bir iddia da bulunmuyorum ki sanırım bu sezon ikinci kazası oldu ApexMasters antremanında da bariyerlere girmişti. Bugün dediğim gibi olay yerinde değildim. Kaza sonrası dediğiniz gibi drifte devam etme durumu varsa işin rengi dediğiniz gibi değişir. Bugün bir işim çıkmasa yaralanmanın olduğu alanda fotoğraf çekenlerden birisi de ben olacaktım. Ancak az önce tekrar bir bilgi aldım. Yaralanmanın olduğu alana ekipten fotoğrafçı bir arkadaşım izinsiz olduğu için sokulmamış. O çocuğun oraya nasıl girdiği ise cidden merak konusu

• redbull ülkemizde düzenlemiş olduğu programlarda gösterişten ileri gidebilmiş değil güvenlik zaafları her zaman mevcut olmuştur. Bu bi sebep yetkililerin ve rant peşinde koşan insanların buna el atması lazım. Bunların yanında araçlarına tutkuyla bağlı bu işi yapan insanları meclisten dışarı tutuyorum ancak bu tip organizasyonlarda özellikle ülkemizde yapılan motorsporlarında parasıyla eğlenmeye çalışan profesyonel lisanlı gözüküp İskandinav dönüşünü bile beceremeyen acemi pilotlarla dolu.

• Konuyu güncelledim. Maalesef bir çocuk hayatını kaybetmiş.
  • aktuz isimli arkadaş yazmıştı, bu sefer kesin birilerini öldürecekler diye. Haklı da çıktı maalesef.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güvenlik önlemleri bence benim bekledigimden fazlaydı (sağda solda sifir cizen sahincilere kiyasla). Beton bariyerler üstünde tel örgüler bazi yerlerde iki tek örgü arasi 2 metre vardi. İsin asli duvara vurduğu yerde seyirci yoktu o çocuk oraya nasil gitmiş ona bakilmali.

• quote:

Orijinalden alıntı: ersin86

Konuyu güncelledim. Maalesef bir çocuk hayatını kaybetmiş.

Hayır çocuk yaşıyormus normal bakım ünitesine almışlar. Kesin bilgidir bu arada.

Organızasyona gelıcek olursa bikaç sn lık vıdeodanda bellı oldugu uzere dandık bı organızasyon guvenlık onlemı yok saçma sapan bir yarış. Bunun gıbı sorumsuzluk yuzunden antalya draglarında 3 kişi parçalanarak öldü neysekı bu kardeşimiz kurtulduda bazı beyınsızlerın tedbırsızlıgını canıyla ödemedi
  • güvenlik önnlemleri çok zayıf mış demek

• Vicdan azabıyla yaşarlar umarım çocuk yaşıyor veya vefat etti böyle dandik organizasyon yapanların cezalandırılması lazım .

Video var linkte

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/27461318.asp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 26 Ekim 2014; 17:58:26 >
  • Allah rahmet eylesin.Konya draglarında da çocuklar aradan piste çıkıyorlardı niye alıyorlar anlamadım gitti küçük çocukları
  • Yanlama nedir abi,zibidiler izleyip ankara sokaklarında fink atacaklar.Sanki bana f1,wrc,wtcc falanda bide organizasyon yapıyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: HondatugraL

quote:

Hayır çocuk yaşıyormus normal bakım ünitesine almışlar. Kesin bilgidir bu arada.

Organızasyona gelıcek olursa bikaç sn lık vıdeodanda bellı oldugu uzere dandık bı organızasyon guvenlık onlemı yok saçma sapan bir yarış. Bunun gıbı sorumsuzluk yuzunden antalya draglarında 3 kişi parçalanarak öldü neysekı bu kardeşimiz kurtulduda bazı beyınsızlerın tedbırsızlıgını canıyla ödemedi

inşallah doğrudur çocuğun yaşadığı. kesin bilgi demişsiniz çok sevindim.

ulan şu ülkede bir tek iş düzgün olsun dişimi kırıcam artık. bu ne boktan iştir ya.

• quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

quote:

Orijinalden alıntı: HondatugraL

quote:

inşallah doğrudur çocuğun yaşadığı. kesin bilgi demişsiniz çok sevindim.

ulan şu ülkede bir tek iş düzgün olsun dişimi kırıcam artık. bu ne boktan iştir ya.

Yok kesin bilgi usta çocuk yaşııyor buda kazanın daha yakından goruntuusu görmeyenler için

http://instagram.com/p/unfVLmACHy/

• Bir insan , hele de bir çocuk izlerken yaralanıyorsa, bunun adı yarış organizasyonu olmaz.. Umarım kim organize ediyorsa en ağır cezaya çarptırılır..
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.