Şimdi Ara

sistem özelliklerim ile ilgili sorun war. yardım lutfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  sistem özelliklerim ile ilgili sorun war. yardım lutfen

sistemim resimde goruluyor.
    1 -- soruma gelince amd 4400+ işlemcim war. cift cekirdek olmalı ama resimde de goruldugu gibi tek cekirdek gozukuyor.
    sebebi ne olabilir. (windows kurulurken standart pc olarak kurulmuş olabilir mi? aklıma bu geliyo)
    2 -- twinmos 1gb 6400 800mhz ram war 2 adet. ancak bellek bolumunde max 400mhz yazıyo 800 olması gerekmiyor mu?
    (anakartta dual channel olarak bağlı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dtkutay2 -- 20 Aralık 2008; 5:14:07 >

• everest gibi sistem test programları yanlış okuyabilir cpu-z dene derimhttp://www.cpuid.com/download/cpuz_149.zip
  • bu da cpu-z ile alınmış resimler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dtkutay2 -- 20 Aralık 2008; 5:32:30 >
  • programın gösterdiğine göre seninki gerçek x2 değilmişki sanırım dual core imiş dual core çift çekirdek mantığıyla çalışır ama çift çekirdek değildir!

eğer gerçekten benim işlemcim ve ramım benim dediğim doğrudur diyorsan bios güncelle , veya düz xp cd si ile onarma yada format çek !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayati54 -- 20 Aralık 2008; 6:13:13 >
  • amd 4400+ x2 dual core
    x2 zaten cift cekirdekli degil miydi?
  • başka fikri olan yok mu
  • dos ortamında bilg acılırken L1 L2 onbellekleri işlemcinin fabrika cıkısındaki gibi dogru goruyor.
    aygıt yoneticisi işlemciler bolumunde 2 işlemci gozukuyor.
    gorev yoneticisi performans bolumunde her işlemci icin bir grafiik gostermesi ayarında iken de 1 işlemci grafigi war
    blackbox ile baktıgımda 1 cekirdek gorukuyor L1 L2 önbellellekleri olması gerekenin yarısı kadar gozukuyor.
    cpu-z ile baktıgımda 1 core 1 tread goruyor normalde 2 core 2 tread olmalı

benim bu işlemcimin 2 çekirdeginin akibeti nedir. nerededir.
    c

bios kaynaklı olabilecegini dusunerek gigabyte ga-ma770 ds3 rev 1.0 anakartımı f2-f7 arasındaki butun guncellemeleri ile denedim herhangi bir değişiklik olmadı. aksine bilgisayarın stabilitesinde bozulma reset atmalar ve kilitlenmeler oldu. şu an f2 versiyonunu kullanıyorum bilgisayar stabil bir şekilde calışıyor ama 1 cekirdek ile.

bilgileri ve fikri olan warsa paylaşırsa sevinirim .
    pu-z ile ilgili benim ile aynı işlemciye sahip kişilerin işlemci fotosunu da ekliyorum fikir vermesi acısından

resmi goremeyenler için link koyuyorum resim linki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dtkutay2 -- 24 Ocak 2009; 16:56:01 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.