Şimdi Ara

SAYISAL 50K'DAN BOĞAZİÇİ EKONOMİYE (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
9
Favori
1.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Tyt Matematikte hangi kaynakları kullandınız hocam ?

İnternette tavsiye ettiğiniz konu anlatım kanalı var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: crown1337

Hocam tam adamını buldun P2 yim ben de minnettar olurum ingilizce tavsiyenizi bekliyorum ilk sınavdan 86 aldım ortalama yani
    Senin iyi hocam o zaman not durumun falan. PM atıyorum şimdi, aslında ekşide entry de girmiştim bununla ilgili ama oradakilere mail atıyordum.
  • Tyt matematikte kendime güveniyordum sb çözmedim o yüzden apotemi problem ve 345 denemelerini çözdüm 6 yanlış beklemiyordum açıkçası sınavdan önce :(
    Budersboğaziçilidenözelders kanalı var matematik için gayet iyi biraz uzun ama
    geo kenan kara
    tarih mehmet celal özyıldız
    coğrafya yavuz tuna
    öyle klasik popüler kanalları biliyorum muhtemelen ilk defa duyduğunuz yoktur :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: crown1337

Tyt matematikte kendime güveniyordum sb çözmedim o yüzden apotemi problem ve 345 denemelerini çözdüm 6 yanlış beklemiyordum açıkçası sınavdan önce :(
    Budersboğaziçilidenözelders kanalı var matematik için gayet iyi biraz uzun ama
    geo kenan kara
    tarih mehmet celal özyıldız
    coğrafya yavuz tuna
    öyle klasik popüler kanalları biliyorum muhtemelen ilk defa duyduğunuz yoktur :D
    Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: L. Kilmister

Öncelikle çok tebrik ederim hocam. Ben de P2 öğrencisi olarak hazırlığı B ile geçen iki öğrenciden biriydim sınıfta. Şu an bölümümü değiştirmek için okulu dondurdum ve ekonomi için hazırlanıyorum ben de. Kazanırsam seneye muafiyetten yararlanarak direk bölüme geçeceğim. Umarım görüşürüz:) Hazırlık ile ilgili ufak bir yazı oluşturmuştum istersen atayım sana da. Gerçekten çok kötü zamanlar geçirmiştim, hatta intihar noktasına gelmiştim derslerin zorluğundan dolayı ama sonradan toparladım ve neyin ne olduğunu çözdüm. Birkaç ee ve işletme öğrencisi arkadaşıma da ders vermiştim hatta mayısta geçemeyen, daha sonra temmuzda geçtiler.
    Hocam sorun değilse size birkaç soru soracağım hangi bölüm sizi bu kadar bunalttı. Hangi üniversitedeydiniz

• helallik isteyen ateist kullanıcısına yanıt
    Boğaziçi Fen bilgisi öğr. bölümündeyim hocam. Bölüm ile ilgili bir sorun değildi o anlattıklarım tamamen hazırlık senesi ve dersler ile ilgiliydi. Ortalama bir anadolu lisesinden mezunum ve her öğrenci gibi yarım yamalak ortalama bir ingilizce ile mezun oldum. Zaten bölümü de alt sıralara yazmıştım ve geldiğinde pişman oldum diyebilirim (şu an iyi ki buraya girmişim diyorum ama bunu anlatacağım:d). Daha bölüme girer girmez bende birtakım aşağılık kompleksleri başlamaya başladı, fakat bu tamamen benimle ilgili bir şeydi yoksa bölümden ya da fakülteden kimsenin kimseye üstten baktığı falan yok. Her neyse ben nasıl olduysa P1'den P4 kuruna kadar olan (zorluk olarak en yükseği P4) sınıflardan P3 kurundan bir sınıfa düştüm. İlk bir haftam resmen işkence gibiydi o kadar zor gelmişti ki dersler, zaten 1.5 saat gidiş geliş toplam 3 saat yol çekiyordum her gün. Ben ne yapıyorum burada dedim kendime 2 hafta boyunca. O zamanlarda ilk haftalarda devamsızlığın neredeyse tamamını bitirdim, gitmek istemiyordum çünkü okula. Lan ben bırakıp kırıkla hazırlanacağım başlarım böyle işe, böyle okula dedim ve yavaş yavaş yks moduna girmeye başlamıştım. Zaten devamsızlık da iyice bitmişti. Arch. denen vizeler var bizde, o sınav sonucunda P2 kuruna düştüm ve toplamda 6 devamsızlığım falan kalmıştı. Kur düştükten sonra zaten bırakacağız okulu bari keyfine bir iki gün de buraya gideyim dedim ve gidiş o gidiş. Sınıfta ilk gün bir arkadaş vardı yüksek lisans yapan ve o da kur düşmüştü. Gerçekten iyi anlaştık falan, daha ilk kez sınıftan biriyle konuştuğumu hatırlıyorum o arkadaş ile okul hazırlık boyunca. Dersler p3 kuruna göre çok daha yavaş, hocalar çok daha tatlı gelmeye başladı bana bir anda. Bir de platonik olduğum bir kız oluştu bir anda, hem de aynı bölümden. Ya acaba devam mı etsem falan demiştim o zamanlar ama 6 ay nereye devam edeceğim yahu 6 ders devamsızlık (6 gün bile değil) falan diyordum kendi kendime. Bir gün sonra bir mail geldi, okul tarafından bana burs verileceği ve bunun için garanti bankasından hesap açıp burs ofisine falan yollamam gerektiği ile ilgili bir mail aldım. Lan noluyor her şey bir anda güzelleşmeye başladı falan diyorum tabii ben kendi kendime ama bir yandan da hala devamsızlığı düşünüyorum. Kızla da aram iyiydi. Burs almaya başladım bir hafta sonra. Birkaç gün sonrası da 1 haftalık fall break dediğimiz tatil vardı hazırlık sınıfları için. Ya bari birkaç gün daha gideyim de bu 1 haftada ne yapacağıma iyice karar veririm dedim. Tabii bu arada sınıftaki performansım da yüksekti, P3 gibi işkence bir kurdan P2'ye düşünce kendimi cennete düşmüş gibi falan hissettim ve kısa sürede sınıfta (35 kişi falan) performans açısından ilk 3'e yerleştim. Notlarım bir anda yükselmeye başladı. 1 haftalık süre sonunda artık gittiği yere kadar gideyim ne olacak falan dedim ve deyiş o deyiş... Tam 6 ay boyunca tam (0 devamsızlık, belki de okul rekoru bilemiyorum) bir şekilde derslere katıldım ve B notu ile geçtim hazırlığı. Sınıfta 2 kişi B, 3-4 kişi de C ile geçmiş, diğerleri en az bir kısmından kalmıştı sınavın. Sene sonuna doğru hocalarla konuştum, hocam bölüme geçmedim ama hiç istemiyorum, tekrar hazırlanmayı falan düşünüyorum ama okulu donduracağım falan dedim ve sağolsunlar manevi olarak çok destek verdiler bana, şu an da sınava tekrar hazırlanıyorum ve umarım başarıp ilk başlarda nefret ettiğim ama daha sonra ikinci evim olan okulumda daha iyi ve istediğim bir bölümden devam edeceğim. Hazırlığın 2 yıl süresi olduğu için direkt olarak bölüme geçeceğim kazanırsam. Böyle bir hikayem vardı işte hocam. Belki de P2 kuruna düşmem benim için bir işaret ve geleceğime yön verecek olan bir başarısızlıktı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Up

• hocam selamlar ben de mf den tm ye geçtim benim sorum ayt edebiyat tarih coğrafya ve tyt coğrafya için bu dersleri çok iyi yapmışsınız acaba konu anlatımı olarak nasıl çalıştınız ve hangi soru bankalarını çözdünüz ben edebiyat için şu an doping düşünüyorum sizin fikiriniz nedir eklemek istediğiniz bir şey olursa da ekleyebilirsiniz şimdiden teşekkürler
  • Şuraya bi ufak rez alayım. Seneye Boğaziçi ekonomide görüşürüz hocam (:
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.