Şimdi Ara

Samsung Tvler İçin .SCM Uzantılı Kanal Listesinin Bilgisayarda Düzenlenmesi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
179
Cevap
9
Favori
155.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selam.. pc de düzenlediğim kanal listesini usb den tv ye transfer ettiğimde ''geçersiz ülke bilgisi, lütfen ülke bilgisini silin'' şeklinde hata veriyor..

Lütfen yardım...
  • TRT HD ve TV8 in yeni frekanslarını 46D7000 e ekledim ama malum kanalları en sona attı. TV yi ilk aldığım gün "ChannelListPCEditor" adlı bir programla kanal listesini istediğim sıraya sokup TV ye yüklüyordum ama ilk günden bu güne cihaza iki kere güncelleme yaptım. Bu güncellemelerden sonra USB ye kaydettiğim yeni kanal listesini ChannelListPCEditor yazılımı görmüyor. Var mı güncel bir yazılım bildiğiniz?

Not: Biraz önce samtoolbox adında başka bir editor buldum. Bu da eski dosyaları tanıyor ama yeni kanal listesini görmüyor :(
  • Orijinalden alıntı: astalagulu

Hotbird için öncelikle uydu seçimi menüsünden hotbirdi seçip LNB ayarlarına girerek Dİseq i 2/4 yapacaksınz(Turksat ınkin değiştirmeyin). Bunu yapmassananız sadece 34 kanal bulursunuz

Sonrasında

kanal>manuel ayarlama>transponder bölümüne tıklayıp en alttan ekle yi seçip

11158 V 27500 ü ekleyip

şebeke taramayı açık konumuna getirerek tarama yapacaksınız. 1249 kanal bulacak tamam deyip kaydedeceksiniz.

Türksat icin de hangi degerleri gireceğimizi aynı hotbirdü verdigim gıbı

bu degerı gır 11962 V 3333 bişeyi değiştirmeden Diseq i 1/4 yapacaksın
    diseg lerı yanlıs gırdıgın ıçın bulamıyorsun bu dedıklerımı yap meraketme hepsı gelcek

baya bayadır uğraşıyorum ama bir türlü yapamadım. tvinin uydu ayarlarıyla ilgili konuları arartırken donanım haberden bir arkadaşın yazdıklarını gördüm.yine donanım haberden bir arkadaş yukardakiler denemiş olmuş.Onun tv si d 7000 serisi.benimki 6500.7000 le 6500 içn uydu ayarları açısından bir fark olmaz diye düşünüyorum.

Benim televizyon samsung 40 d 6500

d smart cam modülüyle kullanıyorum.
    iki tane çanağım var.Bir çanakta sadece turksat var.Diğer çanakta hotbird, eutelsat w3a 7 derece ve astra 19 derece uyduları var.

tursat ta uydusunda sorun yok yaklaşık 500 kanal var.

fakat hotbird utelsat ve asrta larda çok az kanal buluyor.
    11158 v 27500 ekledim fakat hotbird de hiç sinyal alamadım.

yanlış hatırlamıyorsam hotbird dü 12130 v/r 27500 de tarattım 528 tane kanal çıktı fakat çoğu türk ve d smart kanalları.

astra da 13 tane kanal (çoğu türk kanalları)

eutalsat da hiç kanal bulamadım.

ayrıca transpordır kısmana 12713 v 29900 eklemeye çalışıyorum bir türlü ekleyemedim.

Uzun zamandır yapmaya çalışıorum ama yapamadım.

Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

• Arkadaslar,
    Ilk tvim 46D7000 di sonradan 46D8000 oldu, her iki tv de de tum usb portlari birkac farklı marka flash diskle denememe ragmen, TV deki kanal listesini usb ye alamiyorum.
    Usb takılı degil hatası verıyor. Ama her ne hikmetse, aynı yere takılı usb den hem tvye kanal listesi gonderıyorum hemde ıcındekı tum medyaları oynatabiliyorum.

flash disk ntfs formatli, tv nin yazilimi gunce. fikir verebilirseniz sevinirim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tano

Arkadaslar,
    Ilk tvim 46D7000 di sonradan 46D8000 oldu, her iki tv de de tum usb portlari birkac farklı marka flash diskle denememe ragmen, TV deki kanal listesini usb ye alamiyorum.
    Usb takılı degil hatası verıyor. Ama her ne hikmetse, aynı yere takılı usb den hem tvye kanal listesi gonderıyorum hemde ıcındekı tum medyaları oynatabiliyorum.

flash disk ntfs formatli, tv nin yazilimi gunce. fikir verebilirseniz sevinirim ?
    1021 yazılım vardı uzerınde 1023 u cıkmıs 1-2 gun once, linkten indirdim, kurdum

http://www.samsung.com/tr/support/model/UE46D8000YSXTK-downloads?isManualDownload=true

simdi kanal listesini yedekliyebiliyorum.

• Lütfen bana d6500 kanal listesi verebilir misiniz.Kendim tarattığımda tv8 yok netten aldıklarımda star kayıp
  • quote:

Orijinalden alıntı: accountant1507

merhaba dostlar yeni kanal listesi hazır 302 TV kanalı 136 radyo kanalı ile toplam 438 kanal ve ilk yaptığım listeye göre daha kullanışlı bir kanal listesi. Aşağıdaki linkten indirebilirsiniz iyi seyirler.

http://www.2shared.com/file/nrm4-Fv_/UE40D6500.html

Çok Tşkler Ama TRT HD acmiyor neden
  • Merhaba ben bu listeyi hazırladıktan sonra trt hd ve tv8 in frekansları değişti o yüzden açmaz. Kendi tv imde bu kanalların yeni frekanslarından tarattım buldum ama bir türlü kanal listesini yeniden düzenleyip paylaşamadım. Bu ara biraz yoğunum belki önümüzdeki hafta yeni kanal listesini paylaşabilirim.
  • Arkadaşlar ,

Samsungun 2012 ES modelleri için kanal editörü daha çıkmadı. İşin ilginç tarafı 2011 D serileri için olan verisyonunu sayfalarında kaldırmışlar ama ilk sayfadaki server linkleri çalışıyor. 2012 ES kanal editorüne denk gelirsem foruma linkini eklerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ender123

Arkadaşlar ,

Samsungun 2012 ES modelleri için kanal editörü daha çıkmadı. İşin ilginç tarafı 2011 D serileri için olan verisyonunu sayfalarında kaldırmışlar ama ilk sayfadaki server linkleri çalışıyor. 2012 ES kanal editorüne denk gelirsem foruma linkini eklerim.

bende 46es6800 var bunun için geçen gün güncelleme yüklediğimden (1021) az önce tekrar kontrol etme ihtiyacı duydum. kanal listemi usb ye aktardım ve SamToolBox v0.11 adlı editör ile (daha öncede olduğu gibi) açabildim. map-SateD bölümünden düzenleme yapılabilir....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nibubai
    bende 46es6800 var bunun için geçen gün güncelleme yüklediğimden (1021) az önce tekrar kontrol etme ihtiyacı duydum. kanal listemi usb ye aktardım ve SamToolBox v0.11 adlı editör ile (daha öncede olduğu gibi) açabildim. map-SateD bölümünden düzenleme yapılabilir....
    Bahsettiğim Samsungun kendi yazdığı kanal listesi editörü. Daha önceki yıllara ait C ve D serileri için olanları foruma eklemiştim. ES serisine denk gelmedim henüz , olursa yine foruma eklerim.

Samsung tvler için 10 kadar amatör programcıların yazdığı kanal editörü var. Tabiki bunlar B,C ve D serileriyle uyumlu. Programcılar kendi tvleri ve kendi ihtiyaçları için yazdıkları için ES serisi uyumlu yazılımlar hemen çıkmayabilir. Bu programcıların ya yeni televizyon almaları ya da birilerini onlara inceleme yapmaları için örnek kanal listesi göndermeleri lazım.

Siz bir tane uyumlu bulmuşşsunu bu güzel.

------------------------------------

Arkadaşlar,

ES serisine ait kanal listenizi

http://www.file-upload.net/

sitesine yüklerseniz . Bu sitede üyelik olmadan dosya yüklemesi yapılmasına izin veriyor. Eğer forumda 4-5 tane ES serisi kanal listesi olursa herkes internette bulduğu tüm kanal editörlerinin işe yarayıp yaramadığına bakılabilir.

Datei:...................... Choose yazan yere tıklayıp kanal listenizi yükleyebilirsiniz. Yükleme bitince indirme linki yeni sayfada çıkıyor.

• slm arkadaslar
    ben 55es7000 aldım daha yeni
    ancak kanal listesini duzenlemek cok zor ben pc den kanal listemi duzenleyebilecek prgram arıyorum yardımcı olursanız sevnirim.

40d6500 serisi de var elimde onun için program bulmustum ancak o 55es7000 de calışmıyor..
  • Ben de 40ES7000 aldım, samtoolbox la kalan listesini düzenledim, şuan çalışıyor. Fakat Showtv ve E2 ile ilgili sorunum var, ShowTV'de malum ses bozulması, ayar yapıyorum fakat kanal değiştirince tekrar eskisi gibi oluyor, E2 de aynı şekilde yayın dili ingilizce oluyor, tükçeyi seçiyorum ,kanal değiştirince tekara eskisi gibi oluyor. Bir yerlerde kaydetmeyi mi atlıyorum, yoksa sorunun çözümü yok mu?
  • Arkadaşlar D6500 için güncel kanal listesini alttaki linkten indirebilirsiniz. Yenilik olarak TRT 1 HD - TRT HD - TV8 ve ON8 kanalları listeye eklenmiştir. İyi seyirler dilerim.

http://turbobit.net/t0r1nc4wrxy4.html
  • Verdiğiniz kanal listesini yükledim ancak bir çok kanal için ( TRT HD-NTV-CNBC-e-STAR..vb) sinyal zayıf veya yok ibaresi çıkıyor.Yardımcı olussanız sevinirim
  • anten ayarlarınızda bir sıkıntı olabilir. ben bütün kanalları sorunsuz kullanıyorum.
  • teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: accountant1507

anten ayarlarınızda bir sıkıntı olabilir. ben bütün kanalları sorunsuz kullanıyorum.

trt1hd trthd teledünya hd falan çalışıyor ama atvhd ve ahaberhd çalışmıyor verdiğin son kanal listesinde usta. sorun ne olabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stache1918 -- 6 Temmuz 2012; 18:52:04 >
  • büyük bir heyecanla sipariş verdiğim UE-40ES8080 Samsung Led Tv'yi bugün kurdum. Bahsedilen sorunlar çok şükür şimdilik yok gibi. Kanal listelemesi sıkıntılı. Oturdum bilgisayar başına editör programı aradım durdum, bulduğum birçok program çalışlmadı, açmadı, açan olsa da değişiklik yapmaya müsade etmedi, menüler es serisi için pasif durumda idi. Biraz önce bir program buldum. SamsungCahnelEditor adı. Sitesihttp://samschanneledit.sourceforge.net/
    kanalları bu programla düzenleme şansımız var. Turksatta 370 tv 120 civarı radyo olmak üzere 500 e yakın yayın buldum bazıları şifreli veya farklı frekanslarda aynı yayınlar bunları eleyip şifre istemeden tekrar kanallar olmadan bir liste hazırlamaya çalışıyorum. bitince upload ederim.
    tv hakkında yorum yapacak kadar inceleme fırsatım olunca sizlerle paylaşırım

• D6500 KANAL LİSTESİ D7000 serisine yüklemede sorun olur mu?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.