Şimdi Ara

Sayısalcı olarak İStanbul Hukuk? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
1
Favori
2.212
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • bu sene ozellikle alan içi disının kalkması mf den tm ye gecıs olacagından tm leri bıraz kızdırdı muhendıslıkte okusan hukukta okusan sana ılerıde guzel bır yasam sunacagı kesın bence bunun kararını ailen ve tanıdıgın kısılerle ver burada hukuk bı nevı tm nın tıpı oldugundan tmcıler bıraz kızmakta haklılar bı kac sene sonra tm lerde fenden iyi yerlere tercıh yapmaya basladıgında aynı durum mf ciler ıcınde olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: kakashi hatake

bu sene ozellikle alan içi disının kalkması mf den tm ye gecıs olacagından tm leri bıraz kızdırdı muhendıslıkte okusan hukukta okusan sana ılerıde guzel bır yasam sunacagı kesın bence bunun kararını ailen ve tanıdıgın kısılerle ver burada hukuk bı nevı tm nın tıpı oldugundan tmcıler bıraz kızmakta haklılar bı kac sene sonra tm lerde fenden iyi yerlere tercıh yapmaya basladıgında aynı durum mf ciler ıcınde olacak

Bence de o yuzden saldiriyolar ama solede bi gercek var tmler kac sene edebiyat goruyolar matrmatik ortak ayni sekilde goruluyo ama biz sayisalcilar bi donem calisip hukugu kazancak kadar puan aliosak bence kendilerinde sorun aramalilar sayisallarda veya sistemde degil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hukuk yaz sen
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seda23241

Muh bitrdim stajlarda gordum yeterince kim kimin ustunde adam parasi var diye geliyo sana kafasi a gore emir verebiliyo hukukta en azindan bisure calisir burosunu acar ben insaati bitirdim hukuk icin sinava girdim yildiz mezunuyum tavsiye etmiorum benim fikrim seni ilgilendirmez ayrica kac senelik muh oldugum fikrim bu o kadar .

Hemen kızmışsınız. Ben oysa bir hakarette bulunmadım.
  • Cok agresifim bu ara kusura bakma oruc basima vurmus :)

• Onlerinin tikanmasindan korkan tmciler basti yine konuyu.

"Fizigi sevmiyorsan bence hic muhendisligi zorlama "kardesim.Bu zamana kadar tanidigim tum muhler bunu soyledi. Zaten siralamalarindan da tmye yatkin oldugun belli. Hukuk yaz derim. Kendi meslegini yapar buronu acarsin.
    Muhendisler ozelde milletin agiz kokusunu cekiyo. Okumayi seviyorsan ve konusmayi ve İnsanlarla iletisim kurmayi seviyosan hukuk yaz derim ;)

• Sıralamana göre düşünme, ben hukuk okuyabilir miyim, hukuk okuduktan sonra hukukçu olarak çalışlabilir miyim diye düşün. Sayısal sıralamam 10k gelmesine rağmen(ki beklentim 15k civarıydı) %95 ihtimalle İstanbul Hukuk yazmayı düşünüyorum, kendimi hukuk alanına yatkın görüyorum ve ileride kendimi mühendisten ziyade avukat,savcı olarak daha rahat hayal edebiliyorum. Puanına veya etrafındakilerin dediğine göre değil, kendine göre düşünüp karar ver. Tercih yaparken işin sadece para veya itibarına bakanlar 2 sene sonra kuyruğunu kıstırıp tekrar sınava giriyor, aman öyle bir hata yapma iyice düşünüp taşınmadan. Hepimiz için hayırlısının gerçekleşmesi dileğimle..
  • quote:

Orijinalden alıntı: justcalw_07

quote:

Orijinalden alıntı: Özütemiz597

ya hocam istediğim müh. tutmuo ve bnm fizike karşı bi sorunum var o yüzden tm ye yoneliyorum ne var bunda?

kusura bakma ama senin gibiler yüzünden adalet olmuyor bu ülkede hukuk bir alernatif değildir istiyorsan 4 sene sadece onu isteyeceksin

yok ya baska isteğiniz.Ben 2dk oturup calısmadan senin 4yılda calısarak aldığın puanı alıyorsam istediğim yere gitmeye hakkım vardır arkadasım..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: justcalw_07

quote:

ya hocam istediğim müh. tutmuo ve bnm fizike karşı bi sorunum var o yüzden tm ye yoneliyorum ne var bunda?

kusura bakma ama senin gibiler yüzünden adalet olmuyor bu ülkede hukuk bir alernatif değildir istiyorsan 4 sene sadece onu isteyeceksin

yok ya baska isteğiniz.Ben 2dk oturup calısmadan senin 4yılda calısarak aldığın puanı alıyorsam istediğim yere gitmeye hakkım vardır arkadasım..

nerden biliyorsun 4 sene calıstıgımı senin 10 da birin kadar calısmadım emin ol istediğin yere gidebilrsn ama senin gibi iş hayatında suratı asık insanlar görmek hoş olmaycaktır ilerde

• ..]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi changeable092 -- 18 Eylül 2014; 4:34:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: changeable092

yaa ben haala çok kararsızım endüstri mühendisliği mi hukuk mu yazacağıma tabi başka alternatif mühendislikler de var elektrik gibi.. okumayı çok sevmiyorum ilerde hukukta yapabilir miyim hiç bilemiyorum ama çevrem ciddi bi duruşun var sana hukuk gider diyo

aaaaaa Arkadaşlar bende aynı durumdayımm
    Ben mf sırlalam 20 binlerdee
    tm2 sırlamam 8067
    Ben iyi bir müh gelmeyeceğini düşünerek Hukuk ile seneye arasında kaldımm
    Fizik derslerinin severim geo dan sonra en iyiy yaptığımdır
    Bir yandan da tm ci arklar k. bakmasın ama tm puanım biraz iyi old için hukuk düşünüyorumm
    ve senee kalmayı hele hele hiiiç düşünmüyorummm
    Tavsiyelerinizi alabilr miyim ??

• up
  • kardeşim bu zamana kadar sayısal gelmişsin diyosunki ezber yapmayı hiç sevmyorum.. hukukta okuyan biçok arkadasım var dedikleri aynen şu ' lisede 30 sayfadan sorumlu oldugumuzda ulan ne b*k yicez kesin kaldık derken burda önümüze 500 sayfa yazı koyuyorlar burdan sorumlusun diyorlar .. ' bunu diyen arkadasım şuan anadolu hukukta 3. sınıf... yani senin için zulüm olur ulan nerden düştüm ben buraya dersin bogulur gibi olursun içine sıkıntılar çöker o üniversiteyi en basından beri hukuk isteyenler bile 4 senede zar zor bitirirken sen 5 6 .. derken yaslanırsın usanırsın bence mühendislik yaz sıralaman kötü değil hukuka yanasma bence
  • ben gene de yanastım hocam.İTÜ insaat tutmazsa hukuka gidicem allahın izniyle
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.