Şimdi Ara

Satılık (çok temiz) Lumia 920

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.155
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İstanbul'da İstinye Park Nokia Shop'tan 25 gün önce aldığım Lumia 920'yi (Siyah) satıyorum. Sebebi ise çalıştığım şirketin Windows Phone 8 mail desteğini bu hafta itibariyle kapatması (ben cihazı çok severek alırken böyle bir gündem ortada yoktu, kötü oldu). 6 ay sonra testler tamamlandıktan sonra destek gelecekmiş ama o kadar süre mailları almadan bekleyemiyorum. Şirketin desteklediği ios veya android telefonlardan birini kullanmak durumundayım (Lumia'dan sonra çok zor ama!). Almak isteyen çıkmazsa 3 gün içinde "30 gün içinde iade" hakkımı kullanacağım.

Bu sebeple kutusu içinde 1.400 TL'den satıyorum. Beraberinde 80 TL'ye Nokia Shop'tan aldığım orijnal gerçek deri kılıfını da veriyorum.
    İlgilenenler mesaj atabilirler. İstanbul Avrupa yakasındayım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mino -- 20 Ocak 2013; 8:14:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mino

Merhabalar,

İstanbul'da İstinye Park Nokia Shop'tan 25 gün önce aldığım Lumia 920'yi (Siyah) satıyorum. Sebebi ise çalıştığım şirketin Windows Phone 8 mail desteğini bu hafta itibariyle kapatması (ben cihazı çok severek alırken böyle bir gündem ortada yoktu, kötü oldu). 6 ay sonra testler tamamlandıktan sonra destek gelecekmiş ama o kadar süre mailları almadan bekleyemiyorum. Şirketin desteklediği ios veya android telefonlardan birini kullanmak durumundayım (Lumia'dan sonra çok zor ama!). Almak isteyen çıkmazsa 3 gün içinde "30 gün içinde iade" hakkımı kullanacağım.

Bu sebeple kutusu içinde 1.400 TL'den satıyorum. Beraberinde 80 TL'ye Nokia Shop'tan aldığım orijnal gerçek deri kılıfını da veriyorum.
    İlgilenenler mesaj atabilirler. İstanbul Avrupa yakasındayım..
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mino -- 20 Ocak 2013; 8:14:45 >

• dostum ikinci el bölünune aç + bufiyata zoor satarsın..
  • cevap için sağol arkadaşım, biri faydalanmak ister diye ve iade süreci ile uğraşmak istemediğim için fiyatı indirdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mino -- 20 Ocak 2013; 8:15:30 >
  • Çok merak ettim. Şirkette Nasıl bir mail sistemi kullanıyorsunuz ki wp8 ile email görmeyeceksiniz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kısacası beğenmemiş arkadaş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M`Shinoda

kısacası beğenmemiş arkadaş.

Sevgili gurol ve M'Shinoda arkadaslar,

Biraz araştırsanız firmaların mail server'larında kullandıkları güvenlik sistemleri hakkında az çok bilgi sahibi olabilirsiniz.
    Bilmek zorunda da değilsiniz ama bilmeden biri adına yorum yapmak hoş olmuyor.

Windows Phone 8'in yeni bir işletim sistemi olmasından dolayı güvenlik sistemlerinin desteklemiyor olması normal.
    Gerçi bu sabah öğrendiğim kadarı ile Android de henüz güvenlik barajını aşamamış.
    Dolayısıyla bazı şirketler sadece blackberry ve ios destekliyor (bu bir tercih meselesi, isteyen istediği kararı almakta serbest). Sadece WP8 benim için süpriz oldu. Gurol Bey, şöyle açıklamaya çalışayım, şirket IT'sel olarak işletim sistemlerinin hangilerinin kullanılacağına karar veriyor. Bu ikisi onaylanana kadar mail account'unuza iş ile ilgili maillar kısıtlanıyor.

Son olarak kullanmadan, beğenmeden bir cihaz satın almam. Artık resimlerin, videoların, kullanıcı deneyimlerinin bu kadar kolay ve bolca paylaşıldığı bir dünyada "beklediğimi veremedi", "bana göre değilmiş" vs demek için ilk çıktığı gün almış olmak gerekir diye düşünüyorum. Ben 1,5 ay boyunca araştırdım, test ettim ve işte bu dedim ama beklenmedik karar iyi olmadı.

Neyse bilen bilir, inanan inanır...zaten mailları ipad'e almaya karar verdim, lumia'yı kullanmaya devam edicem.

Mesajlarınız için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mino -- 21 Ocak 2013; 16:39:33 >

• Sevgili mino,

Elbette güvenilir şirket serverı kullanan sadece siz değilsiniz. İnternet ve veri güvenliği için kullanılan protokoller hakkında da biraz bilgim vardır. Zaten bu yüzden sordum. Şirketinizde kullanılan email sistemi nedir? Gerçekten merakımdan soruyorum. Teknolojinin teknik kısmı benim hobim ve araştırmayı öğrenmeyi seviyorum. Ve karşılaştığınız problemi öğrenmek istiyorum.

• Hocam bu sebebten sirketler , calisanlarina cihaz verirler. Blackberry nin rezil donanim ve yazilimina ragmen elde ettigi satis rakamlarinda ki sebebde sirket cihazi olarak cok sayida verilmesidir.

Sizin sirketin cihaz vermeyip , mail serveri destekleyen cihaz almanizi sart kosmasi biraz sacma bir yontem.

Bence alin 2.el bir blackberry 250 tl ye sirket icin kullanin.
  • Şirket blackberry veriyor, vermiyor demedim ki saçma bir yöntem diye yorum yapıyorsunuz. Ben bb tercih etmedim.

Gürol Bey anladım, teşekkürler. Detaylarını öğrenip sizinle paylaşayım ITdeki arkadaşlardan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mino

Şirket blackberry veriyor, vermiyor demedim ki saçma bir yöntem diye yorum yapıyorsunuz. Ben bb tercih etmedim.

Gürol Bey anladım, teşekkürler. Detaylarını öğrenip sizinle paylaşayım ITdeki arkadaşlardan.

Cevap için şimdiden teşekkürler.

Diğer yandan italyada çalıştığım şirketten BB verilmiş bir hafta sonra kaldırıp denize atasım gelmişti. Ancak düşük ücretli bis servisleri yüzünden mecburiyet oluyor. Zira şimdiki şirketimde BB yen ben önayak oldum ve çalışanlarımıza verdik.

Ben ise android ve iPhone olarak iki telefonla dolaşıp wp8 lerden de bir tane almak istiyorum.

Bu arada kendi domainimi gmail üzerinden kullanıyorum. Şirket emailini de hem kendi serverındn hem de yönlendirdiğim kendi email hesabım üzerinden kullanıyorum. Dolayısı ile her platform üzerinden erişebiliyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.