Şimdi Ara

Sistem güncelleme yardım lütfen:)!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yaklaşık 5 senesini dolduran masaüstü kasamı mevcut bileşenlerime ufak harcamalar yaparak güncellemek istiyorum. Zamanında epey param gitmişti ve şuan satsam para etmeyeceğini bilmekteyim:)

İşlemcim Intel E8400 3.0 ghz'dır. İşlemcimden memnunum açıkcası ve bir soğutucu ekleyerek o.c yaparak ömrünü uzatmak istiyorum.

En önemli iş ise anakarta düşüyor farkındayım ve sizlerden sahip olduğum anakarta SSD uygulayabilirmiyim? uygularsam model önerisi nedir?

Ayrıca yeni ram oalrak ne almalıyım ve güncel ekran kartlarından hangisini tercih etmeliyim? Mevcut ekran kartım Ati HD4850 sapphire.

Kısacası ssd, ram ve ekran kartı konularında ihtiyacım var önerilerinize?

Kasam soprano RS ve hdd seagate 320 gb, 2 adette dvd-rom'um mevcut.

Saygılarımla

• ram 2gb ise yeterli
    ssd sata3 alırsın ilerde sistemi değiştirirsen SSD yi kullanmaya devam edersin
    vertex 4 alabilirsin
    ekran kartı en az 6870 / 560 almalısın ki 4850 yi değiştirmeni değsin
  • Ram'im 4gb idi ancak voltajdan doalyı yandı. Ve 800 mhz bu yüzdende değiştirmek istiyorum mystik?

SSD uyum sorunum yok değilmi? vertex 128 gb'da karar kıldım;)

Amd 6850 bulabildim vatan'da mevcut. 7850 msi frozr'a ne dersin?

Mevcut ve 2 yılda çıkacak tüm oyunları rahat oynamak istiyorum tabiki ultra hıgh olmasına gerek yok:)

Saygılarımla
  • yardım edecek yok mu?!?!?!?
  • up?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mystik

ram 2gb ise yeterli
    ssd sata3 alırsın ilerde sistemi değiştirirsen SSD yi kullanmaya devam edersin
    vertex 4 alabilirsin
    ekran kartı en az 6870 / 560 almalısın ki 4850 yi değiştirmeni değsin

özellikel alıntı yaptım mesajına yardımını bekliyorum mystic=)

Saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emrhny

Ram'im 4gb idi ancak voltajdan doalyı yandı. Ve 800 mhz bu yüzdende değiştirmek istiyorum mystik?

Mevcut ve 2 yılda çıkacak tüm oyunları rahat oynamak istiyorum tabiki ultra hıgh olmasına gerek yok:)

Saygılarımla

http://www.teknobiyotik.com/donanim/ekran-karti-vga/sapphire-ati-hd7850-2gb-ddr5-256-bit-pci-ekspres-ekran-karti-11200-07-40g.html

msi frozr pahalı yine de sen bilirsin

• güzel arkadaşım ssd alırsan kullanırsın ama şu andaki anakartınlan ssd nimetlerinden tam olarak faydalanamassın niye dersen şu anda en hızlı sata3 veriyolu sata3 6 gb /sdir sizin anakart ise sadece sata 2dir. sata3 3gb/s bile değildir.

gelelim ekran kartına şu anda ati 7850 ilen 6850 arasında 60-70 tl fark var yeni nesil 7850ler dururken eski nesil 6850lere asla para vermem.

önce 350-360 tlye 1 gb lik 7850 alın gelin sisteminize takın herhangi bir darboğaz yaşamıyosanız bir süre devam edin. ama parçalarınızı en kısa zamanda 2 elde satarsanız değeri düşmez sizin parçaların 180 ile 200 arasında bir değeri vardır. (anakart ve işlemci)

büyük vurguncu Sam Amca ne yazıkki yeni teknoloji ayaklarınada cebimizi bilimsel bir şekilde nasıl sömürmesi gerekiğini iyi biliyor yeni çıkan teknolojileri her istediğimizde eski teknolojileri komple değiştirecek bir sistem kurmuşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mystik

quote:

Orijinalden alıntı: Emrhny

Ram'im 4gb idi ancak voltajdan doalyı yandı. Ve 800 mhz bu yüzdende değiştirmek istiyorum mystik?

Saygılarımla

http://www.teknobiyotik.com/donanim/ekran-karti-vga/sapphire-ati-hd7850-2gb-ddr5-256-bit-pci-ekspres-ekran-karti-11200-07-40g.html

msi frozr pahalı yine de sen bilirsin

sapphire fiyat olarak çok daha mantıklı saol mystic:)

• quote:

Orijinalden alıntı: eşruhuum

güzel arkadaşım ssd alırsan kullanırsın ama şu andaki anakartınlan ssd nimetlerinden tam olarak faydalanamassın niye dersen şu anda en hızlı sata3 veriyolu sata3 6 gb /sdir sizin anakart ise sadece sata 2dir. sata3 3gb/s bile değildir.

gelelim ekran kartına şu anda ati 7850 ilen 6850 arasında 60-70 tl fark var yeni nesil 7850ler dururken eski nesil 6850lere asla para vermem.

önce 350-360 tlye 1 gb lik 7850 alın gelin sisteminize takın herhangi bir darboğaz yaşamıyosanız bir süre devam edin. ama parçalarınızı en kısa zamanda 2 elde satarsanız değeri düşmez sizin parçaların 180 ile 200 arasında bir değeri vardır. (anakart ve işlemci)

büyük vurguncu Sam Amca ne yazıkki yeni teknoloji ayaklarınada cebimizi bilimsel bir şekilde nasıl sömürmesi gerekiğini iyi biliyor yeni çıkan teknolojileri her istediğimizde eski teknolojileri komple değiştirecek bir sistem kurmuşlar.

Anladığım kadarıyla eşruhum elimdeki sistemi güncellemektense yeni bir pc toplamak daha mantıklı mı olur?

vga:Sapphire ati 7850 = 450 tl

Anakart: Gigabyte z77 = 256 tl

Ram: Corsaır vengaence 4*2:8 gb = 90 tl

SSD: ocz vertex 120 gb = 224 tl

İşlemci i5 3750k =467 tl

Bu parçaları mevcut thermaltake soprano kasama takıp;320 gb hdd ve 2 adet dvdrom'umla adepte etsem?

Saygılarımla

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.