Şimdi Ara

SERVİSE GİTMEK İSTEMİYORUM ,MOTOR YAĞI HAKKINDA BİLGİSİ OLANLAR (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
22.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • zor şartlarda yıllar sonra bir araba alıyoruz .serviste bizleri yoluncak kaz gibi görüyor.birde benim tuhafıma giden arabanın yanınada almıyorlar sanki amaliyata giriyoruz .siz burda bekleyin diyorlar ilk gitmem de sadece hava filitresi ve polen filitresi için 4 saat bekledim .arabaya bakıyorum kaput açık öyle bekliyor.sen de zannediyorsun çok iş yapıldı . yağında hangi yağ konulduğunu Allah bilir.zor dostum zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhan368 -- 22 Şubat 2006 18:19:45 >
  • Servis 30000 dediyse neden değiştirme gereği duydun anlamadım ama garanti kapsamındaki araca dışarda işlem yaptırma.bunu servis anlarsa araban garanti dışı olur zira bunları yaşayan insanlar var.3 ay sonra dışarda değiştir.hiçbirşeyde olmaz
  • quote:

Orjinalden alıntı: drberti

Servis 30000 dediyse neden değiştirme gereği duydun anlamadım ama garanti kapsamındaki araca dışarda işlem yaptırma.bunu servis anlarsa araban garanti dışı olur zira bunları yaşayan insanlar var.3 ay sonra dışarda değiştir.hiçbirşeyde olmaz

kitapçıkta kısa mesafe yol gidenler daha önce yağ değiştirmesi gerekir diyor.yani genellikle şehir içi gibi . garantinin bitmesine 3 ay var .garantinin bitmesini bekliyeceğim herhalde.
  • Öncelikle bir Teknik Öğretmen ve bir servis yetkilis olarak bu konuda şu cümle daha etkili olacaktır... siz bu arabayı üretenden daha mı iyi biliyorsunuz??Üretici yaptığı malın kalitesine uygun olarak çeşitli bakım talimatları yayınlamıştır ve sizin 35-40 milyara aldığınız bu aracın içine içinde hazine yatan 2-3 milyonluk birde bakım klavuzu koymuştur ve burada bakım aralıkları ile birlikte teknik verilerde yer almaktadır.Muhtemelen bu evrak torpidonuzda yatmaktadır.Yok ben yinede hangi yağı kullanayım derseniz 5w-30 tam sentetik yağ kullanmanızı öneririm.Marka çok farketmez.Ama Elf ve Castrol önerimdir. (castrol de 0 30 bulunmaktadır.)Yetkili servise gitmeniz faydanızadır.Çünkü aracın garantisi bitse bile firmalar müşterilerine 2 yıl daha yardımcı olabilmektedir.tabi bu karşılıklı iyi niyetin sağlanması ile olur yani kısacası siz bakımınızı yaptırın daha 3 ay var kimse motorunuza bir şey olmayacağını garanti edemez.

Kendini üzme kimse üzülmez....

• quote:

Orjinalden alıntı: rasim21

Öncelikle bir Teknik Öğretmen ve bir servis yetkilis olarak bu konuda şu cümle daha etkili olacaktır... siz bu arabayı üretenden daha mı iyi biliyorsunuz??Üretici yaptığı malın kalitesine uygun olarak çeşitli bakım talimatları yayınlamıştır ve sizin 35-40 milyara aldığınız bu aracın içine içinde hazine yatan 2-3 milyonluk birde bakım klavuzu koymuştur ve burada bakım aralıkları ile birlikte teknik verilerde yer almaktadır.Muhtemelen bu evrak torpidonuzda yatmaktadır.Yok ben yinede hangi yağı kullanayım derseniz 5w-30 tam sentetik yağ kullanmanızı öneririm.Marka çok farketmez.Ama Elf ve Castrol önerimdir. (castrol de 0 30 bulunmaktadır.)Yetkili servise gitmeniz faydanızadır.Çünkü aracın garantisi bitse bile firmalar müşterilerine 2 yıl daha yardımcı olabilmektedir.tabi bu karşılıklı iyi niyetin sağlanması ile olur yani kısacası siz bakımınızı yaptırın daha 3 ay var kimse motorunuza bir şey olmayacağını garanti edemez.

Kendini üzme kimse üzülmez....

öyle bir iyi niyet garantisi opel de yok. onu bırakın normal garantisi içinde bile doğru dürüst bakmıyorlar. mesela amortisörü bozulursa arbanız 1 aylık olsa bile garantiden değiştirmiyor opel yetkili servisi.

• yağınömrü sadece km değildir..aynı zamanda 1 yıldır.koyduğunyağ 30.000km veya 1yıldır.
    iyiniyet garantisi her firmada vardır yeterki elinde isteyebilecek maddi koşul olsun.

quote:

Servis 30000 dediyse neden değiştirme gereği duydun anlamadım ama garanti kapsamındaki araca dışarda işlem yaptırma.bunu servis anlarsa araban garanti dışı olur zira bunları yaşayan insanlar var.3 ay sonra dışarda değiştir.hiçbirşeyde olmaz
  • quote:

Orjinalden alıntı: ototeknik

yağınömrü sadece km değildir..aynı zamanda 1 yıldır.koyduğunyağ 30.000km veya 1yıldır.
    iyiniyet garantisi her firmada vardır yeterki elinde isteyebilecek maddi koşul olsun.

quote:

o kadar kesin konuşmayalım. motor yağının ömrü 30.000 km veya 2 yıldır en yüksek kalite standartında opel kitapçığında yazan bu. bunun bir altındaki standartta ise 15.000 km veya 1 yıldır hangisi önce gelirse. ilk fabrika çıkışında 30.000 km/2 yıl ömrü olan yağdan koyuyorlar. ama bizdeki benzin kalitesi düşük olduğu için daha erken değiştirilmesinde fayda var.

iyi niyet garantisi maddi güce dayanıyorsa ona zaten garanti demenin bir anlamı kalmaz.

• quote:

Orjinalden alıntı: ototeknik

yağınömrü sadece km değildir..aynı zamanda 1 yıldır.koyduğunyağ 30.000km veya 1yıldır.

+1

cok gec kalmışsın bunu arabayı alırken söylemeleri lazımdı size...
  • quote:

Orjinalden alıntı: orhan368

zor şartlarda yıllar sonra bir araba alıyoruz .serviste bizleri yoluncak kaz gibi görüyor.birde benim tuhafıma giden arabanın yanınada almıyorlar sanki amaliyata giriyoruz .siz burda bekleyin diyorlar ilk gitmem de sadece hava filitresi ve polen filitresi için 4 saat bekledim .arabaya bakıyorum kaput açık öyle bekliyor.sen de zannediyorsun çok iş yapıldı . yağında hangi yağ konulduğunu Allah bilir.zor dostum zor.

haklısın katılıyorum sonuna kadar
  • eğerki bir aylık araçta amortisör sorunu var ve serviste değiştirmiyorsa suç sende arkadaşım.bu olaylar benim başıma cok geldi tofasta.eğerki yapmassa bolge bayisini ara gerekirse şikayet et.ben bu yolla cok rahat yaptırdım.
  • quote:

eğerki bir aylık araçta amortisör sorunu var ve serviste değiştirmiyorsa suç sende arkadaşım.bu olaylar benim başıma cok geldi tofasta.eğerki yapmassa bolge bayisini ara gerekirse şikayet et.ben bu yolla cok rahat yaptırdım.

tofaşta, hyundai... de nasıl onu bilmiyorum ama opel de böyle ne yapalım. ondan opel servislerine kötü diyoruz. artık onlarla canımı sıkmıyorum hiç. ne kadar şikayet edersen et birşey değişmiyor. ilgili şikayet sitesinden de bakabilirsiniz kaç kişi aynı şeyi diyor ben de dahil.

Bunlara rağmen arabamdan memnunum.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.