Şimdi Ara

ses ses ses

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • oldukça şiddetli kasa sesi var... en sonunda power supply değiştirmeye gittim. silver power 400w aldım... seste değişiklik yok. kafayı yicem ya bıktım düzelmiyor bu sorun hiç. bütün parçalarımı değiştireceğim onun fanı bunun fanı diye ne bu ya ühü nefret edicem en sonunda bilgisayarımdan. az kaldı kırıcam mereti.

kasada fan yok. işlemci ve ekranın kendi fanları dışında. bir de ps'nin fanı oldu tabi şimdi. tahmin ediyorum ki işlemci fanından çıkıyor bu sesler? var mı bana yol gösterebilecek insan...

• ısınma sorunum olmadığı için işlemcinin fanını devre dışı bıraktım ve ses kesildi. işlemci fanı kullanmak zorunda mıyım? zorundaysam yenisini almam gerekecek sanırım
  • Sese aklını taktıysan kimse kurtaramaz artık YTL leri pc ne harcamaktan. 4 öenmli unsur var bence önem sırasına göre 1 ci power supply 2 ci işlemci 3cü ekran kartı fanı 4 kasa fanı. Ben kendi pc mi 1. cisini taganhttp://www.dijitaltrend.com/index.php?main_page=product_info&products_id=1024&zenid=e05db297c5717e7d4d599ffbf7df5c53 hangisi olursa bakma yorumlara hepsi sessiz bu modelin ama pahalı 12 cm likler tercih edilebilir güce sen karar ver. İşlemci için zalman http://www.pclabs.gen.tr/yazi.asp?doc=259 Ekran kartı için yine zalman diyorum. http://www.progamex.com/asp/show_stock.asp?product=ZM-VF700-Cu-LED kasafanı için aslında bunlar bence yeterli ayriyeten bir kasa fanına ihtiyaç olacağını sanmıyorum power supply bu işi görecektir eğer 12 cm liği tercih edersen . Kasa fanı da koyacaksan eğer 12 cmlik zalmanhttp://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=1228&productid=bd70209 yalnız bunları konnektörlerini bağlayarak çalıştırmanda fayda var ne kadar sessizleştiğine sen bile inanamıyacaksın pc nin. Bu arada ekran kartının fanını elinle dokunup bir süre durdur ve işlemci fanını dinle aynısını daha sonra işlemci fanını elinle durdurarak dene ama uzun süre değil bence ekran kartın da azımsanmayacak kadar ses yapıyordur. Bu işlemleri yaparken fanlara çok bastırmamaya dikkat et yok sa dengeleri bozulup daha fazla ses çıkartmaya başlayabilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi proteo -- 28 Aralık 2006; 0:04:05 >

• sistemini bilmiorm ama fansız işlemci çok riskli bence kesinlikle git deiştir. performans senin için önemli diilse git 20 ytl ye cooler master ın klasik soutucuları satılıo fanı sessiz ve orjinalden daha büyük bayaa memnun kalırsın.
  • en baba ses power supply dan gelio. bende yeni fan alıp değiştiricem powerın fanını. ve ekran kartı tabi ki. performans arttıkça fan devreye girip uğultu çıkartıyor. ama tabi gidip te yeni ekran kartı yada power almak pek mantıklı değil. çünkü alacaklarında sesli olacak :) soğutucuları değiştirmek mantıklı olan. power için fan olayı düşük bir mebla ama ekran kartı o kadar değil. 50 ytl filan gider. 20 ytl de fan desek 70 ytl ye işlem tamam. kulakların ve kafan rahat eder. :) ben oyle yapıcam şahsen
  • quote:

Orjinalden alıntı: halifax

oldukça şiddetli kasa sesi var... en sonunda power supply değiştirmeye gittim. silver power 400w aldım... seste değişiklik yok. kafayı yicem ya bıktım düzelmiyor bu sorun hiç. bütün parçalarımı değiştireceğim onun fanı bunun fanı diye ne bu ya ühü nefret edicem en sonunda bilgisayarımdan. az kaldı kırıcam mereti.

kasada fan yok. işlemci ve ekranın kendi fanları dışında. bir de ps'nin fanı oldu tabi şimdi. tahmin ediyorum ki işlemci fanından çıkıyor bu sesler? var mı bana yol gösterebilecek insan...

öncelikle sakin ol halifax. psikolojisini bile bozar bu ses işi. bazı insanlar kafayı taktımı dikkat dağınıklığı yaşar ve tabi baş ağrısı anlaşılan power sebep değilmiş fakat iyi olmuş değişmen, çünkü silver power tagan antec vs. bunlar gerçek güç kaynakları. sese gelince, işlemci fanı olması muhtemel. çünkü ses kesilmiş durunca fakat sakın bunu böyle kullanma fansız. yoksa cısss. kasada ses fabrikaları vardır. güç kaynağı, cpu fanı,vga fanı, çipsetler, harddisk ve kasa fanları. kasa fanlarının sessiz olanları var. değerler db olarak ölçülüyor. misal veriyin 20db civarı fena değil fakat 14 db 11 db olanları muhteşem. editörün seçiminde alman malı fanlar var ve pci slota takılan kontrol merkezi veriyor yanında hediye.http://www.editorunsecimi.com/asp/listgroup.asp?group=005.04 diğerlerine gelince cpu fanı zalman öneririm veya kasada hava döngüsü iyi ise fansız bakır soğutucular var. mesela thermalright xp çok güzel ve 0db.http://www.editorunsecimi.com/asp/listgroup.asp?group=006.02 ekran kartı fanı konusunda proteo ya katılıyorum vf 700 iyidir. fatalty modeli var fakat ses biraz daha fazla bunda. çipseti blok alabilirsin kasanda hava dönüyorsa iyi. hiç olmadı ses yaltan tabakalar var yapıştır kasanın içine gitsin. sonuç sessiz bir kasa ve kredi kartı ekstreleri en kesin çözüm ilk alırken sessiz bir kasa almak. sessiz dediğm iyi kasalarda iyi ve sessiz fanlar veriyorlar, soğutma problemi de çıkmıyor ve soğutucam diye habire devirli fan takıp saç kurutma makinesi gibi ses çıkmaz pisinden. bir çösüm daka var sulu sulu soğutmak pisiyi. bu da para o da para hepsi para fakat napolyonu papağan yapan bu maddeden varsa sende al derim. keyif alırsın pisine oturdukça. aklıma gelenleri yazdım sana. paylaştım bildiklerimi rahatladım.

• quote:

Orjinalden alıntı: avor

en baba ses power supply dan gelio. bende yeni fan alıp değiştiricem powerın fanını. ve ekran kartı tabi ki. performans arttıkça fan devreye girip uğultu çıkartıyor. ama tabi gidip te yeni ekran kartı yada power almak pek mantıklı değil. çünkü alacaklarında sesli olacak :) soğutucuları değiştirmek mantıklı olan. power için fan olayı düşük bir mebla ama ekran kartı o kadar değil. 50 ytl filan gider. 20 ytl de fan desek 70 ytl ye işlem tamam. kulakların ve kafan rahat eder. :) ben oyle yapıcam şahsen

avor doğru söylüyor halifax kardeşim. ekran kartından memnunsan gidip güç kaynağı değiştiğin gibi onu da değişme ha sorun ne ise onu çözelim derim. gerçi aldığın power sesli olucak diye genelleme yapamayız. çünkü gayet sessiz olan powerlar da var

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.