Şimdi Ara

SAMSUNG 40D550 1399 TEKNOSA (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
10.838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ArGoDa

quote:

Orijinalden alıntı: baharat

quote:

Orijinalden alıntı: ArGoDa

Bende bu üründen salonda kullanmak için düşünüyorum ne dersiniz arkadaslar? Sadece uydu yayını izlencek...

Salonunuzun büyüklüğüyle de alakalı. Biliyorsunuz ürün 40".
    Bizim salon ~22 metrekare. Bizim salonda köşeye yerleştirdik TV' i gayet hoş duruyor ve her yerden rahatça izleniyor.
    Salonunuz daha küçükse bir alt model daha iyi olabilir, zira büyük TV biraz fazla kaçabilir. Ya da çok büyük salonsa daha büyük model düşünebilirsiniz.
    Onun dışında uydu yayını konusunda bir sıkıntı çıkmaz. Arkasında scart girişi var. Scart dışında TV' de 4 adet HDMI, 2 adet USB girişi, 1 adet AV bağlantısı yapmanı sağlayacak görüntü ve ses girişleri var. Tüm bunların dışında ürünü modeme bağlayarak, ağınızdaki diğer bilgisayardan dosya alabilirsiniz.
    Fazla uzatmayayım. Ürün ideal hatta fazla bile gelebilir.

Salon büyük olduğu için 40" düşünüyorum samy 40d550 ile Sony 40cx420 arasında kaldım.Sinema odamda Tosh 46SV685D var ondan sıkıntı yok...

İkisinin özellikleri çok farklı değil bildiğim kadarıyla.
    Pek de bir fark olacağını sanmıyorum. Yalnız bildiğim kadarıyla tüm markalar, Samsung ile LG' nin ürettiği panelleri kullanıyormuş.
    Sony, hangi markanınkini kullanıyor, bilmiyorum. Fakat Samsung kendi panelini kullanıyor.
    Bildiğim kadarıyla böyle.

• arkadaşlar 40" bir lcd arıyorum. seçeneklerim arasında samsung 40c650 ile samsung 40d550 var. bimekste c650 1399TL- d550 ise 1267TL. kafama takılan konu c650 100Hz, d550 ise 50 Hz. Tv genel olarak karasal yayın için kullanılacak. öneriniz ne olurdu ?
  • dostum ben 40d550 aldım.kafam rahat..açıkcası çokda sıkıntı değil 50 hz olması..kaç senedir tüplüden sonra bu ilaç gibi......c650 eski model...
  • 40D550' yi kullanan biri olarak herkese öneriyorum.
  • bizim salon biraz ufak 19 metrekare ben almışken 40d550 alayım diyorum sorun yaratır mı çok mu büyük gelir
  • dev olur biraz
  • 19 metrekareye 40 inç tv müthiş olur sakın küçük alma ibrahim23...
  • usb 'den filmleri oynatırken alt yazı problemim var , türkçe filmlerde sıkıntı yok fakat alt yazılı filmlerde görüntü var ses var , alt yazıları bir türlü açamıyorum ve hiç bir işime yaramıyor bu özellik , yol gösterirseniz sevinirim .
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpinepro

usb 'den filmleri oynatırken alt yazı problemim var , türkçe filmlerde sıkıntı yok fakat alt yazılı filmlerde görüntü var ses var , alt yazıları bir türlü açamıyorum ve hiç bir işime yaramıyor bu özellik , yol gösterirseniz sevinirim .

Bu konuda maalesef benim de problemim var.
    Biraz zahmetli ve zaman alan bir çözümü var ancak.
    1. çözüm alt yazı gömme işlemi. (Forumda bunun konuları var, Google' da aratırsanız bulabilirsiniz.)
    2. çözüm ise DVD Player ınız varsa filmi ve alt yazı dosyasını aynı isimle bir DVD ya da CD' ye yazmak.
    Örneğin film Troya olsun. Alt yazı da Troya.srt olmalı.
  • quote:

quote:

usb 'den filmleri oynatırken alt yazı problemim var , türkçe filmlerde sıkıntı yok fakat alt yazılı filmlerde görüntü var ses var , alt yazıları bir türlü açamıyorum ve hiç bir işime yaramıyor bu özellik , yol gösterirseniz sevinirim .

1. çözüm alt yazı gömme işlemi. (Forumda bunun konuları var, Google' da aratırsanız bulabilirsiniz.)
    2. çözüm ise DVD Player ınız varsa filmi ve alt yazı dosyasını aynı isimle bir DVD ya da CD' ye yazmak.

üstadım bilgilerin için teşekkürler , usb den yine oynatmak mümkün olmayacak dediğiniz gibi
    cd yada dvd ye yazarsam , yani yine dvd playerı kullanmak zorunda kalacağım ..
    o zaman en mantıklı çözüm laptopu tv ye bağlayıp o şekilde izlemek filmleri ..
    teşekkürler yardımın için ..

• quote:

quote:

quote:

üstadım bilgilerin için teşekkürler , usb den yine oynatmak mümkün olmayacak dediğiniz gibi

Önemli değil, yardımcı olabildiysem ne mutlu.
    3. alternatif olarak HDMI ya da VGA bağlantı vardı, unutmuşum ki onu da siz söylemişsiniz.
    Ben bir filme altyazı gömme uygulamıştım (Yanlış hatırlamıyorsam Harry Potter and the Deathly Hallows II) ancak 1,5-2 saat kadar vaktimi almıştı.
    Sizin söylediğiniz yöntem son derece mantıklı, iyi eğlenceler.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Önemli değil, yardımcı olabildiysem ne mutlu.
    3. alternatif olarak HDMI ya da VGA bağlantı vardı, unutmuşum ki onu da siz söylemişsiniz.
    Ben bir filme altyazı gömme uygulamıştım (Yanlış hatırlamıyorsam Harry Potter and the Deathly Hallows II) ancak 1,5-2 saat kadar vaktimi almıştı.
    Sizin söylediğiniz yöntem son derece mantıklı, iyi eğlenceler.

dvi çıkış var 5520g laptop da dvi - hdmi kabloyla tv ye bağlamak en mantıklısı olacaktır sizinde dediğiniz üzere ,
    tekrar teşekkürler üstadım ..

• quote:

dvi çıkış var 5520g laptop da dvi - hdmi kabloyla tv ye bağlamak en mantıklısı olacaktır sizinde dediğiniz üzere ,
    tekrar teşekkürler üstadım ..

Önemli değil, ne demek.
    Bu noktada ben de size bir soru sorayım.
    Daha önce DVI - HDMI kabloyla film izlediniz mi? Görüntü kalitesi nasıl oluyor?
  • Alt yazıyla ilgili olarak:

Bende 40c 650 ve 40 d 550 var. İkisindede usb den flimleri sıkıntısızca isliyorum. 40 d 550 bu alt yazı işinde daha hassas gibi bazen dosya adı aynı olsa bile uzun olduğu için açmıyor bende kısaltıp kaydediyorum. Birde birkaç alt yazıda srt yi sub olarak kaydetmem gerekti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramanujman

Alt yazıyla ilgili olarak:

Bende 40c 650 ve 40 d 550 var. İkisindede usb den flimleri sıkıntısızca isliyorum. 40 d 550 bu alt yazı işinde daha hassas gibi bazen dosya adı aynı olsa bile uzun olduğu için açmıyor bende kısaltıp kaydediyorum. Birde birkaç alt yazıda srt yi sub olarak kaydetmem gerekti.

+1
    arkadaşlar bende 40d550 kullanıcısıyım notebook bağladım hdmi iden görüntü süper bu arada evet alt yazı uzun olunca sorun çıkabiliyor ki windowsda bile uzun olunca sorun çıkıyor zaman zaman ki tv de mi çıkmasın

bir çok özelliği güzel hele pip özelliği olması da ayrı bir güzellik zap yaparken en azından izlediğin kanalı tutabiliyorsun reklam başladımı başlamadımı diye .

bana göre güzel zaten benim için 1920*1080 olması yeterli idi .tek kötü tarafı ise ses çıkışının birtane olması oda optik çıkış malesef analog steryo çıkışı yok onuda tvde bazen güzel filmler olabiliyor zaten en cok diziler :D neyse sorunu da scart bağlayıp ses anfime yolladım fakat gelin görün ki hdd den oynatılan filmlerin müziklerin vs sesi sadece optiğe yönlendirilmiş çnkü anfiye ses yollamıyor bana göre bu bir dez avantaj oldu sırf bu yüzden media oynatıcı arayışına girdim anfiyi değiştiremeyeceğim içn

sonuç bence ses çıkışı olması gerekirdi analog olarak .görüntü olarak bence güzel parlama olayaına gelince ise bütün hepsi parlıyor üzerine ışık gelince yaw onunda çzöümü siyah perde alıp astım sorun yok yada ışık gelmeyen bir yere koymak lazım

• Alt yazıları aynı isimle kaydettiğimde alt yazı açılıyor, ancak Türkçe karakterler gözükmüyor.
    Daha doğrusu farklı sembollerle gözüküyor.
    TV dili USB' ye geçildiğinde ayarlanamıyor, ancak scart kablo ile uydu alıcısına bağladığımda TV dilini kontrol ettim ve Türkçe idi.
    Bu sorunu çözmenin bir yolu var mı?
  • quote:

Alt yazıları aynı isimle kaydettiğimde alt yazı açılıyor, ancak Türkçe karakterler gözükmüyor.
    Daha doğrusu farklı sembollerle gözüküyor.
    TV dili USB' ye geçildiğinde ayarlanamıyor, ancak scart kablo ile uydu alıcısına bağladığımda TV dilini kontrol ettim ve Türkçe idi.
    Bu sorunu çözmenin bir yolu var mı?

hiç bir sorunu yok türkçe dil destekliyor altyazı menüsü var filim izlerke kumadadan tools tusuna bas hepsi karşında ayarlerın ben ordan ayarladım
  • Kumandadan sırayla:
    1. Tools
    2. Altyazı ayarı
    3. Şifreleme
    4. Türkçe
    5. İyi seyirler...
  • Hocam teşekkürler, hallettim, sorunsuz izliyorum şu anda.
  • arkadaşlar bende bu lcd yi almaı düşünyorum teknosadan 1299 liraya

alırken nelere dikkat edeyim bu ölü piksel olayı falan nasıldır

akım koruma prizi şartmıdır.

garanti olayı nasıl oluyor.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.