Şimdi Ara

Samsung BX2450 vs. Samsung PX2370 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
4.162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: enescelik

arkadaşlar merhaba
    ben de 1-2 hafta içinde px2370 almayı düşünüyorum
    Benim için en önmli husus input lag
    ve şu anda piyasada ki en iyi input lag zamanına sahip ürün bu

ancak okudugum forumlarda hdmi ile bağlandıgında ekranın grileri siyaha çevirdiğinden bahsedilmiş
    ve bir çok kişi bu durumdan şikayetçi

http://hardforum.com/showthread.php?t=1525694

Bazı forumlarda da siyah rengi mavimsi tona çevirdiğinden bahsediliyor
    http://www.youtube.com/watch?v=bDwQHcJ1G4Y

Size sormak istedim ps3 veya xbox kullanan arkadaşlar böyle sorunlarla karşılaştılar mı ?(hdmi üzerinden kullananlar)

şimdiden teşekkürler!

Benzer bir sorun yaşamadım, belkide farketmedim gördüğüm kadarıyla siyahlar gayet siyah:) Ekran simsiyahken ortadaki beyaz bulutlanma dışında bir sorun yok ki o da önemli değil. Hangimiz ekranı karartıp karşısına geçip izliyor:) Samsung ledlerde var bu sıkıntı.. Diğer markalarda nasıldır bilmiyorum. Laptop ve ps3 için kullanıyorum bende. Şimdi diğer alternatiflerin nedir bilemiyorum ama bence alabileceğin en iyi monitörlerden biri. düşünme:) pişman olmazsın. İşten fırsat bulabilsem ps3 için bir inceleme yapmak isterdim ama malesef zamanım yok buna. Forumda benzer incelemeler var aratırsan karşına çıkacaktır. Şunu söyleyebilirim; monitörü almadan önce 42 lcd ile kullanıyordum ps3'ü ama inan aratmıyor. Gerek renkler, gerek kontrast olsun çok başarılı bir monitör. Nette yeterince detaylı inceleme var, yinede merak ettiğin sormak istediğin birşey varsa cevaplamaya çalışırız px2370 kullanıcıları olarak:) Bence tek eksiği portların sayısı ve dahili hoparlör olmaması, bunun dışında eksiği yok fazlası var. Ona monitör demek hakaret olur:)

Ekleme: Hama hdmi kablo ile kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Capricorn57 -- 16 Nisan 2011; 21:10:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Capricorn57

quote:

arkadaşlar merhaba
    ben de 1-2 hafta içinde px2370 almayı düşünüyorum
    Benim için en önmli husus input lag
    ve şu anda piyasada ki en iyi input lag zamanına sahip ürün bu

ancak okudugum forumlarda hdmi ile bağlandıgında ekranın grileri siyaha çevirdiğinden bahsedilmiş
    ve bir çok kişi bu durumdan şikayetçi

http://hardforum.com/showthread.php?t=1525694

Bazı forumlarda da siyah rengi mavimsi tona çevirdiğinden bahsediliyor
    http://www.youtube.com/watch?v=bDwQHcJ1G4Y

Size sormak istedim ps3 veya xbox kullanan arkadaşlar böyle sorunlarla karşılaştılar mı ?(hdmi üzerinden kullananlar)

şimdiden teşekkürler!

Benzer bir sorun yaşamadım, belkide farketmedim gördüğüm kadarıyla siyahlar gayet siyah:) Ekran simsiyahken ortadaki beyaz bulutlanma dışında bir sorun yok ki o da önemli değil. Hangimiz ekranı karartıp karşısına geçip izliyor:) Samsung ledlerde var bu sıkıntı.. Diğer markalarda nasıldır bilmiyorum. Laptop ve ps3 için kullanıyorum bende. Şimdi diğer alternatiflerin nedir bilemiyorum ama bence alabileceğin en iyi monitörlerden biri. düşünme:) pişman olmazsın. İşten fırsat bulabilsem ps3 için bir inceleme yapmak isterdim ama malesef zamanım yok buna. Forumda benzer incelemeler var aratırsan karşına çıkacaktır. Şunu söyleyebilirim; monitörü almadan önce 42 lcd ile kullanıyordum ps3'ü ama inan aratmıyor. Gerek renkler, gerek kontrast olsun çok başarılı bir monitör. Nette yeterince detaylı inceleme var, yinede merak ettiğin sormak istediğin birşey varsa cevaplamaya çalışırız px2370 kullanıcıları olarak:) Bence tek eksiği portların sayısı ve dahili hoparlör olmaması, bunun dışında eksiği yok fazlası var. Ona monitör demek hakaret olur:)

Ekleme: Hama hdmi kablo ile kullanıyorum.

Cevap için teşekkürler bugün akşam üstü eksenden bir adet aldım!(560lira)
    ölü pixelle karşılaşmadım(ki bu kesinlikle şans meselesi) :)

tek sorun olarak backlight bleeding sorunu var , ki buda sonuçta bi monitor da aranan en son özellik olmalı ki bnm için en öncelikli konu input lag dır!

Bu monitordan önce lg 32sl8000 lcd tv kullamıyordum (piyasadaki en düşük input lag zamanına sahip lcd tv lerden biri[10 ms input lag])
    ancak arka ışık kaynaklarında çıkan bir sorun üzerine servise verdim ürün değişimi oldu sony 32 ex710 verdiler ( istanbul bilişimde böyle takaslar olabiliyor!)
    tv çok harika ama input lag game modda 50 ms diğer modlarda 100 ms( 50 ms konsol oyunlarında hissedilebilen bir gecikme dğil ancak pc de bi kaç el l4d2 attığımda durumu anladım)

tv mi salona taşıdım ve bugunde samsung u aldım çok memnun ilk izlenimim tabiki input lag oldu testlerde 1 frame den az oldugunu gördüm!
    ölü pixel yok
    ekranın calibre ayarlarını yapmadan önce mavimsi siyahlara rastlar gibi oldum ama o da pek sorun değil artık ! nihayetinde piyasada mükemmel monitor yok

başka ne diyebilirim ki
    2d monitor arayan arkadaşlara tavsiyemdir(DAHA İYİSİ YOK!!!!)

Not :ürünü bulma sıkıntııs çeken arkadaşlar varsa samsung distribütörü mayıs ayı içerisinde (sanırım) son parti mallarıda piyasaya sürecek Şu anda sadece eksen bilgisayarda var(hepsiburada hizli.com u saymıyorum) oda 5-6 tane!

• hayırlısı olsun güle güle kullanın ürününüzü ama vatan pc den alsaydınız world kartla 6 aylık vadeyle 500tl ye mal olucaktı size ürününüz yinede bir 60 tl var sanırım arada fark onuda nakit yada tek çekimle aldınız.tahmin ediyorum led monitör ve tv lerde ölü pixsel olmaması lazım çünkü led lerin sistemleri lcd lere göre farklı sistem üretim olduğu için çıkmaması gerekiyor.yinede iyi günlerde kullanın.
  • teşekkürler
    ilk önce vatandan almayı düşünüyordum
    ancak topkapı'ya gittiğimde kalmadı dediler!

bostancıda 3 tane
    sanırım antepde de 1 tane varmıs onun dısında stok yok 1-2 hafta içinde de gelemeycek dediler!

sonra eksen bilgisayara gittim
    olan oldu işte:)
  • quote:

teşekkürler

bostancıda 3 tane
    sanırım antepde de 1 tane varmıs onun dısında stok yok 1-2 hafta içinde de gelemeycek dediler!

Hayırlısı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH | equ*

quote:

teşekkürler

bostancıda 3 tane

Hayırlısı olsun

eyw;)
  • Bende 18.04.2011 tarihi ile p.tesi saat 10.50 öğleden önce ups kargo ile vatan bilgisayardan ürünüm geldi. samsung px2370 led monitör ve sonuçta vatan pc kampanyalı ürünleri kargo bedeli müşteriye ait olmak üzere yapmış ve nihayetinde ups kargoya 6.00tl kargo bedeli ödeyerek ürünümü aldım.ve ürünü aldıktan sonra oldukça titiz olduğum için kutuyu açtım ve her yerini ve ürünle gelen aparatlarını kontrol ettim ürünü masa üstüne koyduktan sonra açtım ve ayarlarını yaptım ve piyano kasa olduğu için oldukça parlak olduyu için gözden kaçabilir diye elime led feneri aldım ve kuvvetli ışığı ile birlikte kasayı kontrol etmeye başladım ve kasanın her iki yukarı kenarısında vernik altında yılan şeklinde 5 cmlik her iki yüzeyinde çizik vardı.sanırım fabrikasyon hatası çizik üstüne vernik ile kapatılmış bu ürünün kutusundada üretim tarihi yeri romanya olarak yazıyordu nitekim tekrar ürünü kutusuna olduğu gibi düzgün olarak istifliyerek topkapı vatan pc ye müşteri hizmetlerine götürdüm yapılan incelemede buradaki teknisyenlerin raporu doğrultusunda ya benim ödediğim ücreti geri verecekler yada aynı üründen bir adet ürün tedarik edecekler.tekrar ürün değişim fişi ile mağaza içine girdim ve mağaza sorumlusu çağlar sezgin beyle görüştüm maalesef bütün türkiyedeki vatan pc ve depodaki ürünlerine baktığı halde bana stoklarda olmadığını ve yerine başka ürünü yada bedelini ödeyelim dediler bende aynı ürünü ne yaparsanız yapın istiyorum aynısını dedim.ve bu ürünün yaklaşık en az 2 ay gelemiyeceğini söyledi.aldı eline telefonu toplam istanbuldaki 5 firmayı aradı ve nihayetinde index bilgisayarın bu ürünü en geç 10 gün içinde vatan pc ye getireceğini söyledi.bende bekleyeceğim 10 gün ve tekrar mağazaya gelirse gidip tekrar orada inceleyeceğim ve öyle alacağım.inanın 3 aydır incelediğim ve vatan pc de kampanyalı olduğunu gördüğüm ve aldığım üründen oldukça soğudum.elimde bütün belgeler mevcut malı satarken sitelerinde yazıyor ayıplı malın oluşması durumunda malın derhal yenisi ile gönderileceği belirtiliyor ama ellerinde mal yok koskoca vatan pc bana 1 ürün tedarik edemiyorsa vay bunların haline.bu durumumu ve buradaki nihai gerçekleri siz arkadaşlara bırakıyorum.bu ürünümü alayım şikayet var konusunada taşıyacağım bu yazımı herkes okusun ve önlem alsın istiyorum.ve sonuçta benim elimde olmadığı halde bu ürün inanın ilk taksitinide world a (yapı kredi bankası na)ödemiş bulunmaktayım.

• geçmiş olsun birader
    umarım en kısa zaman da eline geçer ürün!
  • quote:

Orijinalden alıntı: kalbens34

Bende 18.04.2011 tarihi ile p.tesi saat 10.50 öğleden önce ups kargo ile vatan bilgisayardan ürünüm geldi. samsung px2370 led monitör ve sonuçta vatan pc kampanyalı ürünleri kargo bedeli müşteriye ait olmak üzere yapmış ve nihayetinde ups kargoya 6.00tl kargo bedeli ödeyerek ürünümü aldım.ve ürünü aldıktan sonra oldukça titiz olduğum için kutuyu açtım ve her yerini ve ürünle gelen aparatlarını kontrol ettim ürünü masa üstüne koyduktan sonra açtım ve ayarlarını yaptım ve piyano kasa olduğu için oldukça parlak olduyu için gözden kaçabilir diye elime led feneri aldım ve kuvvetli ışığı ile birlikte kasayı kontrol etmeye başladım ve kasanın her iki yukarı kenarısında vernik altında yılan şeklinde 5 cmlik her iki yüzeyinde çizik vardı.sanırım fabrikasyon hatası çizik üstüne vernik ile kapatılmış bu ürünün kutusundada üretim tarihi yeri romanya olarak yazıyordu nitekim tekrar ürünü kutusuna olduğu gibi düzgün olarak istifliyerek topkapı vatan pc ye müşteri hizmetlerine götürdüm yapılan incelemede buradaki teknisyenlerin raporu doğrultusunda ya benim ödediğim ücreti geri verecekler yada aynı üründen bir adet ürün tedarik edecekler.tekrar ürün değişim fişi ile mağaza içine girdim ve mağaza sorumlusu çağlar sezgin beyle görüştüm maalesef bütün türkiyedeki vatan pc ve depodaki ürünlerine baktığı halde bana stoklarda olmadığını ve yerine başka ürünü yada bedelini ödeyelim dediler bende aynı ürünü ne yaparsanız yapın istiyorum aynısını dedim.ve bu ürünün yaklaşık en az 2 ay gelemiyeceğini söyledi.aldı eline telefonu toplam istanbuldaki 5 firmayı aradı ve nihayetinde index bilgisayarın bu ürünü en geç 10 gün içinde vatan pc ye getireceğini söyledi.bende bekleyeceğim 10 gün ve tekrar mağazaya gelirse gidip tekrar orada inceleyeceğim ve öyle alacağım.inanın 3 aydır incelediğim ve vatan pc de kampanyalı olduğunu gördüğüm ve aldığım üründen oldukça soğudum.elimde bütün belgeler mevcut malı satarken sitelerinde yazıyor ayıplı malın oluşması durumunda malın derhal yenisi ile gönderileceği belirtiliyor ama ellerinde mal yok koskoca vatan pc bana 1 ürün tedarik edemiyorsa vay bunların haline.bu durumumu ve buradaki nihai gerçekleri siz arkadaşlara bırakıyorum.bu ürünümü alayım şikayet var konusunada taşıyacağım bu yazımı herkes okusun ve önlem alsın istiyorum.ve sonuçta benim elimde olmadığı halde bu ürün inanın ilk taksitinide world a (yapı kredi bankası na)ödemiş bulunmaktayım.

Üstad aynı olay benimde başıma geldi .ürün topkapıdan geldi kargoyu kontrol ettim hasar yok açtım içini herşey güzel sorun yok taktım bağlantıları açtım pcyi. 1tane ölü piksel şak diye çıktı karşıma herşeyi denedim tık yok gitmiyo birsürü programdı falan .neyse aradım vatan'ı 3 tane ölü pikselde ancak değiştiriyoruz dedi kapadım telefonu.Neyse sonra gözüme takılan şey ise alet'in sol kısmı 1cm daha aşşağıda .yani paralel duruyor. Sapında bir sorun var ve sağdan baslayıp monıtorun sol kısmına geldıkce boyle kafan assagı kayıyo.en az 15 kez cıkarttım taktım yok cozum .1cm kısa diğer taraftan.duvarda olcuyorum masada olcuyorum yerde olcttum sonuc aynı.Sınırlendım goturdum bostancı vatan'a dediler 1 ölü pıkselde degısıtıryoruz bende m.hizmetleriniz oyle demedı bana falan. sonra yamuklugunu gosterdıler onlara pek yamuk gelmedı yada ben cok fazla dikkat ediyorum ama sanmıyorum benim gibi 5 kisi daha aynı gorusteydı gormemek ıcın kör olmak lazım neyse ürün yokmus sadece teşir varmıs baska monitor kakalamaya calıstılar .bende kupon aldım ve urunun yenisinin gelmesini bekledım halbuki o ürünü anında bırebır degıstırmesı lazım bunu yapmak zorunda neyse 2 3 gun sonra gelmıs stok gittim falan.Ben ürünü %18 kdv indirimi ile aldım yani kupondaki fiyat kadar bir ürün alabılcektım.Demezlermi aradaki farkı ödemeniz gerekiyo olaylar orada koptu zaten . Baya bir tartıstık falan sonra genel müdürle gorusmek istedik neyse işte yöneticiyle kendılerı gorusup baska bir bedel odemeden urun bırebır degısımı ıcın .neyse onu da bekledik onay alınmıs falan ama bu noktaya gelene kadar da baya konusuldu neyse urun hazır gelın alın dıye aradılar gittim urun bana ozel ayarlanmıs gıbı bı kıllık sezdım kutusu falan hasarlı parmaklanmış ürün falan.neyse bu sebepden baya soylendıma actık baktık olu pıksel yok sonra yamuklugunu tekrar olcttum baktım bu sefer tam tersi yerde bir yamukluk var gorevlı arkadasta baktı onayladı haklısınız dedı.bu urun zaten cok sorunlu cıkıyor falan dedi.neyse yine bi sure bekleyın falan dedıler yada baska urun verelıom .ben dedım bunu ıstıyorum 5 gun sure bekleyın ankaradan getırelım dedıler yok dedım okadar bekleyemem ben iade alalım ozaman.15 gunde havale gecıyomus dedım iyi napalım artık sonra birden içerden bir tane daha 2370 cıktı gelın bakın bugun bana stok geldı topkapıdan bı bakalım dedıler.gırdım baktım kutusunda sorun yok urun gayet tmeiz. olu pıksek yok yamukluk yok hıc bı sorunu yok sonra deıgısmı yaptık ustune 15dolar gibi bır para bıle ıade ettıler .ama tek sorun evde farkettım kutuda kargo fişi buldum.iade edılen bır urunmus ama hıcbır sorunu yok ururunun. o yuzden cok da onemsemedım. cok ugrastırdılar anlam veremıyorum paramızla rezıl oluyoruz

• Geçmiş olsun sanada, bana hiç bir itiraz etmediler. müşteri hizmetlerinde benim sadece ekranda denedim ölü piksel yoktu, kasada 1 cm eğrilikte yoktu, sadece kasa piyano yani parlak kasa olduğu için, her 2 tarafın sağ üst yüzeyinde 5 cm lik yılan şeklinde, yukarıdan aşağıya vernik altı çizik vardı.ve buna çok canım sıkıldı. bıraktım topkapı vatan pc ye sonra bostancı vatan pcye telefon açtılar ellerinde sadece açık bir kutu ve rafta teşhir ürünü olduğunu söylediler.Tabiki, ben kabul etmeyince mağaza yöneticisi piyasadaki bilgisayar firmalarını aradı ve bir tanesinden bu cuma için gelebilecek mağazaya benim için 1 adet sipariş verildi tabiki gelirse oraya beni arayıp bunuda inceleyip öyle almamı istediler mağazadan.İnşallah bundanda bir sorun çıkmaz umarım.Sanada inşallah benim 3 gün önce bıraktığım manitorü vermesinler sakın. sağ üst kasa yüzeylerine iyicene bak. belki benim geri verdiğim monitör olabilirde.Benim anlayamadığım bu kadar ücret ödediğimiz en iyisi diye aldığımız bu monitörlerde neden kalite kontrolundan tam teşekküllü olarak geçmiyor, yani insan sorunlu ürünü kutusuna koyupta tüketiciye yansıtırmı, ben bunu anlayamıyorum.yani bu insanlık ayıbı olsa bu gerek.bakalım bekleyelim görelim çare yok .

• Hocam senin ürün değildir kargo fişi 2 ay öncesi .ve ben en son teslimi alalı 1haftayı geçti .bendeki sizin ürün olsaydı sizde olamazdı 3 gün öncesine kadar. Şimdi baktım kontrol ettim rahatsız edicek bir ciziklik yok ki zaten ürün çok tozlanıyor sildiğin gibi anında tozlanma oluyor .benim için teknik sorunları olmaması daha önemli.bukadar şey yaşadıktan sonra varsın çizik olsun arka kasası.
  • Bugün mubarek cuma günü ve vatan pc den beni telefonla aradılar. Gelin monitörünüzün yenisi geldi inceleyerek alın dediler.Topkapı vatan pc ye gittim ve ürünüm mağaza yöneticisinin odasında idi ve aldım orada ölü piksel ve detaylı olarak ürünü inceledim nitekim sonuçta 4x4 lük olarak kusursuz olarak teslim aldım,Eve getirdim kurdum gerçekten 10 numara makina, Monitorde yok yok. Hele birde cd sinden magic tone diye bir programı var onu kurdum hiç düğmelerden manuel olarak yapmadan ayarları ekran üzerinden fare ile herşeyi yapıyorsunuz gerçekten alacak arkadaşlara bu ürünü tavsiye ederim.1 kere alsınlar tam alsınlar diyorum. Mükemmel görüntü ve ve incecik gerçek led kalite diyorum samsung px2370 için.Vatan pc ye de ayrıcana ürünümün bugün için geleceğine dair verdiği söz içinde tşşk ettim.
  • hadi geçmiş olsun!
  • Bende px2370 aldım çünkü her yerde çok övülen bir monitör ama teşhir ve elime daha gelmedi sebebi ise bimeks ten ilk başta b2230hd lcd tv almıştım ve simsiyah ekranda çok belirgin bulutlanma olduğu için geri götürüp bx2231 le değiştirttim süper bi monitör dü fakat kullanılan panel den olacak ki beyaz renkte milim milim tüm ekran boyunca gri renkte satır çizgileri vardı yine götürdüm ve teşhirde olan aynı monitörle karşılaştırdık ondada aynı sorun vardı ve hata olmadığını söylediler ama değiştirebilecekleri ve bugün her üründe %25 indirimde olduklarını söylediler bende bimeksin sitesinden 2d monitörlerin en pahalısı olan ama sadece teşhirde olan SA350 ile değiştirttim ürünü kullanmaya başladığımda pek beğenmedim ve aşırı derecede grimsi renklerde çok daha belli olan karıncalanmalar oluyordu ve görüntüde net değildi saten monitörü araştırdığımda da çok olumlu şeyler yoktu tekrar %25 indirimi bekledim geri götürdüm ve değiştirebilecekleri söylediler bende px2370 almak istediğimi söyledim ama bimekste sadece 2 tane kalmıştı 2 side teşhirdi mecbur antalyadan getittirecektim aradılar monitörün temiz ve sorunsuz olduklarını sordular olumlu cevap geldi ve değiştirdim ürün elime pazartesi yada salı gelecek ama uzun süre araştırmama göre çok iyi bir monitör herkese öneririm

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.