Şimdi Ara

SATA'yı IDE olarak tanıtamıyorum :(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Elimde Datron PLC3 laptop var. İçinde Windows 7 RS 1 yüklenmiş olarak HepsiBurada'dan aldım.
    Şimdi xp kuracam ancak harddiski görmüyor.
    Aynı sorunu başka bir pc'de yaşamıştım ve IDE yapınca düzeldi.
    Bunda da sata olan harddiski ide olarak tanıtmaya çalışıyorum ama olmuyor.
    Seçeneklerde Auto,User,IDE Removable,ATAPI Removable,Other ATAPI,CD-ROM,None seçenekleri var.
    Auto'da SATA olarak görüyor ve olmuyor.
    IDE Removable denedim olmuyor.
    CD-ROM zaten olmaz.
    None'da olmaz.
    Geriye User,ATAPI Removable,Other ATAPI kalıyor. User'da manuel olarak seçiyoruz özellikleri ama bilmediğimden tıklamadım. Diğerlerini de bilmediğim için kurcalamadım.
    Ne yapmam lazım kurabilmem için?

Bir de Windows 7 Pro 32 bit almayı düşünüyorum buna alacam fakat driverları yok gözüküyor sitesinde (bknz) her şeyiyle çalışır mı Windows 7 Pro x86'da?

• elindeki xp cdsi yüzünden bu sorunu yaşıyorsun sata destekli bi xp cdsi ile kurduğunda sorun kalkar. kısaca sorun elindeki XP cdsi . sata hddyi ide diye tanıtma diye birşey yok. wndows7 hemen hemen bütün driverlerini tanıya bilir eğer tanımayan olursada vista driverlerınıda kullanabilirsin. yasal win7 almadan önce istersen normal win7 kur zaten 30gün şifresiz çalışır bak dene hoşuna gider sorun olmazsa orjinal alabilirsin.
    Not: internetde yayınlanan korsan win7 ler kırmadıktan sonra orjinal olarak 30gün kullanma hakkı oluyor buda sonderece yasaldır. internetden indir ve kullan.
  • 1.Yol:Bunu denemişsiniz sanırım
     SATA'yı IDE olarak tanıtamıyorum :(

2.Yol:Sata Driver Entegreli işletim sistemi CD Sİ YAPMA

TIKLAYINIZ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JeWeLoNe -- 28 Ocak 2010; 18:38:53 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.