Şimdi Ara

Sigara Külü Yemenin Nedeni Nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
42.059
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir arkadaşım içtiği ve çevresinde sigara içen herkesin külünü yiyor.Kendini tutamıyormuş acaba bunun sebebi nedir?

ekleme:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChelseaSmile -- 1 Mayıs 2010; 12:51:09 >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Sigara Külü Yemenin Nedenleri ve Zararları

Sigara külü yemek, çeşitli nedenlerden dolayı insanlar tarafından tüketilebilen alışılmadık bir maddedir. Ancak bu alışkanlığın hem faydaları hem de zararları olduğu bilinmektedir.

Sigara Külü Yemenin Nedenleri

Sigara külü yemenin nedenleri arasında şunlar yer almaktadır:

• Pika Hastalığı: Kül yeme, pika adı verilen ve yenmeyen maddeleri yeme dürtüsü ile karakterize edilen bir psikiyatrik durumun belirtisi olabilir.
    • Açlık: Bazı kişiler açlıklarını gidermek için sigara külü tüketebilirler.
    • Bağımlılık: Sigara külündeki nikotin, bağımlılık yapan bir maddedir ve bazı kişiler bu bağımlılığa yenik düşebilirler.

Sigara Külü Yemenin Faydaları

Sigara külünün bilinen hiçbir faydası yoktur. Aslında, kül yemenin çeşitli sağlık sorunlarına yol açabileceği bilinmektedir.

Sigara Külü Yemenin Zararları

Sigara külü yemenin aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok zararlı etkisi vardır:

• Toksik Maddeler: Kül, nikotin, katran ve arsenik gibi toksik maddeler içerir. Bu maddeler solunum sorunlarına, kanser riskine ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilir.
    • Bağırsak Problemleri: Kül, bağırsakları tahriş edebilir ve kabızlık, ishal ve diğer sindirim sorunlarına neden olabilir.
    • Diş Sağlığı Sorunları: Küldeki nikotin ve katran dişlere zarar verebilir ve diş eti hastalığına veya ağız kanserine neden olabilir.

Sonuç

Sigara külü yemek, potansiyel olarak zararlı sağlık sonuçları olabilecek alışılmadık bir alışkanlıktır. Bu alışkanlığa devam etmeyi düşünüyorsanız, öncelikle bir sağlık uzmanına danışmanız önerilir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • bende küçükken yerdim tadı güzeldi
  • öff
  • Fantezi
  • Kömür falanda yiyen var canları istiyor heralde..
  • öyle bi hastalık var yemen gerekmeyen şeyleri yiyosun aynı toprak yemek gibi..
  • Demir ve mineral eksikliği bunun sebebi . Toprak yemek , sigara külü yemek bu tarz şeyler demir eksikliği ve yoğun mineral azlığından kaynaklanır .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erinç

Demir ve mineral eksikliği bunun sebebi . Toprak yemek , sigara külü yemek bu tarz şeyler demir eksikliği ve yoğun mineral azlığından kaynaklanır .

ben öyle düşünmüyorum arkadaşım etyolojisinde öyle bi tez olabilir ama bu psikolojik bir sorun.senn benmde mineral eksikğimiz var bir çok insanın demir eksikliği anemisi var onlar toprak yiyor mu??
  • Bende sana senin cevabınla cevap vereyim , etyolojisinde psikolojik bir sorun olduğuna dair bi tez'de olabilir . Ama benim dediğim laf arası doktorların söylediği ufak bilgilerden alınma bir anektod .
  • Hiç yemedim ama biranın içine sigara külü attığım oldu kafa yapıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: UğurcaN24

Hiç yemedim ama biranın içine sigara külü attığım oldu kafa yapıyor

Biranın içine atınca kafa yapması normaldir. bırakta yapsın kafa :D
  • Arkadasin dj mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zampara.Alper

Arkadasin dj mi?

Sorunlumusun sen her konuya aynı yorumu yapıyosun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zampara.Alper

Arkadasin dj mi?

Her konuya bunu yazmaktan ne zevk alıyorsun gerçekten merak ediyorum. Derdin ceza almaksa söyle halledelim insanların konusunu baltalamaya hakkın yok.
  • ööööööo
  • arkadaşın dijeymi @Z.A
  • quote:

Bende sana senin cevabınla cevap vereyim , etyolojisinde psikolojik bir sorun olduğuna dair bi tez'de olabilir . Ama benim dediğim laf arası doktorların söylediği ufak bilgilerden alınma bir anektod .

bende tıp 5.sınıfım
  • quote:

Demir ve mineral eksikliği bunun sebebi . Toprak yemek , sigara külü yemek bu tarz şeyler demir eksikliği ve yoğun mineral azlığından kaynaklanır .

Kesinlikle doğru
  • valla sigara külü neden yenir? onu bilmem de sigara külü çok kuvvetli bir antiseptiktir. Neticede zehir dolayısıyla ağız içinde çıkan beyaz yaralara 3-4 kez sürünce bu yaraları iyileştirir. Buda benden size farklı bir bilgi olsun mürekkep sürmeye, tuz basmaya son artık sigara külü var
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.