Şimdi Ara

Sagem fast 1500 modem için firmware nasıl yüklenir..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
3.185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • erhaba bir konu hakkında yardımcı olursanız
    modem adsl bağlanmıyor ve internet explorer ile açılan menüsü bile açılmıyor modemin yazılımı uçmuş galiba bende internetten araştırdım ama bazı yazılar buldum nasıl yapacagım hakkında yardımcı olursanız sevinirim

1- Switch the router off, press the reset button, switch the router ON and release the reset button after 5 seconds
    2- connect your PC to the router HTTP server (192.168.2.1)
    You should get the recovery screen
    3- select Upgrade Target = RunTime code in the Recovery Tool, select the fw 2.0.18 file enclosed then Apply
    4- click Reboot and Reset in the Recovery Tool then Apply ...
    5- Reboot the router and Restore the router Factory Defaults (System / Configuration tools screen)

(Es conviniente dejar los parametros de TCP/IP de vuestro PC en "Obtener dirección IP de forma automática / Obtain an IP adress automatically), ya que el router os lo proporciona via DHCP.)

(Con repecto a los problemas de syncronización: En mi zona todos los clientes de ADSL, igual si son de Wanadoo, Jazztel, Telefonica o Ya.com utilizamos la misma centralita y logicamente con los mismos parametros de acesso. O decirlo al reverse, Wanadoo no manda Routers individuales por la centralita que te toca.) Tambien con Routers anteriores de Wanadoo que he tenido (Speedtouch, Inventel, etc) no he notado nunca diferencias entre el Firm original y el genérico). Y no me refierro a Templates o preparametrizaciones del proveedor. Estos son habitualmente transferibles!)

Saludos

ne anlatmak istiyor yardımlarını bekiyorum şimdiden teşekurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpla -- 16 Ekim 2007; 14:25:45 >

• Modemi resetle (reset tuşuna 5 sn basılıı tut)
    (192.168.2.1) ip sine bağlan
    versiyonu fw 2.0.18 e yükselt
    sersetle Recovery Tool (kurtarma aracı) ile devam et.
    modeme gir (System / Configuration tools screen) kısmından default ayarlara getir.

şeklinde anlatıyo. ama bunlar olmazsa den,yecek bi iki işlem daha var dene olmazsa anlatırız.
  • denedim olmuyor upgrade target= te run time code den dosyayı seçiyorum bekle diyor resetliyorum tekrar o menüye girdigimde (System / Configuration tools screen) kısmından default ayarlara getir demişsin ama bu menüye giremiyorum yükledikten sonra

burdan runtime code seçili iken gözat basıyorum dosyyı seçiyorum bin uzantılı fw 2.0.18.bin

apply basıyorum sonra bu ekran geliyor

sonra yine bu ekran geliyor

reset atıyorum başlattıgımda bu menude gelmiyor 192.168.2.1 girince sayfa görüntülenemiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpla -- 16 Ekim 2007; 17:26:40 >

• Galiba runtime code u seçiyosun onu firmware olarak seç
    + bu kısımda kilitlenme olursa ve resetlersen cihaz uçabilir.
    +1 değişik versiyonları dene 1 küsürleri bulmaya çalış.

bu arada bağlanmama sebebini neye göre firmware e bağlıyosun?
  • evet yani normal de explorerden 192.168.2.1 den ayarlar yapılıyor o ayar menusune girilmiyor yani modem adaptor bagladıgım zman power ışıgı ve ethernet ışıgı yanı yor başka ısık yanmıyor bir arza olsa bile alarm diye bir lamba var onun yanması lazım o da yanmıyor adsl ışıgı yanmıyor o zman bios uçmuş diyorum bir ust versiyonunu denedim 2,0,18 diyor 19 yükledim fark yok firmware seçince de 1 iki saniye sonra yanlış dosya seçtiniz diye hata mesajı veriyor bunların uzantıları *.bin olarak ama bir gelişme yok..herhangi bir kilitlenme yok yazılım yüklerken ama bir gelişmede yok ilgin için teşekkürler.

firmware seçince de 1 iki saniye sonra bu mesaj çıkıyor

quote:

Orjinalden alıntı: xXx_xXx

Galiba runtime code u seçiyosun onu firmware olarak seç
    + bu kısımda kilitlenme olursa ve resetlersen cihaz uçabilir.
    +1 değişik versiyonları dene 1 küsürleri bulmaya çalış.

bu arada bağlanmama sebebini neye göre firmware e bağlıyosun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpla -- 17 Ekim 2007; 15:57:25 >

• Verdiği uyarı firmware in yanlış oluğunu gösteriyo zaten elindeki modelin firmware i zor bulunuyo ben biraz baktım bulamadım büyük ihtimal bulmuş olduğun firmware den.
    cihazda bi probelm olduğunu sanmıyorum(firmware konusunda)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.