Şimdi Ara

Samsung Galaxy S İçin Ses İyileştirme - Mutlaka Bakın (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
6.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: cemccc

Arkadaşlar bağışlayın ancak hiçbir şey anlamadım :) başta kernel nedir anlamadım telde yazan kernel sürümü 2.6.32.9 bunun üzerine marketteki dosyayı yüklersem olmaz mı anlamadım açıkçası :( yardımcı olursanız sevinirim.

Ben de tam kıvıramadım aslında dostum. ROM içine Kernel ekleyebildiğimizi bilmiyordum. Şu ROM dediğimiz klasörlerin içini iyice bir kurcalamak lazım aslında. Bir kere hep extract etmeyin zipli halde TLF'na atın denen ROM klasörünü extract edip kurcaladım onda da bu açılış animasyonunun kare kare resimlerine denk geldim bir klasörün içinde. Dedim bu resimleri kafama göre değiştirsem açılış animasyonunu da değiştiririm demek ki. Ama TLF açılırken açılış animasyonunun resimlerini bu adresten okuyorsa bu dediğim olur, bilemiyorum tam.
    Chatin hocamın bahsettiği, o extract etmeyelim dediğimiz ROM klasörünün içinde ki KERNEL ile ilgili olan dosyaları bu ROM'un dosyaları ile değiştirmek sanırım, şu anda bilgim emin olmama engel Çok feci sallamış da olabilirim

• yav arkadaşlar telefon zil sesi çok düşük neredeyse obur odadan duyulmuyor buna bi çare istiyorum eskiden dokunmatik olmayan bi samsung kullanmıştım bi kod giriyodum */21312 gibisinden sonra değere bişey yazıyodum sonra telefonun sesi açılıyodu baya bi bu galaxy s lerde boyle birşey yokmu zil sesini artırmak kısaca hoparlörün seviyesini artırmak istiyorum nedir bunun çözümü telefon uzmanlarına duyurulur...
  • 2.3.4 kulllanıyordum, dosyayı telefona attım, recorvey moddan update ile yüklemeye çalıştım ama telefon göçtü.Açılış ekranında kalıyor.Mecbur 2.3.6 rom attım.Telefonda cwm uygulaması falan kendi içinde geldi.Ama bu ses şeyini nası yüklücez, telefondaki uygulamalara vs. bişey olmadan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dualwarior

2.3.4 kulllanıyordum, dosyayı telefona attım, recorvey moddan update ile yüklemeye çalıştım ama telefon göçtü.Açılış ekranında kalıyor.Mecbur 2.3.6 rom attım.Telefonda cwm uygulaması falan kendi içinde geldi.Ama bu ses şeyini nası yüklücez, telefondaki uygulamalara vs. bişey olmadan?

Voodoo Sound, geçen bir seneden fazla bir süre içerisinde çok gelişti. Çok uzun zamandır Kerneller ile birlikte yükleniyor. Zaten Rom hazırlayan kişiler bunu koydularsa, Kernel özelliklerinde Voodoo Sound diye yazarlar. Marketten Voodoo Control uygulamasını yükleyip aktif etmeniz yeterli. Benim Rom seçerken tercih sebeplerimin başında gelir. Siz de yüklediğiniz Rom'ların özelliklerinde Voodoo Sound olmasına dikkat ederseniz sorun çıkmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

quote:

2.3.4 kulllanıyordum, dosyayı telefona attım, recorvey moddan update ile yüklemeye çalıştım ama telefon göçtü.Açılış ekranında kalıyor.Mecbur 2.3.6 rom attım.Telefonda cwm uygulaması falan kendi içinde geldi.Ama bu ses şeyini nası yüklücez, telefondaki uygulamalara vs. bişey olmadan?

Voodoo Sound, geçen bir seneden fazla bir süre içerisinde çok gelişti. Çok uzun zamandır Kerneller ile birlikte yükleniyor. Zaten Rom hazırlayan kişiler bunu koydularsa, Kernel özelliklerinde Voodoo Sound diye yazarlar. Marketten Voodoo Control uygulamasını yükleyip aktif etmeniz yeterli. Benim Rom seçerken tercih sebeplerimin başında gelir. Siz de yüklediğiniz Rom'ların özelliklerinde Voodoo Sound olmasına dikkat ederseniz sorun çıkmaz.

Şuan yüklediğimde yok sanırım.Çünkü voodoo sound uygulamasını açtığımda kernel desteklemiyor gibi bir hata veriyor.
    Uygulamalar silinmeden kerneli değiştirebilme ihtimalimiz var mı?

• quote:

quote:

quote:

Şuan yüklediğimde yok sanırım.Çünkü voodoo sound uygulamasını açtığımda kernel desteklemiyor gibi bir hata veriyor.

Bu kullandığınız roma göre değişiyor. Semaphore Kerneller genelde Voodoo Sound uyumlu oluyorlar. Rom'unuz için bu kernel varmı bir bakın.
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1112908

Edit: Diğer soruyu atladım.
    Kernel yüklendiğinde uygulamalar silinmez. Ancak herzaman tetikte olmakta ve silinecekmiş gibi davranmakta fayda vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatin_62 -- 10 Mart 2012; 23:18:18 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bu kullandığınız roma göre değişiyor. Semaphore Kerneller genelde Voodoo Sound uyumlu oluyorlar. Rom'unuz için bu kernel varmı bir bakın.
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1112908

EDİT

Edit: Diğer soruyu atladım.
    Kernel yüklendiğinde uygulamalar silinmez. Ancak herzaman tetikte olmakta ve silinecekmiş gibi davranmakta fayda vardır.

İlgin için çok teşekkür ederim.
    Benim kullandığım rom şu : I9000XXJVU_I9000OXAJVU_OXA
    Versionum : 2.3.6

Verdiğin linkte
    Semaphore_kernel_JVU_2.5.0beta.tar

diye bir dosya var.Acaba bu mudur?
    Direk download modda açıp Odin ile pda dan mı yükleyebilirim yoksa recorvery moddan açıp update flash kısmından mı yükleyebilirim?

Telefonda format gibi bir durum olmadan sadece çekirdek değişicek sanırım?

EDİT SGS kernel flasher adlı programla yükledim kerneli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dualwarior -- 11 Mart 2012; 0:46:26 >

• quote:

Verdiğin linkte

Direk download modda açıp Odin ile pda dan mı yükleyebilirim yoksa recorvery moddan açıp update flash kısmından mı yükleyebilirim?

tar uzantılı olan tüm Kernel'ler ODIN ile PDA olarak gösterilerek yüklenirler.
    Recovery'den sadece zip uzantılı dosyalar yüklenebilir, tar uzantılar yüklenemez.

Elbette sizin de kullandığınız gibi bazı yardımcı araçlar yardımı ile de yüklenebilirler.

• quote:

quote:

Verdiğin linkte

tar uzantılı olan tüm Kernel'ler ODIN ile PDA olarak gösterilerek yüklenirler.
    Recovery'den sadece zip uzantılı dosyalar yüklenebilir, tar uzantılar yüklenemez.

Elbette sizin de kullandığınız gibi bazı yardımcı araçlar yardımı ile de yüklenebilirler.

İlgilendiğin için çok teşekkür ederim.
    İlk başta pek farkı algılayamadım ama biraz ayarlarını kurcalayınca gerçekten dehşet oluyor.
    Güzel bi kulaklık almak şart oldu

• benim telefonda da yüklü voodoo sound ama bende cyanogenmod9 rom yüklü. sennheiser cx300 ii precision ile gerçekten iyi bir performans alıyorum ama acaba bu tam randımanlı halimi. yoksa semaphore kernel mi yüklemem gerekiyor. Resimlerle de göstermeye çalıştım ama umarım anlatabilmişimdir.

Samsung Galaxy S İçin Ses İyileştirme - Mutlaka Bakın
  • backir o fotolar senin telefonundan ve güncel mi ? öyle ise CM nin son sürümüne güncelle kullandığın rom deneysel etiketli ve çok eski. ayrıca o analog level neden -30 da ? +2 kullanıyorum ben ses net ve yüksek oluyor. Ayrıca Smart Amplifier tikini de kaldır. Hardware bass boostu da kapat.
  • evet benim tel ve güncel 5 aydır bunu kullanıyorum ve gayet iyi. Ama bu deneysel hali ise orjinal haline tabi yükseltmek isterim ama nereden bulabilirim bilmiyorum?
    -30 da çünkü kulaklığı taktığımda müzik aşırı ses çıkarmasın diye ben ayarladım.(kulaklığı çıkarınca otomatik -30'a çekiyor). diğer tikleride kaldırıp denicem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zett89

backir o fotolar senin telefonundan ve güncel mi ? öyle ise CM nin son sürümüne güncelle kullandığın rom deneysel etiketli ve çok eski. ayrıca o analog level neden -30 da ? +2 kullanıyorum ben ses net ve yüksek oluyor. Ayrıca Smart Amplifier tikini de kaldır. Hardware bass boostu da kapat.

evet cm10 stabil sürüm olarak güncelledim teşekkürler akıyo şuan menüler şarjıda güzel gidiyor. Ayrıca o kaldır dediğin hardware bass boost tiki bayağı bi işe yarıyomuş farketmiş oldum. Basslar çok sönük oluyor kaldırınca.

Samsung Galaxy S İçin Ses İyileştirme - Mutlaka Bakın

• Merhaba,
    XDA sayfasında benim telefona uygun Kernel dosyasını (voodoo-kernel-XWJVZ-v1.4-cwm.zip) indirip CWM Recovery ile yükledim. Ama Voodoo Sound programında hala "uygun kernel yüklü değildir" diye mesaj veriyor. Bu arada Kernel yüklemeden önce de sonra da Kernel sürümü: 2.6.35.7-I9000XWJVZ-CL762604 root@DELL145 #2 olarak yazıyor. Değişmesini beklerdim. Sizce bu durum normal mi?

Edit: SGS Kernel Flasher programını da denedim sonuç aynı. :(

Edit: Başka bir yerden Semaphore_JVZ_2.1.1 kernel dosyası bulup ODIN ile yükleyince problem çözüldü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozlergun -- 10 Aralık 2012; 17:58:14 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.