Şimdi Ara

Sapphire 7870 Grafiklerde Çizgi Problemi(Gigabyte 670gtx windforce ile değişim yapıldı) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
2.102
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Amroth.

Driverlar arası geçiş yaparken driver sweeper kullanın birde, sonra temiz bir kurulum yapın

Yarın driver sweeper deneyip yazarım sonuçları..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DiLoN -- 24 Temmuz 2012; 22:06:17 >
  • quote:

Driverlar arası geçiş yaparken driver sweeper kullanın birde, sonra temiz bir kurulum yapın

Driver Sweeper kullanıldı.eski driver tümü silindi ve yerine 12,3 kuruldu.çizgiler hala aynı.İnventusla görüşüp bi garanti yolu gözükücek gibi..
  • Hiç uğraşma nerden aldıysan oraya ver,driver falan yükledim denedim deme.Ekranda çizgiler oluşuyor ne olduğunu anlamadım de.Onlar baksın incelesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DiLoN

quote:

Driver Sweeper kullanıldı.eski driver tümü silindi ve yerine 12,3 kuruldu.çizgiler hala aynı.İnventusla görüşüp bi garanti yolu gözükücek gibi..

Büyük ihtimal ramlarda bir problem var umarım çözülür sorununuz garantide.
  • quote:

Orijinalden alıntı: knnkpln

Hiç uğraşma nerden aldıysan oraya ver,driver falan yükledim denedim deme.Ekranda çizgiler oluşuyor ne olduğunu anlamadım de.Onlar baksın incelesin.

İnventus la görüştüm yolla dediler ..Yolluycam hemen..
  • bu sorun bende de var bu kartı ya dvi ya da hdmi ile bağlaman lazım tek çözümü bu eminim çok araştırdım çünkü vga ile bağlarsan bu sorunlar çıkıyor yeni monitör lazım ya da dvi girişi varsa ordan dene sorun düzelecektir
  • quote:

Orijinalden alıntı: besmelesiz

bu sorun bende de var bu kartı ya dvi ya da hdmi ile bağlaman lazım tek çözümü bu eminim çok araştırdım çünkü vga ile bağlarsan bu sorunlar çıkıyor yeni monitör lazım ya da dvi girişi varsa ordan dene sorun düzelecektir

Arkadaşım önerin için teşekkür ederim.Şöyle bir sorun var.Ben Pc yi tv bağlıyorum.Hem Tv hemde monitör.Sadece 1 tanesi çalışır vaziyette oluyor.Her ikisinde de bu çizgilenmeleri gördüm.Yani Tv de aynı problem var.Hdmi ile bağlı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DiLoN -- 18 Ağustos 2012; 11:26:37 >
  • Hocam öncelikle geçmiş olsun üzücü bir durum fakat bende anlamadım sorun kartlardamı yoksa inventusun kartlarındamı bende yaklaşık 2 hafta öncesine kadar inventustan msı tf3 hd 7850 ekran kartı almıştım bendede aynı bi şekilde sadece oyunlarda çizgiler yani yırtılma dediğimiz olay gerçekleşiyordu vga ile bağladım aynı hdmı ile bağladım yine değişen bir şey yok 2 - 3 sefer sürücü kaldırdım farklı versiyonları denedim sonuç yine aynı grafiklerdeki çizgiler siyah ortamlarda oyunlarda bariz belli oluyor konum burdahttp://forum.donanimhaber.com/m_64230314/mpage_1/f_/key_//tm.htm durumu inventusa bildirdim kartı yolla para iadesi yapalım dediler bende 1 hafta geçmediği için hemen gönderdim para iadesi aldım sonra msı nin hd 7870 hawk modelini yine inventustan aldım kart 2 gün içersinde elime ulaştı kartı takar takmaz başta pc hiç açılmadı daha sonra kartı çıkarttım yeniden taktım pc açıldı herneyse sürücüleri vs yükledim msı nin öve öve bitiremediği tf soğutuculu %20 cooler dedikleri kart sistem boşta iken 55 derecede çalışıyor cd içersindeki sürücüyü kurdum mavi ekran hataları almaya başladım sürücüyü güncelledim btf3 oyunu açtım birde ne göreyim çizgiler dahada acayip bir şekilde belli oluyor bu sefer hiç uğraşmadım kartı geçtiğimiz cumartesi geri postaladım durumuda ilettim kendilerine para iadesi aldım çarşamba günü geri ödeme yaptılar sonra bir arkadaşımdan gigabyte nin gtx 670 ini aldım bir kaç gün kullandım biraz sesli çalıştığı için onuda geri verdim ama çok baba bir kart o ayrı mesele herneyse dün eski efsane asus gtx 560 ti aldım bir tanede m5a97 evo anakart aldım yani sli yapmayı düşünüyorum ilerleyen zamanda kart sistem boşta iken 32 dereceyi geçmiyor istediğim oyunuda istediğim ayarlarda hiç zorlanmadan açıyorum bence nvidia amd ye göre daha iyi benim düşüncem bu eğer geri iade etme şansın varsa o kartı geri ver ve amd nin 78xx serisi hiç bir kartını alma derim saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi By_SeDo -- 18 Ağustos 2012; 17:01:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: By_SeDo

Hocam öncelikle geçmiş olsun üzücü bir durum fakat bende anlamadım sorun kartlardamı yoksa inventusun kartlarındamı bende yaklaşık 2 hafta öncesine kadar inventustan msı tf3 hd 7850 ekran kartı almıştım bendede aynı bi şekilde sadece oyunlarda çizgiler yani yırtılma dediğimiz olay gerçekleşiyordu vga ile bağladım aynı hdmı ile bağladım yine değişen bir şey yok 2 - 3 sefer sürücü kaldırdım farklı versiyonları denedim sonuç yine aynı grafiklerdeki çizgiler siyah ortamlarda oyunlarda bariz belli oluyor konum burdahttp://forum.donanimhaber.com/m_64230314/mpage_1/f_/key_//tm.htm durumu inventusa bildirdim kartı yolla para iadesi yapalım dediler bende 1 hafta geçmediği için hemen gönderdim para iadesi aldım sonra msı nin hd 7870 hawk modelini yine inventustan aldım kart 2 gün içersinde elime ulaştı kartı takar takmaz başta pc hiç açılmadı daha sonra kartı çıkarttım yeniden taktım pc açıldı herneyse sürücüleri vs yükledim msı nin öve öve bitiremediği tf soğutuculu %20 cooler dedikleri kart sistem boşta iken 55 derecede çalışıyor cd içersindeki sürücüyü kurdum mavi ekran hataları almaya başladım sürücüyü güncelledim btf3 oyunu açtım birde ne göreyim çizgiler dahada acayip bir şekilde belli oluyor bu sefer hiç uğraşmadım kartı geçtiğimiz cumartesi geri postaladım durumuda ilettim kendilerine para iadesi aldım çarşamba günü geri ödeme yaptılar sonra bir arkadaşımdan gigabyte nin gtx 670 ini aldım bir kaç gün kullandım biraz sesli çalıştığı için onuda geri verdim ama çok baba bir kart o ayrı mesele herneyse dün eski efsane asus gtx 560 ti aldım bir tanede m5a97 evo anakart aldım yani sli yapmayı düşünüyorum ilerleyen zamanda kart sistem boşta iken 32 dereceyi geçmiyor istediğim oyunuda istediğim ayarlarda hiç zorlanmadan açıyorum bence nvidia amd ye göre daha iyi benim düşüncem bu eğer geri iade etme şansın varsa o kartı geri ver ve amd nin 78xx serisi hiç bir kartını alma derim saygılar.

İlgin için teşekkür ederim.Kardeşim valla kartı bekliyorum ne sonuç çıkıcak diye eğer kartda sorun çıkarsa para iadesi yaparlarmı bilmiyorum.Değiştirelim diyebilirler.Nvdia geçmeyi bende düşünüyorum.Kartda problem olursa sanırım para iadesi istiycem kendilerinden.Bakalım sonuç ne olucak.Umarım değişim talebi verirler.Ben kartı alalı 2 ay oluyor.

• 7850 ve 7850 kullanan bir çok kisi de garip garip sorunlar çıkıyor ortaya. Yok ekran da titreme yok çizgi sorunu yok vga da görüntü bulanıklığı. Hep dikkat ediyorum 7850 ve 70 de oluyor
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: By_SeDo

Hocam öncelikle geçmiş olsun üzücü bir durum fakat bende anlamadım sorun kartlardamı yoksa inventusun kartlarındamı bende yaklaşık 2 hafta öncesine kadar inventustan msı tf3 hd 7850 ekran kartı almıştım bendede aynı bi şekilde sadece oyunlarda çizgiler yani yırtılma dediğimiz olay gerçekleşiyordu vga ile bağladım aynı hdmı ile bağladım yine değişen bir şey yok 2 - 3 sefer sürücü kaldırdım farklı versiyonları denedim sonuç yine aynı grafiklerdeki çizgiler siyah ortamlarda oyunlarda bariz belli oluyor konum burdahttp://forum.donanimhaber.com/m_64230314/mpage_1/f_/key_//tm.htm durumu inventusa bildirdim kartı yolla para iadesi yapalım dediler bende 1 hafta geçmediği için hemen gönderdim para iadesi aldım sonra msı nin hd 7870 hawk modelini yine inventustan aldım kart 2 gün içersinde elime ulaştı kartı takar takmaz başta pc hiç açılmadı daha sonra kartı çıkarttım yeniden taktım pc açıldı herneyse sürücüleri vs yükledim msı nin öve öve bitiremediği tf soğutuculu %20 cooler dedikleri kart sistem boşta iken 55 derecede çalışıyor cd içersindeki sürücüyü kurdum mavi ekran hataları almaya başladım sürücüyü güncelledim btf3 oyunu açtım birde ne göreyim çizgiler dahada acayip bir şekilde belli oluyor bu sefer hiç uğraşmadım kartı geçtiğimiz cumartesi geri postaladım durumuda ilettim kendilerine para iadesi aldım çarşamba günü geri ödeme yaptılar sonra bir arkadaşımdan gigabyte nin gtx 670 ini aldım bir kaç gün kullandım biraz sesli çalıştığı için onuda geri verdim ama çok baba bir kart o ayrı mesele herneyse dün eski efsane asus gtx 560 ti aldım bir tanede m5a97 evo anakart aldım yani sli yapmayı düşünüyorum ilerleyen zamanda kart sistem boşta iken 32 dereceyi geçmiyor istediğim oyunuda istediğim ayarlarda hiç zorlanmadan açıyorum bence nvidia amd ye göre daha iyi benim düşüncem bu eğer geri iade etme şansın varsa o kartı geri ver ve amd nin 78xx serisi hiç bir kartını alma derim saygılar.

İlgin için teşekkür ederim.Kardeşim valla kartı bekliyorum ne sonuç çıkıcak diye eğer kartda sorun çıkarsa para iadesi yaparlarmı bilmiyorum.Değiştirelim diyebilirler.Nvdia geçmeyi bende düşünüyorum.Kartda problem olursa sanırım para iadesi istiycem kendilerinden.Bakalım sonuç ne olucak.Umarım değişim talebi verirler.Ben kartı alalı 2 ay oluyor.

Hocam değişim talebi için kartın en fazla 3 kez aynı sorunu yaratması gerek 3 kez aynı sorunu yaratırsa değiştirmek zorundalar yada para iadesi yapmak zorundalar sen ürünü servise gönderelide zaten 20 günü geçmiş

• quote:

Orijinalden alıntı: Braymm

7850 ve 7850 kullanan bir çok kisi de garip garip sorunlar çıkıyor ortaya. Yok ekran da titreme yok çizgi sorunu yok vga da görüntü bulanıklığı. Hep dikkat ediyorum 7850 ve 70 de oluyor

İki kartıda kullana birisi olarak söylüyorum iki kartıda aldım ikisindede aynı problem vardır bence amd nin 78xx serisi bulaşılaçak bir seri değil fiyasko tamamen.Baba yine nvidia ya geri dönüş yaptım nvidia ya aldım gtx 560 ti bakıyorum keyfime o kadar..
  • quote:

Arkadaşlar yaklaşık 5 ay oldu makinayı toplayalı.Ekran kartımı sonradan aldım.

İşletim sistemi win 7 64 bit.

Sistem özellikleri

Asus maxsimus gene-z
    İ7 3,4 2600k
    Ram ripjaws 1600mhz 4*2
    Corsair gt 120gb ssd
    Power Toughpower xt 875watt
    Monitör LG 100hz
    2.Monitör Samsung 957mb 19'

Ekran kartımı inventus dan aldım.Garantisi devam ediyor. Saphire 7870 oc. Ben oc yapmadım oc li geldi.Filmlerde bir sıkıntı yok.Masaüstünde bir sıkıntı yok.
    Test programlarını denedim stres testi yapdım ama 10dk felan bir sorun yok. Birşey anlamıyorum Masaüstün de çizgiler oluşmuyor.Oynadığım oyunlar Starcraft 2 özellikle çok oluyor,Diablo 3,Maxpayne 3.
    Ekran resmi koyamadım çünkü print screen ile yakalanmıyor belki video çekerim eklerim buraya.Test ettiğim program MSI combustor.Bu arada sürücü olarak
    12-6_vista_win7_64 ati driver yüklü .Sildim tekrar yükledim.Silme işlemini Your Unin-staller! programı ile yapdım.Regedit kadar siliyor.

Arkadaşlar ekran kartımı garantiye yollamalımıyım.? Bir çözüm önerisi arıyorum.?

http://www.izlesene.com/video/cizgi/6430689

Beklemedeyiz ? Sonucu yazarsan herkes için faydalı olur

• Evet arkadaşlar 4 haftalık sonuç aşşağıda kartın değişimi yapıldı hayırlısıyla.Kart bana gelmedi.Bu kartı almayıp üstüne fark koyup Gigabyte 670 almayı düşünüyorum 120tl eklemem gerekiyor..

Arıza Takip Sorgulama Sonucu

Seri No
    Stok Kodu
    Stok Adı SAPPHIRE HD7870 O.C 256Bit 2GB DDR5(11199-03-40G)
    Arıza görüntü bozuluyor
    Sonuç Garanti kapsamında değişimi yapıldı.
    Açıklama
    Aksesuarlar yok(GE) mersa
    Hareket Form No Tarih Firma
    Müşteri Çıkış 2685524 17.08.2012 İNVENTUS İVT İLERİ VERİ TEKN.
    Satıcı Giriş 2683924 15.08.2012 SERVİS NOKTASI SERVİZ HİZMETLERİ BİLGİSAYAR
    Satıcı Çıkış 2677839 03.08.2012 SERVİS NOKTASI SERVİZ HİZMETLERİ BİLGİSAYAR
    Müşteri Giriş 2676090 31.07.2012 İNVENTUS İVT İLERİ VERİ TEKN.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DiLoN -- 23 Ağustos 2012; 22:21:15 >
  • Hadi geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: inuh

Hadi geçmiş olsun.

Saol kardeşim . Sorun yaşayan arkadaşlara da örnek bir konu olsun bu.Bir çok insan bu çizgi problemi için bana mail attı.Vga veya Dvi dan kaynaklanıyor bu problemler diye ve bazıları kartlarını bu şekilde kullanmaya devam ediyormuş..
  • quote:

Evet arkadaşlar 4 haftalık sonuç aşşağıda kartın değişimi yapıldı hayırlısıyla.Kart bana gelmedi.Bu kartı almayıp üstüne fark koyup Gigabyte 670 almayı düşünüyorum 120tl eklemem gerekiyor..

eni
    Seri No
    Stok Kodu
    Arıza görüntü bozuluyor
    Açıklama

7850 kafamda yatmaya başlamıştı,bu sorundan dolayı almıyacam herhalde 670 hayırlı olsun

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: inuh

Hadi geçmiş olsun.

Saol kardeşim . Sorun yaşayan arkadaşlara da örnek bir konu olsun bu.Bir çok insan bu çizgi problemi için bana mail attı.Vga veya Dvi dan kaynaklanıyor bu problemler diye ve bazıları kartlarını bu şekilde kullanmaya devam ediyormuş..

Hocam ben en başından beri diyorum kartlarda bir problem var amd 78xx kartlar alınacak kart değil sorunlu hepsi 7850 aynı sorun 7870 aldık yine aynı sorun dvı vga hikaye onlarla alakalı değil benim gönderdiğim 7850 nin grafik belleğinde sorun varmış inventustan daha sonra bilgi aldım kart hakkında.

• quote:

Orijinalden alıntı: battle35

quote:

Evet arkadaşlar 4 haftalık sonuç aşşağıda kartın değişimi yapıldı hayırlısıyla.Kart bana gelmedi.Bu kartı almayıp üstüne fark koyup Gigabyte 670 almayı düşünüyorum 120tl eklemem gerekiyor..

eni
    Seri No
    Stok Kodu
    Arıza görüntü bozuluyor
    Açıklama

7850 kafamda yatmaya başlamıştı,bu sorundan dolayı almıyacam herhalde 670 hayırlı olsun

Hocam kesinlikle almayınız böyle bu arkadaş ve ben gibi uğraşıp durursunuz allahtan 1 hafta içersinde iade ettikte para iadesi aldık yoksa işimiz yaştı.

• quote:

Seri No
    Stok Kodu
    Arıza görüntü bozuluyor
    Açıklama

bencede gtx 670 alın

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.