Şimdi Ara

şarz soketinin lehimi kopmuştu bilgisayarı öldürdüm sanırım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • giriş kısmını sağa sola oynatınca temassızlık oluyordu. ben de açtım, lehimin koptuğunu gördüm. elektrikçiye lehim yaptırdım. sabitlemek için de cahilce japon yapıştırıcısı döktüm.

şuan kabloyu taktığımda ışık yanmıyor. power tuşuna bastığımda da hiç bir tepki vermiyor. ne ışık yanıyor ne başka bişey. bilgisayarı geri toplarken yanlış bir şey yaptım sanırım. fikriniz nedir ?

edit: o kadar moralim bozuldu ki şarz yazmışım. beyin kalmadı bende bugün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kızıldag -- 17 Ağustos 2013; 23:24:13 >

• giriş kısmı saga sola oynadığı zamanlarda ark yapıp sisteme zarar vermediyse sorun olmaz temassızlık vardır yine gider lehim yaptırırsın olmadı soketi degisrirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkay11

giriş kısmı saga sola oynadığı zamanlarda ark yapıp sisteme zarar vermediyse sorun olmaz temassızlık vardır yine gider lehim yaptırırsın olmadı soketi degisrirsin

hocam power tuşunu basınca bir ışık yanıyordu normalde. o neden yanmıyor şu anda ? power tuşunu da mı bozdum acaba ?
  • bu gibi arızalar test etmeden anlaşılmaz
    yakından bakmak lazım sorunu tam öğrenebilmek için
  • En garanti yol olarak bilgisayarı tekrar dağıtmalı ve problemi bulana kadar incelemelisiniz.Japon yapıştırıcısının zarar vermesi ilginç.İletken bir madde değil sanıyordum
  • japon yapıştırıcı iletken olmadığı için araya girmiş temassızlığa yol açmış olabilir bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RahmiCTAS -- 18 Ağustos 2013; 0:29:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RahmiCTAS

japon yapıştırıcı iletken olmadığı için araya girmiş temassızlığa yol açmış olabilir bence

ben de öyle düşünüyorum. bataryam çünkü tam dolu halde 1-2 dakika gidiyordu, bir nevi süs. yeni soket almaktan başka şansım yok ama onu o deliğe nasıl sabitleyeceğimi bilemiyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.