Şimdi Ara

Remote Bilgisayar Web'e Erişemiyor !?!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar çok ilginç bir sorunum var yardım edebilirseniz çok sevineceğim. Sorunum şu:

Eskiden evdeki bilgisayarıma remote bağlandığım zaman, normal olarak webde gezinebiliyor, dosya indirebiliyordum (doğal olarak). Ancak 2 saatten beri remote olarak bağlandığımda sanki internet erişimi olmayan bir bilgisayarmışçasına tepki veriyor. Ne webde herhangi bir sayfayı açıyor, ne de kendi yazdığım internete çıkıp veri transferi yapan uygulamalar çalışıyor. Yani sanki internet erişimi olmayan bir bilgisayar kullanıyorum. Ama aynı bilgisayara uzaktan, internet kullanarak uzak masaüstü bağlantısı yapabiliyorum. Sizce sorun ne olabilir? Fikir yürütebileniniz var mı?

• var :)
    romote bilgisayarın dns ayarları
    ama öncelikle uzak bilgisayara hangi yöntemle bağlandığın önemli
    arada neler var netip bir router yani rras mı yoksa normal adsl modemmi yada başka..

basitbir çözüm başlangıcı olarak şunları deneyebilirsin
    komut satırına
    ipconfig /flushdns
    hala bağlanmıyorsa
    c:\windows\system32\drivers\etc\hosts dosyasını notepadle aç en alt satırda 127.0.0.1 localhost dan başka bişey olmamalı
    hala bağlanmıyorsa
    208.109.132.201
    216.239.34.10
    eternet kartına bu dns leri gir
    hala bağlanmıyorsa
    farklı bir tarayıcıyla dene
  • az önce denediğimde sorunun kendi kendine çözülmüş olduğunu gördüm. @reflex dediin gibi dns ayarlarından kaynaklanıyor heralde. peki sorun bir daha tekrarlandığı zaman kullanabileceğim olası başka çözüm yolları ne olabilir (az önce belirttiklerinden farklı olarak) ya da var mıdır? bağlanmadığında flushdns komutunu denemiştim ancak değişen bişey olmadı. farklı tarayıcılarla da bir fark yok.

bilgi için;
    bilgisayar web'e adsl router üzerinden bağlı. firewall kapalı. hosts dosyası aynen yukarda belirtildiği şekilde.
  • verdiğim dns sunucularının iplerini girmeyi deneyebilirsin
    girmek istediğin internet sitesinin direk ipsini tarayıcıya girerek bağlanmayı deneyebilirsin
    tracet <ip> örnek tracert 12.13.14.15 komutuyla bağlantının nereyekadar gidip duvara çarptığını bulabilirsin
    pingwww.hebelek.com komutuyla ismi çözüp çözmeyeceğini görebilirsin
    ttnet i arayarak ne oliiiyyyyy diyebilirsin
    ama herşeyden önce bilgisayarına spyware program yükle ve tarattır
    modemide anladığım kadarıyla nat port forwarding ile 3389 yönlendirmişsin bilgisayarının firewall unu açık tut hariçlerden 3389 u ekle zor şifreler kullan
    temelde senin sorunun bilgisayarındaki virüsler olabilir
    birde kullanıcı hesaplarına bir bak yeni kullanı varmı
    selametle kal

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.