Şimdi Ara

SAMSUNG YP-5Z (2GB) ALDIM...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    2 GB Dahili Hafıza (YP-Z5Q-S)
    İnce Tasarım
    Fotoğraf Gösterebilme
    25.000 resim yüklenebilir
    Direkt ses kaydı
    Multiformat Desteği (MP3,WMA,WAV,OGG)
    DNSe 3-D Sound
    1,8” renkli LCD
    USB 2.0
    Li-poly pil ile 35 saat kesintisiz dinleme süresi
    Depolama Şekli : Flash Memory
    Ekran Boyut : 1.82" TFT LCD, Çözünürlük : 128x160
    JPEG (Zoom in/out , Muzik ile SlideShow, Kişisel Wallpaper, Folder browser)
    Resim Gösterme : VAR
    FM : YOK
    Video : YOK
    EQ Preset EQ DNSe (Normal, Rock, Classical, Jazz, House, Ballad, R&B, Dance)
    Special Sound Effect SRS WOW DNSe Portable
    WOW Optimization 3D-User, 3D-Studio, 3D-Stage, 3D-Club
    File Playlist : (PC Playlist (WPL), Mobile Playlist)
    Dosya Arama : (Database'de arama (Artiste, Album adına, Müzik Türüne ve Şarkı adına göre)
    Window Media Player (WMP10 for MTP)
    USB2.0 Mbps : (USB Charge : 2.5Hours)
    WINDOWS : XP SP1/SP2 WMP10 only
    Mac : YOK
    Kulaklık : (22mW/CH)
    Kulaklık : (EP-370)
    USB Kablo : VAR
    Installation CD : VAR
    Kullanılan Malzeme(kozmetik) : Materyal (Ön/arka: Aliminyum, Kontrol Düğmesi:Saf Çelik ), Quick Start Guide/eManual
    Pil Tipi : Li-Polymer
    Çalma Süresi : 35SAAT
    Boyutlar (GxYxD) : Net 42.2 * 89.8 * 11.4(12.3 for 4GB)
    2 yıl Garanti

dün akşam itibariyle hepsiburada.com dan aldığım mp3 çalarım elime geçti. ilk intiba alet gayet şık, küçük ve portatif. 2006 dizayn ödülünü boşuna almamış.
    samsung yp-5z radyosuz ve aldıktan sonra öğrendiğim user eq yani kullanıcı tanımlı ekolayzırı yok. aslında bunu duyunca pişman olmuştum ama siparişi vermiş bulunmuştum artık. dün vaktim yoktu hiç kullanamadım. bugün birkaç saat kullandım. hemen ilk izlenimler:
    öncelikle dün akşam elime geçtiğinde kutusunu açtım. alet usb den şarj oluyor ayrıca şarj aleti yok. kullanma klavuzunda cihazı pc ye taktığınızda hemen görür demişti. taktım ancak hiç hareket olmadı. ne ekranında bir ışık ne pc de bir hareket hiç bir şey olmuyordu. cihazın usb kablosunun bozuk olduğunu düşünmeye başlamıştım artık yada cihazda bir arıza olduğunu. gece uykuda bastırdığından başında bekleyemedim ve bilgisayara bağlı vaziyette yattım. kullanma klavuzunda uzun süre kullanılmayan cihazın şarja takıldığında şarjının uzun süreceğinden bahsediyordu. bilgisayara takılı vaziyette yarım saat geçti gene herhangi bir hareket yoktu. artık ertesi gün aleti servise götürmeyi düşünürken kabloyu söktüm ve geri taktım. cihazın ekranında samsung yazısı belirdi ve pc yeni donanımı nihayet gördü. şarja başlamıştı artık...
    cihazı bilgisayar flash disk gibi görmüyor ve media player la dosya atabiliyormuşsunuz. hemen media playerdan senkronizeyi başlatarak mp3 leri yükledim ve şarja bıraktım sabaha kadar 4,5 saat kadar şarj oldu.
    sabah işe gitmek için kalktım ve işe giderken yolda yürüyerek ve serviste ilk deneyimlerimi yaşadım. bu arada kulaklık olarak orjinal kulaklığı kullanmadım şimdilik; elimdeki sennheiser ie4 le denemelerimi yaptım. ama orjinal kulaklığınıda denedim. eski mp3 çalarım creative v200 dü ve sesinin azlığından şikayet ederdim. Bu yüzden ilk denememde sesi son sese getirdim. bunun sesinde zayıflık yok yani %20 kadar daha güçlü ses verebiliyordu ve yeterliydi. yani 1 dk kadar son sesde dinlerseniz kulaklarınızın çınlamaya başladığını farkediyorsunuz. sonuç olarak ses seviyesi yeterli ve sorun yok.
    ilk farkettiğim creative v200 den daha berrak ve net sese sahip olmasıydı. zaten sesinin kalitesi övülüyordu forumlarda cihazın. son sesde dahi sesde bozulma yok gayet berrak bir sese sahip.
    şimdi deminde bahsettiğim gibi aletin ekolayzırını ayarlamanıza izin vermiyor. bu baştan çok olumsuz gibi gözüksede kullandıktan sonra bu eksiğinin fazla hissedilmediğini görüyorsunuz. fabrika tanımlı eko ayarları var, ayrıca 3d efektli seslere sahip. hepside gayet başarılı. kimisinin basları yükses kimi ayarların tizleri yüksek kiminin midleri. hemen hemen her zevke göre ayarlanmış ekolayzır ayarları mevcut. ben dance yada house ayarında hoşuma gitti ve kullanıcı tanımlı eko eksiğini hissetmemeye başladım.
    zaten ses gayet kaliteli ve ben zor beğenen biriyim. creative v200 le karşılaştırdığımda sanki biriyle 128k mp3 diğeriyle 224k mp3 dinliyor gibi oluyorsunuz. sesde belirgin bir berraklık var. ayrıca creative v200 gibi ses çıkışı zayıfta değil. o açılardan gayet memnun kaldım.
    kullanım kolaylığı olarak pek tatmin olmadım ne yazıkki. dokunmatik tuşlarını kullanmak biraz beceri gerektiriyor. ama menüleri gayet hızlı ve alıştıkça her ayarı anında yapabiliyorsunuz. alarmlı saatde mevcut ayrıca. aleti henüz yeni yeni öğreniyorum. playlistler oluşturabiliyorsunuz ve artist adına göre, şarkı adına göre yada müzik türüne göre playlistler oluşturmanız mümkün. ayrıca müzik çalarken yüklediğiniz resimleri slayt show ile gösterme yeteneği var. orjinal kulaklığı kaliteli. creative stok kulaklıktan daha iyi ses verebiliyor. ancak ben ie4 le kullanıyorum. şimdilik ilk izlenimlerim bunlar arkadaşlar. ilerde kullandıkça diğer konulardanda bahsedebilirim.

•  SAMSUNG YP-5Z (2GB) ALDIM...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osman_goksel -- 14 Eylül 2006; 21:18:52 >

• Öncelikle hayırlı olsun, iyi günlerde kullan. Bu cihaz zaten kendini kanıtlamış bir cihaz, Sigmatel 3650 çip kullanıyor. Sesinin başarısı da oradan geliyor. Sana tavsiyem en son firmware güncellemesini yüklemen, böylece cihaz, UMS [sürükle bırak] cihaz haline geliyor Son firmware ile ilgili ayrıntılı bilgi için TIKLA Direk indirmek için ise buraya tıklayınız Şimdilik en son versiyon 2.37; fakat sen önce 2.28i yüklemek isteyebilirsin, denemek için. Bir de ayrıntıları okumazsan diye şimdiden söyleyeyim, cihaz firmware güncellemesi sırasında iki kere reboot ediyormuş o yüzden heyecan filan yapma, aman gitti cihaz diye

Firmware 2.37 ile ilgili bilgiler için ise burayı okuyabilirsin. En son versiyonda kabaca okuduğum kadarıyla dokunmatik bölümün hassaslığı mı azalıyormuş öyle bir şeymiş Neyse geri kalanına da sen bakarsın

• quote:

Orijinalden alıntı: soundchaser

Öncelikle hayırlı olsun, iyi günlerde kullan. Bu cihaz zaten kendini kanıtlamış bir cihaz, Sigmatel 3650 çip kullanıyor. Sesinin başarısı da oradan geliyor. Sana tavsiyem en son firmware güncellemesini yüklemen, böylece cihaz, UMS [sürükle bırak] cihaz haline geliyor Son firmware ile ilgili ayrıntılı bilgi için TIKLA Direk indirmek için ise buraya tıklayınız Şimdilik en son versiyon 2.37; fakat sen önce 2.28i yüklemek isteyebilirsin, denemek için. Bir de ayrıntıları okumazsan diye şimdiden söyleyeyim, cihaz firmware güncellemesi sırasında iki kere reboot ediyormuş o yüzden heyecan filan yapma, aman gitti cihaz diye

Firmware 2.37 ile ilgili bilgiler için ise burayı okuyabilirsin. En son versiyonda kabaca okuduğum kadarıyla dokunmatik bölümün hassaslığı mı azalıyormuş öyle bir şeymiş Neyse geri kalanına da sen bakarsın
    aman abi biliyorsun acı bir tecrübem var bu firmware olayıyla ilgili. yani açıkçası korkuyorum. ama dediğin iyileştirmeler için dikkatlice okuyarak firmware yapacağım.
    quote:

Orjinalden alıntı: soundchaser

Öncelikle hayırlı olsun, iyi günlerde kullan. Bu cihaz zaten kendini kanıtlamış bir cihaz, Sigmatel 3650 çip kullanıyor. Sesinin başarısı da oradan geliyor. Sana tavsiyem en son firmware güncellemesini yüklemen, böylece cihaz, UMS [sürükle bırak] cihaz haline geliyor Son firmware ile ilgili ayrıntılı bilgi için TIKLA Direk indirmek için ise buraya tıklayınız Şimdilik en son versiyon 2.37; fakat sen önce 2.28i yüklemek isteyebilirsin, denemek için. Bir de ayrıntıları okumazsan diye şimdiden söyleyeyim, cihaz firmware güncellemesi sırasında iki kere reboot ediyormuş o yüzden heyecan filan yapma, aman gitti cihaz diye

• quote:

Orijinalden alıntı: osman_goksel

aman abi biliyorsun acı bir tecrübem var bu firmware olayıyla ilgili. yani açıkçası korkuyorum. ama dediğin iyileştirmeler için dikkatlice okuyarak firmware yapacağım.
    quote:

Orjinalden alıntı: soundchaser

Alıntıları Göster
    O yüzden dedim iyi oku diye zaten, yani cihazı update yaparken zart diye çekmezsen sorun olacağını sanmıyorum

edit;

Bu FORUMA biraz bakınırsan, cihaz hakkında genel sorunları okuyabilirsin, tabii bulabilirsen Genel olarak sorunsuz bir cihaz zaten...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soundchaser -- 14 Eylül 2006; 21:51:59 >

• quote:

O yüzden dedim iyi oku diye zaten, yani cihazı update yaparken zart diye çekmezsen sorun olacağını sanmıyorum

edit;

Bu FORUMA biraz bakınırsan, cihaz hakkında genel sorunları okuyabilirsin, tabii bulabilirsen Genel olarak sorunsuz bir cihaz zaten...

Alıntıları Göster
    2.37 firmware update ini ecel terleri döke döke yaptım. artık flash disk gibi çalışıyor

• quote:

2.37 firmware update ini ecel terleri döke döke yaptım. artık flash disk gibi çalışıyor

Alıntıları Göster
    Hayırlısı olsun, herhangi bir seste değişme filan var mı? Gerçi ses konusunda bir sorunu olan cihaz değil; ama yine de sormuş olalım. UMS oluyormuş yani, o zaman çok iyi ya. Büyük kolaylık

• quote:

Hayırlısı olsun, herhangi bir seste değişme filan var mı? Gerçi ses konusunda bir sorunu olan cihaz değil; ama yine de sormuş olalım. UMS oluyormuş yani, o zaman çok iyi ya. Büyük kolaylık

Alıntıları Göster
    abi ses dehşet. dangır dangır çalıyo maşallah
  • quote:

abi ses dehşet. dangır dangır çalıyo maşallah

Alıntıları Göster
    ayrıca yeni firmware ile dokunmatik butonlarladaki aşırı hassasiyet gitmiş. daha kontrolü kolay artık
  • quote:

ayrıca yeni firmware ile dokunmatik butonlarladaki aşırı hassasiyet gitmiş. daha kontrolü kolay artık

Alıntıları Göster
    Bu ürün konusunda hiç şüphem yoktu. Yüzümü kara çıkarmadı. Aksesuarı, ıvırı zıvır yok; ama sağlam cihaz
  • quote:

Bu ürün konusunda hiç şüphem yoktu. Yüzümü kara çıkarmadı. Aksesuarı, ıvırı zıvır yok; ama sağlam cihaz

Alıntıları Göster
    evet gittikçe daha çok beğenmeye başladım bende cihazı
  • quote:

evet gittikçe daha çok beğenmeye başladım bende cihazı

Alıntıları Göster
    Güle gülle kullan osman, ürün gayet şık keşke bellek biraz daha büyük olsaydı ama buda fena değil, ürünün kaça aldın ben ğstte fiyat göremedim atladımmı yoksa
  • quote:

Orijinalden alıntı: MyStİCaL

Güle gülle kullan osman, ürün gayet şık keşke bellek biraz daha büyük olsaydı ama buda fena değil, ürünün kaça aldın ben ğstte fiyat göremedim atladımmı yoksa

Alıntıları Göster
    saolun darısı hepimizin başına. hepsiburada fiyatı 350 lira

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osman_goksel -- 14 Eylül 2006; 23:29:45 >
  • quote:

saolun darısı hepimizin başına. hepsiburada fiyatı 350 lira

Alıntıları Göster
    Baya uygunmuş peki farklı bellek çeşitleri varmı 4gb mesela yada daha fazla
  • quote:

Alıntıları Göster
    4 gb da var hatta 6 da varmış yurtdışında. ama fiyat olarak ne kadar uygun olur onlar bilemem. bir zvm fiyatına yaklaşabilir
  • quote:

Alıntıları Göster
    1GB, 2GB, ve 4GB seçenekleri var.
  • quote:

1GB, 2GB, ve 4GB seçenekleri var.

Alıntıları Göster
    doğrudur. aklımda öyle kalmış
  • quote:

doğrudur. aklımda öyle kalmış

Alıntıları Göster
    4lük fena olmaz aslında
  • quote:

4lük fena olmaz aslında

Alıntıları Göster
    güzel inceleme...
    kullandıkça detayları bekleriz
  • güzel seçim yapmışsın güle ğüle kullan................................................................................
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.