Şimdi Ara

Sayısal 629.yum üniversite seçiminde yardım pls (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
1
Favori
2.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Peki çapa ingilizce mi ,cerrahpaşa tr mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 600'le 1700'lük yere girmek neden sorun olsun ki ?Şu sıralamaları çok abartmayın tamam sıralama okulun kalitesi hakkında biraz fikir veriyor ama öğrenciler tercihlerine,okulun popülerliğine göre değişiyor daha çok.Öğrencilerin çoğu sıralamaya bakıp tercih ettiği için okulların sıralaması neredeyse aynı kalıyor her yıl.
  • Cerrahpaşa TRde okuyorum. 600 ile yazılır mı diye düşünme bence zaten dönemin ilk 120si ilk 1000 öğrencisi oluyor. Geçen sene ben de Çapa İng ve CTF arasında kaldım ama memnunum tercihimden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bguork -- 1 Ağustos 2018; 13:12:40 >
  • Çapa İngilizce tam bir fiyasko. Yeni acildi ve programi sacmasapan, capa turkce ile mufredati farkli.

Fakat cpasa tr ve ing'de sinav tarihleri, cogu sinav sorusu, hocalarin bi kismi ortak.

Ne zaman olur belli degil ama capanin tasinacagi gerceginde var. Cerrahpasa yerinde yapiliyor.

Capayi hic katma

Asil soru: Hacettepe ing mi Cpasa tr mi

Tip zaten zor kendini gelistirebilecegin rahat bi ogrencilik istersen cpasa

Kasmayi cok seviyorsan ingilizceni de gelistirirsin, +1 sene uzatarak phd de yaparsin hacettepe ing

Your life your choice

Ama sakin capa ing yazma

• Eğer yurtdışında kariyer hedeflerin varsa, kesinlikle üniversitelerin exchange imkanlarına bak. Erasmus programları değilde, Amerika, Japonya saki üniversiteler ile exchange programları var mı ona bakmanı tavsiye ederim. Eğer bir sene gibi oralarda exchange e gidip oradaki eğitimi alırsan, kariyerine katkı sağlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boQ7niz -- 1 Ağustos 2018; 13:24:10 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam isim neydi senin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • BigMuffin kullanıcısına yanıt
    isim tolga hocam sizin ney

• hacettepe tıp 175 kişi alırken türkçe cerrahpaşa 300 küsür kişi almış ve ayrıca ordaki puan taban puan yani 300 küsür kişinin 250si 600. dür belki kalan 50si 1700 civarlarıdır.ayrıca 600. olmakla 1700. olmak arasında pek bir fark yok.özel düşünüyorsan acıbadem olanakları çok iyi orası olabilir sıralamana da uygun
  • onur hocam bi arkadas sandım da o da itü makinede o yüzden sordum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • BigMuffin kullanıcısına yanıt
    ha anladım hocam memnun oldum yinede :)

• tavsiye konusu açarmısın
  • Ctf nin kontenjanları azalacak sıralaması düşecek diyorlar doğru mu sizce

(Bu seneki bölünme olaylarından dolayı)

• quote:

Orijinalden alıntı: ilk5bin

hacettepe tıp 175 kişi alırken türkçe cerrahpaşa 300 küsür kişi almış ve ayrıca ordaki puan taban puan yani 300 küsür kişinin 250si 600. dür belki kalan 50si 1700 civarlarıdır.ayrıca 600. olmakla 1700. olmak arasında pek bir fark yok.özel düşünüyorsan acıbadem olanakları çok iyi orası olabilir sıralamana da uygun
    Hocam tabiki 600 ile 1700 arasında 1 soru var hiçbirşey değil ama şu anda 800 veya 1300 adam hacettepe ing giremez iken ben girebiliyorum bu hakkımı kullanıp kullanmamak konusunda kararsızım sadece:) cerahpaşa ing geleydi gözüm kapalı giderdim

• Benim için aslında zorluk kolaylık da çok önemli çünkü pek oturup çalışabilen biri değilim sınıfta kalırım art arda bundan da korkuyorum saydığım üniversitelerin sınıf geçme kalma zorlukları hakkında bilgi sahibi olan varmı?

• quote:

Orijinalden alıntı: There and Back Again

Çapa İngilizce tam bir fiyasko. Yeni acildi ve programi sacmasapan, capa turkce ile mufredati farkli.

Fakat cpasa tr ve ing'de sinav tarihleri, cogu sinav sorusu, hocalarin bi kismi ortak.

Ne zaman olur belli degil ama capanin tasinacagi gerceginde var. Cerrahpasa yerinde yapiliyor.

Capayi hic katma

Asil soru: Hacettepe ing mi Cpasa tr mi

Tip zaten zor kendini gelistirebilecegin rahat bi ogrencilik istersen cpasa

Kasmayi cok seviyorsan ingilizceni de gelistirirsin, +1 sene uzatarak phd de yaparsin hacettepe ing

Your life your choice

Ama sakin capa ing yazma
    Kesinlikle rahat bi öğrencilik istiyorum, rahat bi adamın zaten biraz kassalar sınıfta kalırım zaten okul 6 sene

• Aberk42 A kullanıcısına yanıt
    Cerrahpaşa için konuşuyorum. Ülkedeki çok net en rahat tıp fakültesi. 1. sınıfta komitelere son hafta çalışsan son gün çıkmış baksan yetiyor sınıfta kalmadan mezun olunur diye düşünüyorum çünkü diğer okulların aksine alttan ders alabiliyorsun bizde. 1de dersler aralık ayı başında bitti son finale de ozak başında girdik sonra tekrar okul şubatta açıldı, bahar döneminde de haziran başında kapandı. Cuma günleri de tüm sene tatildi ama 18 girişlilere cuma da dersler olacak diye biliyorum. Çapa da ülkenin geri kalanına göre daha kolay ama sistemleri çok karışık.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aberk42

Kesinlikle rahat bi öğrencilik istiyorum, rahat bi adamın zaten biraz kassalar sınıfta kalırım zaten okul 6 sene

Alıntıları Göster
    o zaman yaz cpasa geç

cpasa ing ile tr arasindaki tek fark

cpasa tr'de dersler daha verimli geciyor :))

dedigin gibi biriysen bas gec acima cok mutlu olursun. hacettepede hayata kusersin.

ama kendini de cok koyverme bos vakitlerinde ingilizceni ilerlet, sinavlar kolay olsa da tipi ogrenmeden gecme :))

yerelesince mesaj bi derdin olursa kampuste yardimci olurum

• Merhaba,ben Cerrahpaşa ingilizce tıpta okuyorum.bende zamanında hacettepe ingilizceyi yazmayı düşünmüştüm ama ankara olması nedeniyle vaz gecmiştim.Cerrahpaşadan memnunum,eğitiminin Turkiye standartlarında iyi oldugunu dusunuyorum ozellikle klinik egitimimizin cok daha iyi olduğuna inaniyorum.Temel bilim egitimi Turkiyenin her yerinde oldugu gibi pek iyi degil bu yorumu yapabiliyorum cunku avrupadaki tıp fakultelerinde nasıl oldugu hakkında bir bilgim var gerek oradaki arkadaşlarım sayesinde gerek kendimde bulundum kısa sürede olsa.Ulke olarak temel bilimlerde daha ileri gitmeliyiz.Turkce tıpın kalabalik oldugu bu yuzden lablarda bazen problem yasandıği soyleniyordu ancak bu sene hem turkce tıpta hem ingilizce tıpta ciddi bir kontejyan azaltımı oldu bu labtaki kalabalığı rahatlatacaktır diye düsünüyorum. (Turkce tıp 308 den 277 ye ingilizce tıp 72 den 52 ye indirildi).Tercih yaparken azalan bu kontejyanların diger tıp fakulteleri sıralamasını etkileyecegini belirtmek isterim tercihlerde bunu da göze almalısınız.50 kisilik bir azalmadan bahsediyoruz sonucta.Türkce tıpı 200 lerden de yazan oluyor,eğitimi turkce almanın daha iyi oldugunu dusundukleri icin.Turkce tıp,ingilizce tıp kararını senin vermen lazım,kısaca ingilizce tıpın avantajı medikal ingilizceyi ögreniyorsun textbookların ingilizce okuyorsun ve bir yandan tus sonrası alacak oldugun uzmanlık egitimi icin bu bir kolaylık sağlıyor ne yönden diyeceksin:şu şekilde uzmanlık egitimi genelde guncel makaleler okunarak sürdürülen bir egitim ve uzmanlık textbook'larıda pek iyi tercume edilmeyebiliyor (hatta yanlış tercüme edildiği bile söyleniyor) bu süreçte iyi bir medikal ingilizcen olursa daha rahat geçirecegini dusunuyorum,kelimelerin kokeni bazen ingilizce olabiliyor bu noktada derside anlamanı kolaylaştırabiliyor zaman zaman.tabiki medikal ingilizcenin tek yolu ingilizce tıp değil,kendinde ingilizce tıp kitapı alıp geliştirebilirsin,ama ingilizce tıp benim gibi üşengeçler icin bunu zorunlu kılıyor 😅Cerrahpasada rektorlukten yapılan açıklamaya göre taşınma durumumuz yok aksine arazimiz genişledi yandaki samatya hastanesinide alarak.Cerrahpaşanın en beğendigim noktası hırslı ve azimli bir ogrenci kitlesi olması,buda seni bir seyler yapmaya iteliyor.Diğer guzel bir noktamız ozellikle ilk senelerde uzun tatillerimizin olması; 3.5 ay yaz tatili 1 ay kış tatili gibi bu sureci degerlendirebilmek senin elinde okulun bu fırsatı sunması güzel bir şey,kimi dil kurslarına gidip dil ogreniyor kimi staja gidiyor kimi tatil yapıyor kimi ders calısıp eksiklerini tamamlıyor.tatillerin uzun olmasının sebebi sene icinde derslerin yogun olması Lokomotor sistem dedigimiz kemik kas ve eklemleri iceren komite icin sadece 3 haftamız vardı örnegin (1hafta kemik 1 hafta kas 1 hafta eklem gibi) bu sene icini yoğun kılıyor en geç ayda bir vizen oluyor gibi.Sınıf geçmek zor değil ama ogrenmek istiyorsan çok çalısmak gerekiyor tabiki.Hacettepeyi gezmiştim binaları gerçekten güzel,egitimleri muhakkak iyidir ama arkadaşım felan olmadığından orada yorum yapamayacağım daha fazla.Çapa ingilizce geçen sene açıldı konuştuklarım egitiminden memnunlar.Önerim cerrahpasayıda çapayıda hacettepeyi de gezip bilgi alıp öyle tercih yapman.Hayırlı olsun 😊(not:Cerrahpasada 1. Sınıfta dersler 4 gün, cuma tatil 😂)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: warrior231

Merhaba,ben Cerrahpaşa ingilizce tıpta okuyorum.bende zamanında hacettepe ingilizceyi yazmayı düşünmüştüm ama ankara olması nedeniyle vaz gecmiştim.Cerrahpaşadan memnunum,eğitiminin Turkiye standartlarında iyi oldugunu dusunuyorum ozellikle klinik egitimimizin cok daha iyi olduğuna inaniyorum.Temel bilim egitimi Turkiyenin her yerinde oldugu gibi pek iyi degil bu yorumu yapabiliyorum cunku avrupadaki tıp fakultelerinde nasıl oldugu hakkında bir bilgim var gerek oradaki arkadaşlarım sayesinde gerek kendimde bulundum kısa sürede olsa.Ulke olarak temel bilimlerde daha ileri gitmeliyiz.Turkce tıpın kalabalik oldugu bu yuzden lablarda bazen problem yasandıği soyleniyordu ancak bu sene hem turkce tıpta hem ingilizce tıpta ciddi bir kontejyan azaltımı oldu bu labtaki kalabalığı rahatlatacaktır diye düsünüyorum. (Turkce tıp 308 den 277 ye ingilizce tıp 72 den 52 ye indirildi).Tercih yaparken azalan bu kontejyanların diger tıp fakulteleri sıralamasını etkileyecegini belirtmek isterim tercihlerde bunu da göze almalısınız.50 kisilik bir azalmadan bahsediyoruz sonucta.Türkce tıpı 200 lerden de yazan oluyor,eğitimi turkce almanın daha iyi oldugunu dusundukleri icin.Turkce tıp,ingilizce tıp kararını senin vermen lazım,kısaca ingilizce tıpın avantajı medikal ingilizceyi ögreniyorsun textbookların ingilizce okuyorsun ve bir yandan tus sonrası alacak oldugun uzmanlık egitimi icin bu bir kolaylık sağlıyor ne yönden diyeceksin:şu şekilde uzmanlık egitimi genelde guncel makaleler okunarak sürdürülen bir egitim ve uzmanlık textbook'larıda pek iyi tercume edilmeyebiliyor (hatta yanlış tercüme edildiği bile söyleniyor) bu süreçte iyi bir medikal ingilizcen olursa daha rahat geçirecegini dusunuyorum,kelimelerin kokeni bazen ingilizce olabiliyor bu noktada derside anlamanı kolaylaştırabiliyor zaman zaman.tabiki medikal ingilizcenin tek yolu ingilizce tıp değil,kendinde ingilizce tıp kitapı alıp geliştirebilirsin,ama ingilizce tıp benim gibi üşengeçler icin bunu zorunlu kılıyor 😅Cerrahpasada rektorlukten yapılan açıklamaya göre taşınma durumumuz yok aksine arazimiz genişledi yandaki samatya hastanesinide alarak.Cerrahpaşanın en beğendigim noktası hırslı ve azimli bir ogrenci kitlesi olması,buda seni bir seyler yapmaya iteliyor.Diğer guzel bir noktamız ozellikle ilk senelerde uzun tatillerimizin olması; 3.5 ay yaz tatili 1 ay kış tatili gibi bu sureci degerlendirebilmek senin elinde okulun bu fırsatı sunması güzel bir şey,kimi dil kurslarına gidip dil ogreniyor kimi staja gidiyor kimi tatil yapıyor kimi ders calısıp eksiklerini tamamlıyor.tatillerin uzun olmasının sebebi sene icinde derslerin yogun olması Lokomotor sistem dedigimiz kemik kas ve eklemleri iceren komite icin sadece 3 haftamız vardı örnegin (1hafta kemik 1 hafta kas 1 hafta eklem gibi) bu sene icini yoğun kılıyor en geç ayda bir vizen oluyor gibi.Sınıf geçmek zor değil ama ogrenmek istiyorsan çok çalısmak gerekiyor tabiki.Hacettepeyi gezmiştim binaları gerçekten güzel,egitimleri muhakkak iyidir ama arkadaşım felan olmadığından orada yorum yapamayacağım daha fazla.Çapa ingilizce geçen sene açıldı konuştuklarım egitiminden memnunlar.Önerim cerrahpasayıda çapayıda hacettepeyi de gezip bilgi alıp öyle tercih yapman.Hayırlı olsun 😊(not:Cerrahpasada 1. Sınıfta dersler 4 gün, cuma tatil 😂)
    Dersler 4 gün işi süpermiş başka böyle süperlikler varmı?

• Aberk42 A kullanıcısına yanıt
    Bizim zamanımızda öyleydi başka bir arkadaş bu sene 5 güne cıkacak demiş galba ,o yüzden sen gene bir araştır derim.teorik ders saati günde 4'tür,katılım zorunlu değildir.haftanın belli gunleri pratiklerin olur onlara katılım zorunludur (genelde 2 3 gün olur) atıyorum sabah pratigin olur 9 da başlar 11.30 da biter teorik derse girmek istemezsen gidebilirsin.Dedigim gibi bazı günler pratik olmaz dersin 12.30 da başlar 16.30 da biter.2. Sınıfta son kurulda bir ara gene haftada 4 gündü derslerimiz :D Genelde vizelerden önce 3 gün felan ders koymazlar ders çalışmaya zaman olsun diye.Istersen cerrahpasa ders programı diye google da aratıp ayrıntılı olarak inceleyebilirsin programı.Şimdiden butun derslerin, vizelerin finallerin bütlerin tarihi bellidir.Bu açıdan da çok iyi, önceden program yapmak istediğinde bu kolaylık sağlıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.