Şimdi Ara

SERVİSTEN DONEN LAPTOPTA 'DRİVER İRQL' HATASİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu hata herkesin basina geliyor ve cesitli cozum onerileri var forumda, biliyorum
    Fakat yasadigim durum daha baska
    3 seneyi askin bir suredir kullandigim ASUS marka laptopimin klavyesinin uzerine gecen yil su dokulmustu. Bir sure hic bir sey olmamis gibi calisti fakat iki ay sonra bes tane tus basmamaya basladi. Bir sene bilgisayari boyle kullanip gecenlerde servise verdim. Klavyeyi degistirirken "genel bir bakim ve kontrol" de yaptiklarini soylediler. Ne olduysa bundan sonra oldu. Aldiktan sonra ilk calistirmamda sorun yoktu fakat ikinci ve diger tesebbuslerimde acarken mavi ekran verip kapaniyor. Driver'lar mi kurcalanmis, neden boyle bir hata veriyor? Yoksa donanimsal mi yani donanima mi zarar gelmis? Cok endiseliyim. Zaten servise gitti mi bir bilgisayar, yandin. Korkumdan bir sene boyunca ekran klavyesiyle yazdim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• "Driver irql not less or equal" bu arada mavi ekran hatasinin adi tam olarak

• http://forum.donanimhaber.com/m_21455795/tm.htm

surada birkaç tavsiye var. deneyin belki çözüm bulursunuz
  • Etin E kullanıcısına yanıt
    Cok tesekkurler. Fakat tavsiyeden ziyade ilk mesajimda yazdigim merakimi gidermek istiyorum. Olay orada kopuyor cunku

• DrugsOrNot kullanıcısına yanıt
    Yoksa tavsiyeleri ben de buldum cunku yani :))

• Lutfen yardim edin, ag istemiyle guvenli modda acmayi deneyince de ayni seyi yasiyorum. Bilgisayar acilmiyor. Yalnizca normal guvenli modda acildi

• Muhtemelen servisin kurcalamasindan ki servise geri goturecegim zaten. Ama neresini kurcalamis olabilir ki de bu hatayi alabilirim?

• Bugun servise goturdum, "Yazilimsaldir format atalim" dediler (klasik cevap). Peki bu sorun neden anlayamaz miyiz dedim, donanimsal degil onun disinda da anlayamayiz dediler. Neyini anlayamayacaksin? Sacma degil mi?

• Allah askina yardimci olabilecek kimse yok mu? Bu sorun neden olur? Virusten mi, sistem programlarinin eksikliginden mi, neden?

Combofix taramasi yapmami onerir misiniz?

• hata tam olarak nerede oluyor. windows açılırken mi? boot ekranı safhasında mı
  • Sisteme format atıp driverleri asusun sitesinden indirip kurarsanız belki geçer. Sonuçta yazılımsal bir sorun.Eğer geçmez ise geri servise verin ve daha önce aldığınızdan beri böyle olduğunu söyleyin.
  • apollo_17 kullanıcısına yanıt
    "Windows yükleniyor" geçip de "Hoş geldiniz" yazısı gelecekken mavi ekran veriyor.

3,5 yıldır hiç format atmadan kullandığım bilgisayarı recovery ettim ve sorun düzeldi şu an için. Ama ben bu sorunun yine karşıma çıkabileceğini düşünüyorum, o yüzden sebebini merak ediyorum çünkü ekran kartımla alakalı bir sıkıntı var ve hala yaşıyorum. Bu hatayı da oradan ötürü alabileceğimi düşündüm ama servis bu iddiamı kabul etmedi.
  • cumfiçu kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler. İstemesem de recover yaptım şu an. Yazılımsal ama merakım herhangi bir virüs mü bu soruna yol açtı (ki 3,5 yıldır hiç virüs programsız ve sıfır formatsız kullanmış bir insanım, servis teslim ederken bile "Cihazınız yeni gibi maşallah" dedi) yoksa virüs dışı bir durum mu söz konusu? Servis yetkili servis değil bu arada ve ciddiyetsiz olduklarını da söyleyebilirim. Adamlar flash takıyorlar ondan bile bulaşmış olabilir (mesela)
    Bir de servisten dönünce ilk kullanışımda Windows güncelleme istedi yaptım, ondan sonra bunu yaşadım. Hani acaba problem güncellemeden mi kaynaklı yoksa bir virüs mü söz konusu?

Bir de bu aldığım hata ram'den alakalı diye duymuştum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.