Şimdi Ara

seni seçtim java :) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Programlamaya daha yeni başlayan biri, nasıl oluyor da bu tür yorumlar yapabiliyor anlamak mümkün değil. C veya C++'ı Java ile karşılaştırmak nasıl bir acayiplik böyle. C hala yaşıyorsa bunu makine koduna çok daha az kayıpla çevrildiği yani daha hızlı çalıştığı için. Bu da onu işletim sistemi yazma konusunda, oyunlarda, aygıt sürücülerinde falan rakipsiz kılıyor. Ama bu sayfada yorum yapanların hiçbirinin bu konularla ilgilendiğini sanmıyorum. C zordur. Zorluğunu görmedim diyen arkadaşlara; yazdığınız şeylere bakın. Bir kaç döngü ile basit uygulamalar ile bir dilin nasıl birşey olduğu anlaşılabilir mi ki? C ye kolay diyen arkaşlardan hangisi büyük bir projede hafıza yönetimi ile uğraştılar da bunu çok kolay buluyorlar?
    Programlamaya yeni başlamış biri için buradaki yorumların çoğu kafa karıştırıcı ve faydasız. Anlamak mümkün değil, bilmediğimiz şeyler hakkında nasıl bu kadar kolay şeyler söyleyebiliyoruz, üstelikte başkasına tavsiye olarak. "C rakipsizdir, C ile herşeyi yapabilirsin, işletim sistemleri bile C ile yazılıyormuş! C öğrenirsen diğer dilleri daha kolay öğrenirsin" Bunlar da nasıl yorumlar böyle.
    @ergenn Java çok iyi bir seçim. En iyi dil en iyi kullandığın dildir. Bence aklını karıştırmadan Java ile devam et. Java seni kısıtlamaz. C veya C++ bilmek Java öğrenmek için bir avantajdır. Ama olmazsa olmaz kesinlikle değildir ve Java'yı öğrenmek için önce bunlarla uğraşmak vakit kaybından başka birşey değildir. Yukarıda saydığım alanlar gibi (oyun, işlt sis, driver) özel ilgi alanların yoksa, yani ben sadece oyun yazacağım demiyorsan C/C++ bilmene gerek yok. Java ile hemen herşeyi yapabilirsin; oyun, veritabanı, vs vs . Java inanılmaz derecede sana kolaylık sağlar. Tekerleği yeniden icat etmeye gerek yok; Java her konuda bir sürü hazır Sınıfla gelir. Java gelişmekte olan bir dil değil, kendini kanıtlamış, piyasanın göz bebeklerinden biridir. Microsoft bile .Net ile C#'ı Java'nın büyük başarısı üzerine Java'ya rakip olarak çıkarmadı mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rahjman -- 13 Aralık 2006; 17:19:09 >

• quote:

Orjinalden alıntı: rahjman

Programlamaya daha yeni başlayan biri, nasıl oluyor da bu tür yorumlar yapabiliyor anlamak mümkün değil. C veya C++'ı Java ile karşılaştırmak nasıl bir acayiplik böyle. C hala yaşıyorsa bunu makine koduna çok daha az kayıpla çevrildiği yani daha hızlı çalıştığı için. Bu da onu işletim sistemi yazma konusunda, oyunlarda, aygıt sürücülerinde falan rakipsiz kılıyor. Ama bu sayfada yorum yapanların hiçbirinin bu konularla ilgilendiğini sanmıyorum. C zordur. Zorluğunu görmedim diyen arkadaşlara; yazdığınız şeylere bakın. Bir kaç döngü ile basit uygulamalar ile bir dilin nasıl birşey olduğu anlaşılabilir mi ki? C ye kolay diyen arkaşlardan hangisi büyük bir projede hafıza yönetimi ile uğraştılar da bunu çok kolay buluyorlar?
    Programlamaya yeni başlamış biri için buradaki yorumların çoğu kafa karıştırıcı ve faydasız. Anlamak mümkün değil, bilmediğimiz şeyler hakkında nasıl bu kadar kolay şeyler söyleyebiliyoruz, üstelikte başkasına tavsiye olarak. "C rakipsizdir, C ile herşeyi yapabilirsin, işletim sistemleri bile C ile yazılıyormuş! C öğrenirsen diğer dilleri daha kolay öğrenirsin" Bunlar da nasıl yorumlar böyle.
    @ergenn Java çok iyi bir seçim. En iyi dil en iyi kullandığın dildir. Bence aklını karıştırmadan Java ile devam et. Java seni kısıtlamaz. C veya C++ bilmek Java öğrenmek için bir avantajdır. Ama olmazsa olmaz kesinlikle değildir ve Java'yı öğrenmek için önce bunlarla uğraşmak vakit kaybından başka birşey değildir. Yukarıda saydığım alanlar gibi (oyun, işlt sis, driver) özel ilgi alanların yoksa, yani ben sadece oyun yazacağım demiyorsan C/C++ bilmene gerek yok. Java ile hemen herşeyi yapabilirsin; oyun, veritabanı, vs vs . Java inanılmaz derecede sana kolaylık sağlar. Tekerleği yeniden icat etmeye gerek yok; Java her konuda bir sürü hazır Sınıfla gelir. Java gelişmekte olan bir dil değil, kendini kanıtlamış, piyasanın göz bebeklerinden biridir. Microsoft bile .Net ile C#'ı Java'nın büyük başarısı üzerine Java'ya rakip olarak çıkarmadı mı?

rahjman kardeş öncelikle fikirlerin için çok teşekkürler.ben programlama dili nedir hangileriyle neler yapabilirsin bunu öğrenmeye çalışıyorum ve şu aşamada hiçbir bilgim yok diyebilirim.ama sen gerçekten çok net açıklamışsın fikirlerini ve bana da gayet olumlu geldi.bu tür açıklamalar bu işe yeni başlayanlar için yol gösterici olucak.dediğin gibi ben java ya devam ediyorum ve başka bir yere atlama gibi bir niyetim kalmadı.benim düşüncem bir dil bil ama en ii bil.benim yaptığım iş bu işten çok farklı ve sadece bu işe meraklıyım ve vakit buldukca çalışıyorum.ilerde ne olur bilemem tabi.açıkcası bu işi bilmediğim için çok temkinli konuşuyorum.yanlış bi yorum yapmak istemiyorum çünkü ben programcılığı ve herhangi bi programlama dilini bilmiyorum.ben sadece bana anlatılanları aktardım. ama gittiğim yolun doğru olduğundan bir kez daha emin oldum.tşkler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ergenn -- 13 Aralık 2006; 17:58:38 >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.