Şimdi Ara

Silinebilr (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: mozdemir1

Aranizda note 3 kullanip performansindan memnun olmayan var mi ? Bilgilendirirseniz sevinirim.

ülkemizdeki note 3 modelinin sahip olduğu 8 çekirdekli işlemcinin performansı kötüdür, sadece benchamrklarda iyi görünür o kadar günlük kullanım gerçekten kötüdür, S4 ile aynı performans

nedenini de açıklayayım

öncül 4 çekirdek, yani günlük kullanımda aktif olan 4 çekirdek performansı kötü Cortex-A7 mimariye sahiptir, yani 600 liralık GM Discovery nin işlemcisi. Geri planda uyuyan sadece oyunlarda ve BENCHMARKlarda devreye giren 4 çekirdek ise kaliteli Cortex-A15 mimarisine sahiptir, enerji tasarrufu ve ısınmayı düşürmek için o çekirdekler söylediğim durumlar hariç aktif olmazlar, bu yüzden günlük kullanımda 600 liralık GM Discovery den daha kötü bir performansa sahip olursunuz çünkü Note3 teki sensörleri Full HD paneli ve ağır arayüzü 600 liralık telefondaki işlemci kaldırmıyor.

3gb ram olması sizi yanıltmasın, TouchWizz arayüzüne 8gb ram bile yetmez çünkü optimizasyon çok kötü, üzerine bir de yukarıda bahsettiğim işlemci durumundan dolayı boğma çok fazla fazla oluyor, S4 alanlar 4-5 ay sonra aldığına pişman oldu, pişman olmayanlar da ya hızlı telefon kullanmadı ya da ilk akıllı telefonlarıdır

Ayrıca kamerası da ahım şahım değildir, 4k video desteği sizi yanıltmasın. Gündüz her kamera iyidir, önemli olan gece performansıdır. Note3 ün gece performansı maalesef kötüdür

Note 3 yerine Lumia 1520, iPhone5s, Xperia Z1, Nexus 5, LG G2 almanızı şiddetle tavsiye ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: Avorlair

quote:

Aranizda note 3 kullanip performansindan memnun olmayan var mi ? Bilgilendirirseniz sevinirim.

ülkemizdeki note 3 modelinin sahip olduğu 8 çekirdekli işlemcinin performansı kötüdür, sadece benchamrklarda iyi görünür o kadar günlük kullanım gerçekten kötüdür, S4 ile aynı performans

nedenini de açıklayayım

öncül 4 çekirdek, yani günlük kullanımda aktif olan 4 çekirdek performansı kötü Cortex-A7 mimariye sahiptir, yani 600 liralık GM Discovery nin işlemcisi. Geri planda uyuyan sadece oyunlarda ve BENCHMARKlarda devreye giren 4 çekirdek ise kaliteli Cortex-A15 mimarisine sahiptir, enerji tasarrufu ve ısınmayı düşürmek için o çekirdekler söylediğim durumlar hariç aktif olmazlar, bu yüzden günlük kullanımda 600 liralık GM Discovery den daha kötü bir performansa sahip olursunuz çünkü Note3 teki sensörleri Full HD paneli ve ağır arayüzü 600 liralık telefondaki işlemci kaldırmıyor.

3gb ram olması sizi yanıltmasın, TouchWizz arayüzüne 8gb ram bile yetmez çünkü optimizasyon çok kötü, üzerine bir de yukarıda bahsettiğim işlemci durumundan dolayı boğma çok fazla fazla oluyor, S4 alanlar 4-5 ay sonra aldığına pişman oldu, pişman olmayanlar da ya hızlı telefon kullanmadı ya da ilk akıllı telefonlarıdır

Ayrıca kamerası da ahım şahım değildir, 4k video desteği sizi yanıltmasın. Gündüz her kamera iyidir, önemli olan gece performansıdır. Note3 ün gece performansı maalesef kötüdür

Note 3 yerine Lumia 1520, iPhone5s, Xperia Z1, Nexus 5, LG G2 almanızı şiddetle tavsiye ederim

Açıklamalarından dolayı teşekkür ederim gerçekten açıklayıcı ve kafadaki soru işaretlerini giderici bilgiler vermişssin.Bende note 3 almayı planlıyordum şuan gerçekten vazgeçtim.Şuan iphone 5 kullanmaktayım tek eskiğim büyük ekrandı o yüzden note 3 ü inceliyordum ama birtürlü elim gitmiyordu , büyük ekran ihtiyacını ipad mini retina ile gidericem sanırım.

iyi forumlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Avorlair

quote:

nedenini de açıklayayım

Tesekkur ederim dediginiz gibi G2 yi inceledim arkadasimda vardi kendisi de cok memnun bana da onerdi note 3 yerine G2 almaya karar verdim.

Cok tesekkur ediyorum..İyi forumlar :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• mozdemir1 M kullanıcısına yanıt
    önceliğiniz;

1- Lumia 1520
    2- iPhone 5s
    3- Xperia z1
    4- Nexus 5
    5- LG g2

böyle olsun, yukarıdaki 4 telefon da g2 den daha iyidir :)
  • Tesekkur ederim ama G2 alacagim Size bir sorum olacak. g2 nin 16 gb likmi yoksa 32 gb olanini mi almaliyim ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şubatta 1650 seviyelerini bulur diye düşünüyorum
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.