Şimdi Ara

Sadece panel.. uhf tunerSİZ... dvb t tunerSiz. hoparlörSÜZ.. aranıyor!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • dvb sd yayınları zaten uydu alıcıdan alıyoruz bu yüzden uhf tunere gerek yok yine dvb t tunerede gerek yok uydu alıcıdan nede olsa dvb s olarak aynı yayını alıyoruz... Peki bu tv firmaları neden illaki içine şu tunerleri koyup tvlerinin fiyatlarını arttırırlar... ayrıca lcd tv lere artık hoparlör koymaları bile bence manasız... 5.1 kolonlar sudan ucuz ve lcd tvlerin hoparlörlerinden daha iyi ses veriyorlar... yokmu şöyle 1080p çözünürlükte pixel sayısı iyi sadece hdmi girişi olan hoparlörsüz tunersiz bir panel? böyle olsa daha ucuza olmazmı bu paneller? varsa hemen alacağım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cekmece -- 28 Nisan 2009; 0:16:55 >

• Bu şekilde daha ucuz olan panelin kalitesi de fiyatına göre olacaktır.

Hani lüks bir restorana gittiğiniz zaman masaya oturduğunuzda az yemek yeseniz de normal yeseniz de kişi başı ortalama aynı hesap gelir ya, Tv'lerin fiyatları da onun gibi. Üreticiler için o ekstra özelliklerin ciddi bir maliyet kaynağı olduğunu sanmıyorum. Bazı özellikler modeller arasında fark oluşturmak için çok da anlamlı olmasalar da ilave edilebiliyor.

Diğer bir örnek de dizüstü bilgisayarlar. Türkiye'de dizüstü aldığınız zaman beraberinde bir sürü yazılım gelir. Bunların parasını ödüyorsunuz. Halbuki bazı ülkelerden dizüstü bilgisayarların tek tek özelliklerini seçerek, toplama bilgisayar gibi marka bilgisayar siparişi verebiliyorsunuz.
  • ben böyle panellerinde olması gerektiğine inanıyorum bence vardırda bunu araştıracağım... bu ek özellikleride işi bilmeyenlerin gözünü boyamak için koyuyorlar diye düşünüyorum... kimi tv lerde usb özelliği var belirli video formatlarını oynatıyor... ama onun yerine usb yi koymasalar zaten pop corn her türlü video uzantısını oynatıyor... lg lh serisine koymasınlar mesela pixel sayısı iyi 100 hz(200hz) i var usb yi koymasın satsın 2600-2700 tl yerine 2000 tl ye... aradaki farkla onun yerine alalım popcorn hour'u... her uzantıyı oynatsın dowload imkanı sunsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cekmece -- 28 Nisan 2009; 23:22:42 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: cekmece

dvb sd yayınları zaten uydu alıcıdan alıyoruz bu yüzden uhf tunere gerek yok yine dvb t tunerede gerek yok uydu alıcıdan nede olsa dvb s olarak aynı yayını alıyoruz... Peki bu tv firmaları neden illaki içine şu tunerleri koyup tvlerinin fiyatlarını arttırırlar... ayrıca lcd tv lere artık hoparlör koymaları bile bence manasız... 5.1 kolonlar sudan ucuz ve lcd tvlerin hoparlörlerinden daha iyi ses veriyorlar... yokmu şöyle 1080p çözünürlükte pixel sayısı iyi sadece hdmi girişi olan hoparlörsüz tunersiz bir panel? böyle olsa daha ucuza olmazmı bu paneller? varsa hemen alacağım...

Tam dediğiniz özellikte bir tv mevcut.5080xa modelini inceleyin derim.Tuner yok hoparlor yok dedğiniz pixelleride gayet iyi.İnanın ayaklıgı dahi yok sadece ve sadece panel ve cercevesi...Bunun dışında aradıgınız özellikde bir panel ben bilmiyorum.
    HE fiyatına gelicek olursak onkyo yada kaliteli hop kullanan kendi boyutlarındaki tvlerden de dahi pahalı...
    Ayrıca kagıt üstünde okdr uçup duran rakamların yanında usb ile göz boyamışlar çokmu

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.