Şimdi Ara

Sigorta Yüzünden Bursun Kesmesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
377
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şimdi arkadaşlar şu hususta sizinde fikirlerinizi almak istiyorum. Malum çoğumuz burs alıyoruz ve bursumuz kesilmesin diye sigortalı işe giremiyoruz ne yazıkki. Ancak bursun kesilmesine sebep olan maddeleri okuduğumuzda belirtilen 2 madde varki tam tartışmaya açık maddelerdir. Bunlardan birincisi ' Asgari ücret değerinde bir gelire sahip olmak' ve bir diğeri de 'Tam zamanlı bir işte çalışıyor olmak' .

Şimdi gelelim benim düşünceme. Adam diyorki asgari ücret alma? Yani part-time işe girersem asgari ücret almış olmuyorum ve bu maddeyi ihlal etmiyorum değil mi? Ve sonrada diyorki tam zamanlı çalışma? Heee yani full time çalışma diyor bundada. Eeeee burdanda şu sonuç çıkmaz mı? Sigortalı çalışabilirsin ancak part-time olma koşuluyla demek değil midir? Sizlerde bir yorumlar mısınız?

• Kısaca bir gelirin varsa ve bursa ihtiyacın yoksa, biz de bunu tespit edersek senin bursunu kesip ihtiyacı olan birisine burs veririz diyorlar..
  • Up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cevabını sende biliyorsun ama aklınca uyanıklık yapmaya çalışıyorsun

gelirin varsa bursun kesilir NOKTA
  • quote:

Orijinalden alıntı: elif-k

Şimdi arkadaşlar şu hususta sizinde fikirlerinizi almak istiyorum. Malum çoğumuz burs alıyoruz ve bursumuz kesilmesin diye sigortalı işe giremiyoruz ne yazıkki. Ancak bursun kesilmesine sebep olan maddeleri okuduğumuzda belirtilen 2 madde varki tam tartışmaya açık maddelerdir. Bunlardan birincisi ' Asgari ücret değerinde bir gelire sahip olmak' ve bir diğeri de 'Tam zamanlı bir işte çalışıyor olmak' .

Şimdi gelelim benim düşünceme. Adam diyorki asgari ücret alma? Yani part-time işe girersem asgari ücret almış olmuyorum ve bu maddeyi ihlal etmiyorum değil mi? Ve sonrada diyorki tam zamanlı çalışma? Heee yani full time çalışma diyor bundada. Eeeee burdanda şu sonuç çıkmaz mı? Sigortalı çalışabilirsin ancak part-time olma koşuluyla demek değil midir? Sizlerde bir yorumlar mısınız?

toplamda 120 gün mü ne sigortalı olma hakkın vardı kredi yurtlar kurumuna sor

ya toplamda 120 güne kadar hak vardı ya yılda 120 gün

• Kuzenim part time çalışıyor ve sigortalı, bursu kesilmedi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atını Seven Kovboy

cevabını sende biliyorsun ama aklınca uyanıklık yapmaya çalışıyorsun

gelirin varsa bursun kesilir NOKTA

uyanıklık ?
  • Benim kuzenim memur oldu 1 sene bursunu kesmediler durumları çok çok kötüydü belki de ondandır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.