Şimdi Ara

Sigortasız Sürücü ve Hatalı Tutanak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Kısaca konuyu anlatayım. 8 Mayıs tarihinde 2 yıllık sürücülüğümün ardından ilk kazamı yaptım ve ışıktan sonra adadan dönerken sağımdaki vatandaşın (!) sola dönüşü dar alması ile sağ ön çamurluğumda bir çatlak/yarık oluştu. Kendisi benim onu beklemem gerektiğini vs. saçmaladığından ötürü ve ilk kazamda prosedürleri tam da bilmediğimden polis çağırdım.

1- Bendeki araç ikame şirket aracıydı.
    2- Polis tüm evraklarımızı istedikten sonra aramızda tutanak tutmamız gerektiğini ve kararı experin vereceğini söyledi. Kendi aramızda tutanağı tutturdu ve hatta olayın görselini bile kendisi çizdi.
    3- Birbirimize evrak fotokopilerimizi verdik ve ayrıldık.

Ertesi gün tutanakları ve ikame aracı Avis'e teslim ettim ve bugün bana karşı tarafın olayın gerçekleştiği gün trafik sigortasının bitmiş olduğu ve bu yüzden tutanağın polis tarafından tutulması gerektiği, teslim ettiğim tutanağın geçersiz olduğu söylendi. Exper kusurlu olarak karşı tarafı bulmuş fakat tutanak hatalı olduğundan sigortadan karşılanmayacağını, ya o tarihli polis raporu getirmem gerektiği yada karşı tarafa ulaşarak ödemeye ikna etmem gerektiğini söylediler.

Adama ulaşamıyorum ve kazayı ilçede yaptığım için bugün oraya gitme şansım olmadı. Yarın bana geçmiş tarihli polis raporu veremeyeceklerini söylerlerse ne yapmam gerek?

Şimdiden teşekkür ederim.

• Geçmiş tarihli rapor vermez polis, diğer adamı ikna edersin yanına gelen polis ile veya sana yardımcı olabilecek herhangi bir polis ile tekrar tutanak tutarsınız bu şekilde olur çözüm yolu. Çok şanssızmışsın be, benim kadar varsın demek ki... Karşı tarafa polis ulaşabilir, ulaşamazsa bedeli ondan tazmin etmek için şikayetçi olman gerekiyor şu durumda. Kısacası çok dert sıkıntı çekmek istemiyorsan adamı bulup tutanak tutacaksınız tabi sigortasını yaptırmadıysa Gerçi yaptırsa da sıkıntı olmaz adamın işine gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Derin Mavi

Geçmiş tarihli rapor vermez polis, diğer adamı ikna edersin yanına gelen polis ile veya sana yardımcı olabilecek herhangi bir polis ile tekrar tutanak tutarsınız bu şekilde olur çözüm yolu. Çok şanssızmışsın be, benim kadar varsın demek ki... Karşı tarafa polis ulaşabilir, ulaşamazsa bedeli ondan tazmin etmek için şikayetçi olman gerekiyor şu durumda. Kısacası çok dert sıkıntı çekmek istemiyorsan adamı bulup tutanak tutacaksınız tabi sigortasını yaptırmadıysa Gerçi yaptırsa da sıkıntı olmaz adamın işine gelir.

Hocam teşekkür ederim evvela.

Yeniden rapor tutulamaz dediğiniz gibi, çünkü araç ikameydi ve teslim ettim. Ayrıca sigorta tarihinin geçmiş olduğunu fark eden de eksper. :) O iş yaş yani.

Hani sırf uğraşmamak için ben vereyim, bi çamurluk çatlağıdır ne kadar olabilir ki dedim, el emeği 400 lira civarı dedi adam, daha parça fiyatı da gelince söyleyecek. Çamurluk davlumbazı değişecekmiş. Soyguncu bunlar. Ödemem o parayı. Ne gerekiyorsa yapacam.

• quote:

Orijinalden alıntı: myscandium

quote:

Orijinalden alıntı: Derin Mavi

Geçmiş tarihli rapor vermez polis, diğer adamı ikna edersin yanına gelen polis ile veya sana yardımcı olabilecek herhangi bir polis ile tekrar tutanak tutarsınız bu şekilde olur çözüm yolu. Çok şanssızmışsın be, benim kadar varsın demek ki... Karşı tarafa polis ulaşabilir, ulaşamazsa bedeli ondan tazmin etmek için şikayetçi olman gerekiyor şu durumda. Kısacası çok dert sıkıntı çekmek istemiyorsan adamı bulup tutanak tutacaksınız tabi sigortasını yaptırmadıysa Gerçi yaptırsa da sıkıntı olmaz adamın işine gelir.

Hocam teşekkür ederim evvela.

Yeniden rapor tutulamaz dediğiniz gibi, çünkü araç ikameydi ve teslim ettim. Ayrıca sigorta tarihinin geçmiş olduğunu fark eden de eksper. :) O iş yaş yani.

Hani sırf uğraşmamak için ben vereyim, bi çamurluk çatlağıdır ne kadar olabilir ki dedim, el emeği 400 lira civarı dedi adam, daha parça fiyatı da gelince söyleyecek. Çamurluk davlumbazı değişecekmiş. Soyguncu bunlar. Ödemem o parayı. Ne gerekiyorsa yapacam.

Bir avukatla görüşebilirsiniz önce, eğer bu yolu düşünüyorsanız.

• Şirket aracının kaskosu yok mu?
    Kaskodan yapılması için servise bırakın, kasko şirketiniz hasarı karşı taraftan isteyecektir. Vermezse dava yoluyla masrafları ile beraber alacaktır.
    Kusur sizde olmadığınız için kasko indirimi de etkilenmez.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bal974

Şirket aracının kaskosu yok mu?
    Kaskodan yapılması için servise bırakın, kasko şirketiniz hasarı karşı taraftan isteyecektir. Vermezse dava yoluyla masrafları ile beraber alacaktır.

Hocam dediğiniz gibi hasarın karşı taraftan istenebilmesi için polis zabtı gerekiyor. Biz polisin yanlış yönlendirmesi sebebi ile kaza yapmış ama tutanak tutmadan yola devam etmiş gibi bir durumdayız. Evraklarımız geçersiz.

Son olarak konu masrafı üstlenmem ile kapandı, bu yüzden mod arkadaşlar konuyu kapatabilir. İlgilenen herkese teşekkür ederim. Masrafı bana çarpan adamdan istemek için aradığımda onunla otosanayide buluşmam ve benden sonra yaptığı 6500TL masraflı ikinci kazası ile yüzleşmem üzerine üstlendim.

• quote:

Orijinalden alıntı: myscandium

quote:

Orijinalden alıntı: bal974

Şirket aracının kaskosu yok mu?

Hocam dediğiniz gibi hasarın karşı taraftan istenebilmesi için polis zabtı gerekiyor. Biz polisin yanlış yönlendirmesi sebebi ile kaza yapmış ama tutanak tutmadan yola devam etmiş gibi bir durumdayız. Evraklarımız geçersiz.

Son olarak konu masrafı üstlenmem ile kapandı, bu yüzden mod arkadaşlar konuyu kapatabilir. İlgilenen herkese teşekkür ederim. Masrafı bana çarpan adamdan istemek için aradığımda onunla otosanayide buluşmam ve benden sonra yaptığı 6500TL masraflı ikinci kazası ile yüzleşmem üzerine üstlendim.

Geçmiş olsun.
    Cana geleceğine mala gelsin diyebilmek gerekiyor bazen.

İyi akşamlar.

• Kaza raporu geçersizse ben vurdum deyin o zaman kaskodan yaptırmak zorunda kalırlar tabi Full Kasko ise
  • myscandium M kullanıcısına yanıt
    1. Sigortasız yola çıkacak kadar mal.
    2. 3 gün içinde 2 kez (belki de arada başka yaptıkları da vardır) kaza yapacak kadar acemi.
    Böyle bir adama halen araba ve ehliyet veriliyor. Yazık. Sende de hata var ki adamın 6500 TL masrafını görünce acıyıp bırakmışsın. Aksine o masrafı çatır çatır almalıydın ki aklı başına az da olsa gelsin.

Aynasız meselesine girmek dahi istemiyorum. Sen polis ol, o kadar gel ama araçların ruhsatlarına doğru dürüst bakma, ehliyetlere bakma ve en önemlisi de muayene ve sigortaları var mı bakmadan geç. Sonra niye aynasızları sevmiyorsunuz derler. Neyinizi sevek

Bu arada geçmiş olsun. Giren çıkan yüne senin cebe olmuş hacı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.