Şimdi Ara

Şebeke suyu değerleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir araştırma yaparken Karaman'ın şebeke suyu değerlerini buldum ve merak ettim. Akvaryum için uygun mu çünkü suyu şebeke suyundan içine klor giderici döküp,4 gün dinlendirip değiştiriyorum. Uygun gibi geldi çünkü balıkları aldı alalı 1 tanesi bile hastalanmadı. Belki sizinde işinize yarar. Değerler şu şekilde: pH7,48/ iletkenlik 513 değer aralığı 490/535. Gh:16,kh:10. Serbest klor 1,5mg/l. Koliform bakteri sayısı:13,2sayı/100ml. Değer aralığı:0-200. Escherichia coli 1,82 sayı/100ml. Değer aralığı:0-60 .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgurtl

Bir araştırma yaparken Karaman'ın şebeke suyu değerlerini buldum ve merak ettim. Akvaryum için uygun mu çünkü suyu şebeke suyundan içine klor giderici döküp,4 gün dinlendirip değiştiriyorum. Uygun gibi geldi çünkü balıkları aldı alalı 1 tanesi bile hastalanmadı. Belki sizinde işinize yarar. Değerler şu şekilde: pH7,48/ iletkenlik 513 değer aralığı 490/535. Gh:16,kh:10. Serbest klor 1,5mg/l. Koliform bakteri sayısı:13,2sayı/100ml. Değer aralığı:0-200. Escherichia coli 1,82 sayı/100ml. Değer aralığı:0-60 .

beslediğiniz balıktan balıa değerler değişir ama. Siz ne tür balık besliyorsunuz ?
  • lepistes ve japon balığı besliyorum ayrı akvaryumlarda.

• quote:

lepistes ve japon balığı besliyorum ayrı akvaryumlarda.

japon için su değeri pek ömenli degeldir ama lepistes için önemlidir. ben bir türlü lepistes besleyecek su bulamıyorum . 2 yıl önce lepistes ile başladım çok öldü bir türlü olmadı şimdi tecrübelendik dedim tekrar lepistese geçtim yine olmadı . şebeke suyunu dinlendirdim olmadı , tatlı su doldurdum getirdim onu dinlendirdim yine olmadı hatt adamacana suyla bile denedim yine olmuyor ya balıkları aldıgım yerde sorun var yada bende sorun var .
    bu arada ph değeri fena değil . akvaryuma lav kırıgı kum veya mango kökü koyarak veya saf su ekleyerek (az miktarda) ph değerini 7 altına düşürürsen çok süper olur sağlıklı balıklar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black Raven -- 6 Şubat 2013; 1:34:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Black Raven

quote:

lepistes ve japon balığı besliyorum ayrı akvaryumlarda.

japon için su değeri pek ömenli degeldir ama lepistes için önemlidir. ben bir türlü lepistes besleyecek su bulamıyorum . 2 yıl önce lepistes ile başladım çok öldü bir türlü olmadı şimdi tecrübelendik dedim tekrar lepistese geçtim yine olmadı . şebeke suyunu dinlendirdim olmadı , tatlı su doldurdum getirdim onu dinlendirdim yine olmadı hatt adamacana suyla bile denedim yine olmuyor ya balıkları aldıgım yerde sorun var yada bende sorun var .
    bu arada ph değeri fena değil . akvaryuma lav kırıgı kum veya mango kökü koyarak veya saf su ekleyerek (az miktarda) ph değerini 7 altına düşürürsen çok süper olur sağlıklı balıklar

Heralde balıkları aldığınız yerde sorun vardır. Akvaryumunuzda ısıtıcı varsa sorun olmaz lepisteslerde. Ama sıcaklık değişimlerine karşı çok hassaslar. Inşallah hayırlısıyla lepistes besleyebilirsiniz. Lepistesler araştırdığıma göre ph ı 7nin üzerindeki suları seviyorlarmış. Ondan kök filan koymadım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.