Şimdi Ara

Rehinli Arac Hankında Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Merhaba Konuyu Yanlış Yere Açtıysam Özür Dilerim Sizlerden Bana Yol Göstermenizi Yardımcı Olmanızı Rica Ediyorum

Bir Arkadaşımın Bana Borcu Var.Ödeyemiyor!Aylardır Ödeyemiyor.Bu kişi 7-8 Ay Önce Kredi İle Bir Araba Aldı

Aylık BİN TL Ödeme Yapıyor Bankaya Ve Bana Sana Olan Borcumu Ödeyemiyeceğim Durumum Yok Arabamıda Ödeyemiyorum Artık

Geri Vericem Diyor.Arac (52.00)TL ye Alınmıs Suana kadar (16.00)TL ödenmiş Bu Bankaya Ödediğim Mebla Sana Olan Borcum Sayalım.Sana Uyarsa

Aracı Sana Vereyim Ödemelerini Sen Yap Senin Olsun Borc Bitince Senin Üzerine Vereyim Arabayı Diyor Ve Ekliyor

Arabanın Borcunu Bitirene Kadar Bitince Üzerine Vereceğime Dair Teminat Olarak Sana 40.00TL Lik Senet İmzalıyım Diyor

Ve İşim Kötü Yanı Benim Aracın Tüm Kredisini Ödeyip Aracın Hacizini Kaldırıp Ruhsatını Üzerime Alıcak Kadar Durumum Yok

Bana Yol Gösterirmisiniz?Ne Yapabilirim Bu Konuda?

Şimdiden Yorumlarınız İçin Teşekkür Ederim....SAYGILAR

• Çok Zor Bir Sorudu Sanırım:(
  • En güzeli devrini alıp paşa paşa binmek elbette ama sizin durumunuzda bu mümkün olmadığı için alternatifler aramanız normal. Anladığım kadarı ile borcunuzu dolaylı yoldan da olsa tahsil etmenizin tek yolu da bu. Böyle olunca kafa yormak lazım elbette.

Normalde aracı üzerine almamaktan çok vermemek daha risklidir çünkü aracın kullanım esnasında başına gelebilecek her türlü nahoş olaydan öncelikle ruhsat sahibi sorumlu tutulur. Yani detaylara bakınca aslında endişelenmesi gereken karşı taraf. Sizin için olası tek sıkıntı arkadaşınızın bu süre içinde "arabam çalındı veya gasp edildi" tarzında bir şikayette bulunması olabilir. Aradaki fark karşılığı vermeyi taahhüt ettiği senet bence çok anlamlı değil çünkü bugün 16 bin TL.yi ödeyemeyen yarın 40 bin TL'yi nasıl ödeyecek? Bunun yerine aranızdaki anlaşmayı noter onaylı bir sözleşme falan düzenleyip resmiyete dökebilseniz içiniz rahat olur. Tabi böyle bir durumda düzenlenebilecek bir sözleşme falan var mı bunu bir bilene danışmak lazım.

Tabi olayın bir de başka bir yönü var. 16 bin TL ödendiğine göre araç yaklaşık 1,5 sene önce alınmış. O zaman 52 bin TL.ye alınan bir aracın bugünkü 2.el değeri 45 bin TL desek zaten ortada 7 bin TL.lik bir kayıp var. Yani arkadaş 16 bin TL.lik ödemeyi size devretmiş oluyor ama aslında sizin almış olacağınız para 9-10 bin TL.den fazla değil. Alacağınız ne kadar bilmiyorum ama bunu da hesaba katmanız lazım.

Aslında en güzeli aracı satıp gelen parayı kırışarak işi çözmek. Borcu kapatıp üzerime alacak durumum yok demişsiniz ama olası bir satış sırasında banka borcunu kapatacak kadar bir parayı borç-harç denkleştirip satışın önünü açmak yoluna gidebilirsiniz. Tabi bunun için de arkadaşınıza güvenmeniz lazım yoksa borç tutarı bir anda 50 bin TL.ye de fırlayabilir.

• Yorumunuz İçin Çok Teşekkür Ederim
    Araç 6.00 TL Peşinat Verilip 10 Ay da Taksidi Ödenmiş Sadece 10 Aylık Bi Araç 10.00Km de
    Fakat Alacağım Her Ne olursa Olsun Bu Olay Beni Aşıyor Bunu Yorumunuzda Açıkca Anladım Elimizi Verdik Lakin Kolumuzuda Kaptırmanın Bi luzumu Yok
    Yorumunuz İçin Tekrar Tekrar Teşekkür Ederim.
    SAYGILAR
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.