Şimdi Ara

SCSI adaptörü sorunu (Nikon Coolscan III için)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bunahttp://forum.donanimhaber.com/m_645089/mpage_1/key_scs%2525FD%25252Chost%25252Cadapter//tm.htm benzer bir problem de benim var.

"Nikon SCSI host adaptor"ümde var Super Cool Scan 2000 ve Coolscam III için üretilmiş. XPde uzuuun süreler çalıştıramama rağmen iki haftadır bununla uğraşıyorum. Otomati olarak kuruyor. Otomotik olarak skazi adaptörümü tanıyor bilgisalyar ama problem şu ki başka bir model "Adaptec AIC-7850 PCI SCSI Denetleyici" olarak. Nette araştırdım benimkisinin modeli olan 2903B SCCI ile aynı değil. Veya aynı ise ben bulamadım. Ama hal böyle iken. Sistem yine otomatik olarak benim Nikon Coolscan III ü görüyor. kuruyor.

Anlamıyorum. Twain arayüzü açamıyorum yani tam olarak yok da demiyor tarayıcı açıkken. Öyle uğraşıp duruyorum bilen birisi var mı. Türkiye de kaç kişinin var bu aletten bilmiyorum ama.

Şimdiden teşekürler.

• Merhaba sanırım kimsenin başına bsöyle bişr prombem gelmemiş.
    Ara ara 2 haftadır bu işle uğraşıyorum. Sorunun kaynağını en azından parça bazımda belirledim.
    Yardımcı olacakların önerileri bağlamında daha yararlı olabileceğini düşünerek HALA ÇÖZEMEDİĞİMİ belirtmek isterim.

Okuldan bi kaşka kasa getirdim. Ağıma kurdum. Üzerine SCSI kartımı ve de Nikon Coolscan III ümü taktım. Çatır çatır çalıştı. Yani benim bu yeni aldığım Abit AN7 anakartıman biossal bişiler yapmam gerekiyor. Bir IRQ çakışması veya DMI dedikleri mevzudan bir ayarlama eksikliğim var sanırım.

Önerilerinizi bekliyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.