Şimdi Ara

Sistem Onaylatma ACİL (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: oskurrr

YA arkadaş işlemci sadece oyunda mı işe yarar bu nasıl bir mantıktır bu adı üstünde bilgisayar oyun konsolu değil. adam oyun oynamak için yetecek bir kart alıyorsa işlemcisi fazla imiş darboğazmış bırakın bu işleri. darboğazın ne anlama geldiğini farkında değilsin bence sen....darboğaz kelimesinin anlamını bir araştır istersen...

çokta iyi biliyorsum söylediklerimin sonuna kadar da arkasındayım ve evet oyun için bunlar geçerli sadece işlemciye yük bindiricek bir iş için alınıyorsa o farklı ama benim daha çok anlatmaya çalıştığım şey darboğazın mantığı . sen ne için kulalnıyorsun pc ni oyun oynarken işlemcinin geri kalanı ile arka planda render vs yapması içinmi ?
  • speederly kullanıcısına yanıt
    darboğazın mantıgını baştan sona yanlış anlamıssın. hepsi bu. oyun oynarken rander yapmak :) bu da entresan tabiki...
  • ageof98 kullanıcısına yanıt
    RAM G Skil Sniper 1600 mhz 1.5 v C9

HDD Seagate 1 TB 7200 RPM 64 mb

Ekran Kartı Eğer Fizik uygulamalarına fazla ilgin yok ise HD 7850 veya 7870 NVDİA alacam dersen 660 ti

:) Hayırlı olsun
  • quote:

darboğazın mantıgını baştan sona yanlış anlamıssın. hepsi bu. oyun oynarken rander yapmak :) bu da entresan tabiki...

işlemcinin arta kalanı kar değildir , cpu gpu tam performans çalışcakki f/p ürünü olsun işlemci ne kadar kötü olrusa olsun sadece işlemci gücü isteyen bir iş yaptığında bu 3d muhabbetleri sadece zamandan kaybedersin 1dk sürceğine 10dk sürer ama işi görür . ekran kartında fps olarak gei dönüş alırsın 25 in altına düşünce oyun oynanmaz hale gelir . şimdi sen gidip ekran akrtına 500 lira verdin aldın bir kart yanına da i5 i koydun o da 500 lira ne oldu ? ekran kartı yetersiz kaldı darboğaz oldu ? eee öyle yapacağına 300 lük işlemci alırsın 700 lük ekran kartı alırsın (bu 300 lük 700 lük derken daha iyi kötü anlamında söylüyorum) sistem daha f / p olur ve bahsettiğin o sadece oyun için mi alıyorsun muhabbeti de düşmüş olur işlemci ile yapacağın herşeyi bütün işlemcilerle yaparsın bu render ı yapmak için minimum şu işlemci gerekli diye bir sistem gereksinimi göremdim hiç bir yerde anladın mı ? sennin kafayla sistem toplayan adam mideumda oynar oyun dışı cpu isteyen işlerini biraz daha hızlı gerçekleştriri benim kafamda olan adam sistemi oturaklı 1 /1 oranında toplar hight da oynar diğer işlerini yine görürü . okey ? sen darboğazın ne demek olduğunu mantıken değil ezber olarak almışsın . darboğaz bir mantıktır sadece 2 şey arasında olan birşey değil ekran kartı da işlemciye işlemci ekran kartına ram sisteme anakart veriyolları diğer bileşenlere herşey herşeye darboğaz yapar . mantık yoksa tartışmaya girme bence .

Darboğaz ne haberin yok arkadaşım. ekran akrtı raboğazı diye yeni bir şey keşfettim tebrikler 8320 işlemci alan adam 7870 falan almasın ozamman yazık günah :) FP ile darboğazın bi alakası yok fiyata göre en iyi performans diyorsun darboğaz ne alaka. senin basettiğind urumda ekran akrtı işleciyi kısıtlıyor öylemi yani aslında 6300 ile 660 alırsan daha iyi görüntü alırsın ama 8320 koydugunda darboğaz olur ve daha az vverim alırsın bumudur olay ?

Darboğazın mantıgında verimin düşmesi vardır. burda nasıl bir verim düşmesi var anlamış değilim
  • quote:

Darboğaz ne haberin yok arkadaşım. ekran akrtı raboğazı diye yeni bir şey keşfettim tebrikler 8320 işlemci alan adam 7870 falan almasın ozamman yazık günah :) FP ile darboğazın bi alakası yok fiyata göre en iyi performans diyorsun darboğaz ne alaka. senin basettiğind urumda ekran akrtı işleciyi kısıtlıyor öylemi yani aslında 6300 ile 660 alırsan daha iyi görüntü alırsın ama 8320 koydugunda darboğaz olur ve daha az vverim alırsın bumudur olay ?

Darboğazın mantıgında verimin düşmesi vardır. burda nasıl bir verim düşmesi var anlamış değilim

sana göre gpu tam performans çalışınca ortalıkta darboğaz yok ? sistem ekran kartı daha iyi olsa daha fazla performans vericekken ekran kartından kısıldığı için oyunları 20 fps de oynatıyorsa bal gibi de ekran kartı darboğaz yapıyordur . oran 1/1 oldukça yada çok yakın olduğu sürece sorun yok 1/2 performans alıyorsan birşeylerde sıkıntı vardır. bu bütün bileşenler olabilir . sen cpunun boşta çalışmasını normal karşılıyorsun ama gpu boşta çalışıp cpu kasınca darboğaz var diyorsun . aynı şey 2 sinin birbirinden farkı yok ki ? sen diyorsun ki gpu %100 verim verince sorun yoktur e oyun oynarken gpu %100 verim alınca kasma olmuyor mu ? olabilir . e gpu kasıp fps düşüşü yaşayınca cpu orda pöfür pöfür çalışıyor %50 %40 boşta hemde öyle olacağına işlemciden biraz kısılıp ekran kartına verilse sistem 1 /1 çalışır , herşey eşit şekilde kasar yada rahatlar oyunlarda , yani %60 gpu dan yiyiorsa %60 da işlemciden yer bu şekilde f / p sistem kurulur . darboğaz herşeyde geçerlidir . ha sen daha çok şunun üzerinde duruyorsun gpu %100 çalışırken oyun 50 fps veriyor sorun yok aynı zamanda cpu %60 larda e bu noktada cpu ya boşa para yatırmış oluyorsun bu da F / P olan pc nin dışına çıkıyor. ilerki biz zamanda gpu yu upgrade etmen gerekir o zamanda . bu seferde cpu eksik kalır. sistem komplike olucakki sonuna kadar getirsin diğer türlü bir onu upgrade et bir onu daha zarar .

ARkadaş bak ilk cümleyi okdugunda zaten gerisini okumaya gerk kalmıyor. burda bir kısıtlama yok. daha iyi ekran kartı herzaman daha iyi sonuc verir bunun darboğazla ne alakası var...

darboğazla fazla para vermenin alakası sunu bi kafandan cıkart bence. şimdi hem fazla para vermek ten bahsediyorsun hem 4770k alıcam 1200 tl lik ekran akrtı diyorsun senin mantıgınla oda darboğaz yapar neden 2000 tl lik kart koysan daha iyi fps verir. zaten 4770k ile 4570k nın oyunda birbiri farkı olmadıgı durumda fp den( senin anladıgın darboğazdan bahsedip sonra 4770k demende tezat.... sırf tartışmak için tartışıyorsun. işlemci yüksek ekran kartı zayıf bu darboğaz yapar diyen gördüğüm ilk vatandaşssın... açıkcası... aynı zamanda sabit fikirlisin ve konuyu yanlış kavramışssın bu konuda düşüncenin değişmesi zor ve boşa zaman kaybı hepsi bu
  • Ekran kartını 660 ti aldım kasayı da hallettim siparişi verdim Cumartesi alacağım inşallah konu kilitlenebilir
  • Ekran kartı 660 ti işlemci 3770k kasa gigabyte chassis 550w hard disk de 1 tb olarak değiştirilidi üstüne dvd writer da alındı toplam 2200 lira konu kilitlenebilir herkese teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.