Şimdi Ara

SİSTEM YARDIM !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar PC ciyle sistem topladık ama aklıma 2-3 soru takıLdı..Cevap verirseniZ sevinirim.

AMD Phenom II 710
    Gigabyte Ga-ma-770-UD3
    320 GB samsung harddisc
    Asus 4830 ( 256 bit) 512 mb
    Kingston 2*2 800 mhz ram ( soğutuculu )
    22 " Phılıps 5 ms Monitor
    X7 Mouse + Klavye
    22 x LG DVD yazıcı
    Kulaklık+Cam
    Gigabyte x2 420 W kasa
    1-) Sistem 1450 TL tuttu Sizce eder mi ?
    2-) Anakartın BIOS unu güncellemeden çalıştırırsak Ne gibi sorunlar Ortaya cıkar,veya BIOS güncellemeden Çalışır mı ?

Cvplarınızı bekliyorum , Tşkr Ederim şmdiden!!
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Kar marjı biraz yüksek gibi geldi bana eğer peşin ödeme yapıcaksan biraz daha indirebilir fiyatı. maliyet yaklaşık 1100 ytl bu tarz bir pc için..
    anakartınız yeni bir anakart sayılır. her anakart bios güncellemeden çalışır çalısmama gıbı bır sorun olmaz. eger işlemciniz son cıkan yenı ıslemcılerden bırı olsaydı ve anakartınız de eskı bıosa sahıp bır board olsaydı en kotu sorunu ıslemcıyı tanımamak olurdu bıos ıle ılgılı. ASUS strıker II ye q9650 ıslemcı taktıgımda boyle bır sorun olmustu ıslemcısı presscott olarak goruyordu bıos guncelleme sorunu cozdu hayırlısı olsun..

bu arada forumda bir arkadaş da bugun pc toplamış özellıkler ve fıyatı şöyle yazmış karşılaştırma yapabılırsınız..

--------------------------------------------------------------------------------

İşlemci : Amd Phenom II X4 920 (2.8GHz)8MB 940p 1
    Anakart : Gigabyte MA78GM-S2H DDR2 1066 1xPCI-Ex Vga+GLan 1
    Bellek : 4GB DDR2 HyperX 1066Mhz CL7 (7-7-7-20) (2*2GB) 1
    Sabit Disk : 500GB Samsung 7200rpm 16MB Cache SATA-2 Hdd 1
    Ekran Kartı : Sapphire HD4830 1024M DDR3 PCI-E Dual DVI 1
    Optik Sürücü : LG H22NS30 22XDVDRW Internal Siyah Sata Bulk 1
    Kasa : Atx Nzxt Alpha Black Kasa (Power Yok) 1
    Güç Kaynağı : PowerSupply POV Black Diamond 12cm Fan CF/SLI 500W 1
    Toplam Tutar : 778,37 $ + KDV ( 1.278,08 TL + KDV

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çanakkaleli. -- 24 Nisan 2009; 14:27:22 >

• Tşkr Ederim Çanakkaleli.
    575m Arkadaşımızdan özellikle 2. soruma cvp bekliyorum bu anakartı bazı sistemlerde Öneriyor.
  • Güzel sistem Ramler a-data olsa daha iyi olurmuş...

Bios uyumsuz sürüm ise sistem yinede açılır ama işlemciyi tanımaz tabi işlemci gerçek performansında çalışmaz...

Eğer sistem işlemciyi görmezse gerçek hızında çalışmazsa uyumlu bios yüklemelisin...
  • *** 22" için ekran akrtın yetersiz kalmış aynı modelin 1gb olanını alman iyi olurdu...

*** Bellekleri 1066mhz alman senin yararına olur, Phenom ile 1066mhz gayet verimli ve iyi çalışır...

*** Anakartı biraz daha yüksek tutabilirsin... 780-790 yongalı.
  • Anakartın biosunu güncellemeden çalıştırabilirsiniz.Bu anakart yeni sayılır, çıkalı çok fazla olmadı.Zaten biosu PIIlere göre ayarlanmıştır.Benim tavsiye ediyor oluşum da fiyatına göre iyi iş çıkarıyor oluşundan.Onboard vga bulunmadığı için bu maliyetin yerine kaliteli onboard ses, katı kapasitör 140w tdp desteği gibi özellikler uygun fiyata alınabiliyor.
  • Hepinize Tşkr ederim,SÖylemiş olduğum sistemi az önce kurduk.. TEK KELIMEYLE MUKEMMEL !!. Bu arada Forumdaki yorumları mutlaka dikkate aLın Özellikle ali277 ve 575m arkadaşlarımın Önerilerini dikkate alarak kurdum bu sistemi Gerçekten Memnun kaldım Tekrar Tşkrler !!
  • Arkadaşlar Ben Bu Ana Kartı Satın Almayı Düşünüyorum Bu Ana KArta En İyi İşlemci Sizce Hangisi Olabilir Tüm Arkadaşlar Destek Lütfen
    GIGABYTE GA-MA790FXT-UD5P AMD 790FX DDR3 1666(O.C) SOKET AM3 ANAKART
  • Hayırlı olsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: AMDphenomII

Hepinize Tşkr ederim,SÖylemiş olduğum sistemi az önce kurduk.. TEK KELIMEYLE MUKEMMEL !!. Bu arada Forumdaki yorumları mutlaka dikkate aLın Özellikle ali277 ve 575m arkadaşlarımın Önerilerini dikkate alarak kurdum bu sistemi Gerçekten Memnun kaldım Tekrar Tşkrler !!

Ekran kartı 1GB olsa iyi olurmuş fakat yine de parçalar güzel.Hayırlı olsun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: AMDphenomII

Hepinize Tşkr ederim,SÖylemiş olduğum sistemi az önce kurduk.. TEK KELIMEYLE MUKEMMEL !!. Bu arada Forumdaki yorumları mutlaka dikkate aLın Özellikle ali277 ve 575m arkadaşlarımın Önerilerini dikkate alarak kurdum bu sistemi Gerçekten Memnun kaldım Tekrar Tşkrler !!

Memnun kalmana sevindim...

hayırlı olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali277 -- 24 Nisan 2009; 22:32:40 >
  • Hayırlı olsun, güle güle kullanın

quote:

Orjinalden alıntı: iskepali

Arkadaşlar Ben Bu Ana Kartı Satın Almayı Düşünüyorum Bu Ana KArta En İyi İşlemci Sizce Hangisi Olabilir Tüm Arkadaşlar Destek Lütfen
    GIGABYTE GA-MA790FXT-UD5P AMD 790FX DDR3 1666(O.C) SOKET AM3 ANAKART

Madem bu kadar pahalı bir anakart seçtin işlemciyi en iyisi olcak diyosun 955i bekle.Yalnız bu anakart sadece ddr3 ile çalışıyor ve bu sana pahalıya gelir.ddr2li sistem kurmak istersen Gigabyte 790x-ud4 ile 940 yada 955 iyi gider.
  • Tabiki Ram DDR3 Olucak Benim Fazla Beklemeye Zamanım Yok Şuanda Bu Ana Karta Uyacak En İyi İşlemci Sizce Hangisi Olabilir ? Birde Ben Oyun HAstasıyım İşlemcide AMD Mi İntel Mi Tercih Yapayım Arkadaşlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.