Şimdi Ara

sadece oyundayken reset atıyor, her türlü stress programını denedim sadece oyundayken

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgisayar oyun oynarken belli bir süre sonra kendiliğinden kapanıp açılıyor. İşlemci problemi olduğunu düşünerek bilindik test programlarında her türlü testi yapmama rağmen ne bir hata verdi ne de kapandı. Sadece oyun oynarken kapanıyor. Windows olay gülüğünde kapanma hatası olarak Kernel41 i gösteriyor. PSU olarak Corsair Carbide (http://www.vatanbilgisayar.com/corsair-carbide-serisi-champspec-02-80plus-650w-kirmizi-fanli-midt-atx-kasa.html#ozellikler ) kasada Corsair VS650 var. işlemci soğutma fanı olarak Cooler master Hyper 212 X kullanıyorum. 1 Sene önce topladım bilgisayarı ve şimdi böyle bir problem var . Çözümünü bulamadım.

Sistemim:

Amd FX 8320 - Asus R9 280X - Corsair Vengeance 2X4 GB ddr3 1600mhz cl9 dkr
    WD Cvaiar Black 1 Tb
    WD CaviarBlack wd1003fzex

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unwanted_rogue -- 10 Nisan 2016; 23:17:39 >

• unwanted_rogue kullanıcısına yanıt
    Sadece oyundayken yazmışsın ama bütün oyunlarda mı oluyor bu?

Özellikle belli bir oyunda oluyorsa o zaman o oyunda bir sıkıntı vardır demektir.

Sistem özelliklerini ince ayrıntısına kadar yazarsan fikir üretmek için bize materyali vermiş olursun. :)

Kolay gelsin.
  • maxpayne53 kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam ekledim bilgileri
  • unwanted_rogue kullanıcısına yanıt
    Özellikle belli bir oyunda mı oluyor diye de sormuştum ama cevap alamadım. :) Ona göre vereceğim cevap değişecekti de neyse. :)

Özellikle belli bir oyunda oluyor diğerlerinde olmuyorsa o oyununun senin donanımındaki bir parça ile uyumsuzluğu var demektir. Bunu donanımındaki hangi parça ile uyumsuz olduğunu bulmadan sorunu çözemezsin.

Tek bir oyunda değilde bütük oyunlarda yapıyorsa, buna göre diğer ihtimallere bakacak olursak;

- Ekran kartı sürücü problemi
    - Ekran kartı'nın bir devresinin bozuk olması
    - Power supply'de bir sıkıntı olması.

Gibi durumların olma olasılığı daha yüksek. Tabi başka bir sıkıntı da mecvut olabilir bunu kestirmek güç. Ekran kartı sürücüsü oyunlarda sıkıntı çıkartabilir. Sürücünün bir kısmı donanımındaki bir parça ile misal ses kartı ile ortak çalışırken uyumsuz bir kod kullanıyorsa oyunlarda bu soruna neden olabilir. Ekran kartının donanımı bozuksa, tam oyunda ihtiyaç duyulacak, oyun içi efekti yapacak devrede sıkıntı varsa, efekti yapamayacağı için hataya sebep verecek.

Power supply'de durum ise şu, donanımın oyunda iken güç ihtiyacını karşılayamadığı için, doanımın düzgün çalışacak enerjiyi elde edemez. Buna bağlı olarak da hata verebilir.

Kolay Gelsin.

• maxpayne53 kullanıcısına yanıt
    çok teşekkürler hocam,

tüm parçaları tek tek test edeceğim o zaman, şöyle bir durum var ekran kartına stress testi yapıyorum sonuna kadar zorluyorum hiçbir şekilde reset atmıyor saatlerce öyle çalışabiliyor ama sadece oyundayken bu reset atma sorunu yaşanıyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.