Şimdi Ara

Sistemimi yeniliyorum.Yorumlarınızı lütfen paylaşın..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • INTEL E6300 Core 2 Duo 1.86GHz 64bit LGA775; 2MB L2; 1860Mhz; 65nm; Kutulu
    ASUS P5B P965 LGA 775 CORE2 DUO UYUMLU ANAKART
    MSI - RX1950PRO-T2D256E
    KINGSTON KVR667D2N5/512 PC2-5300 512MB; DDR2-667Mhz; Cas 5; Kutulu (2 adet)
    veya
    TWINMOS 512MB PC5300 667Mhz DDR2 MEMORY (2 adet)
    AOPEN H600B-28 400W ATX; 400W; 2xUSB, Fan; Air Guide; Kutulu; Siyah

Overclock yapmayı düşünmüyorum.Sizce bu sistem carbon dahil yeni oyunları kaldırır mı?
    Yani amacım şu anki oyunları sınırsız oynayıp Dx10 teknolojisi ve yeni Dx10 kartlar piyasada yaygınlaşıncaya kadar performans sorunu yaşamamak.

Fikir veTavsiyelerinizi bekliyorum...

• sistem gayet iyi. carbon nun canına okur bu sistem.

yalnız 4 tane 512 ram yerine 2x1 gb şeklinde al.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yattara 61

sistem gayet iyi. carbon nun canına okur bu sistem.

yalnız 4 tane 512 ram yerine 2x1 gb şeklinde al.

Ben yukarda 2 tane 512 yazmıştım ama:D
    2x512 ram caarbon için yeterli olur mu?
    Bi de Kingston-Twinmos tercihimi nasıl kullanmalıyım.
    Şimdiden teşekkürler..
  • kingston daha iyi .
    2x512 daha iyi. şu anda ben kullanıyorum carbon akıcı sorun yok. yetersiz gelse takılma falan olurdu daha oyunda hiç takılma olmadı.
    ama 1 gb alıp ileride 1 daha ilave etsen daha iyi olur.
  • bence kasayı da değiştirmelisin thermaltake in bi kasasısana bak istersen.Çünkü ilerde sistem değiştirmek istediğinde kasanı değiştirmezsin hem de oyunlardaki ısınma sorununa bir çare olur.Ayrıca 400 w o bilgisayara az.ekran kartı olarak ne alıcaksın??
  • Günümüzde artık bazen 1GB az kalabiliyor.. oyüzden durumun müsait ise 2GB yapmalısın
  • VGA olarak XFX 7900GS XXX ED almanı tavsiye ederim. Fabrika çıkışlı overclock'lu olarak geliyor ve X1950Pro dan daha iyi bir kart
    http://www.gigatek.com.tr/urun.php?id=1895

Burada'da X1950PRO ile 7900GS karşılaştırması var,http://www.xbitlabs.com/articles/video/display/x1950pro-gf7900gs.html

Dikkat edersen oradaki overclock'lu 7900GS 580/1700 sana tavsiye ettiğim VGA ise 600/1600 hiç overclock yapmadan X1950Pro'yu alt edebilyor ki overclock yaparsan neler yapar allah bilir :)

Kasa olarak beğendiğin PSU'suz bir kasa al, PSU olarak en az 450Watt kaliteli bir PSU al.(Enermax, Tagan, SilverStone...)

• bu 7600gs ne kadar peki
  • 3 yıl rahatça çıkan her oyunu full detayda kırıp geçirecek bi sistem bu arkadaşım.sana ne kadara patlayacak ama sorun orda.ama para nedirki dyorsan mükemmel ötesi derim bende
  • Ram konusunda Kingston 2 x 512 alıp daha sonra 1GB daha eklemeyi düşünüyorum.
    Anakart ve İşlemci'ler zaten kesin kararlarım.
    Ama 1-2 gündür ekran kartı konusunda tereddütlüyüm.Normalde normal 7600GT almayı düşünüyordum fiyat/performans olarak aklıma yatmıştı.Ancak son 1-2 günde fiyatlarda bayağı bir oynama görüyorum,düşmeye başladı fiyatlar.

İnventus.com'a baktım ki XFX 7600GT XXX Ed. = 160$+kdv fiyattan satılıyor.Tabi ki benim başta istediğim 7600GT listede görünmüyo.

Başta dediğim gibi ilk amacım şu anki oyunları rahatça oynayabilmemi sağlayacak bir ekran kartı alıp 1 sene sonra DX10'u destekleyen bir karta terfi etmek.Bu durumda bana düz 7600GT yeter mi?Eğer yetmez diyorsanız;

XFX 7600GT XXX Ed. ve

MSI - RX1950PRO-T2D256E

kartlardan hangisini tavsiye edersiniz?
    Üstteki 160$+KDV,RX1950pro ise 200$+kdv'lerde dolaşıyor şu an.

Son olarak da forumlarda bayağı övülmüş olan

kasayı düşünüyorum.Fiyatı 96$+kdv şu an.
    Bu kasa bana yeterli olmaz mı?
    Ya da fazla gelir mi,gereksiz mi olur?

Tavsiyenizi bekliyorum.Beklemekten sıkıldım artık.Ekran kartı ve kasa konusunda düşüncelerinizi alıp direk siparişi vereceğim.

Amaç:Carbon dahil şu anki oyunları sorunsuz oynayabilmek ve 1 yıl sonunda sistemde herhangi bir değişikliğe gerek duymadan DX10 kart alıp şimdi alacağım ekran kartının yerine takmak...

Son olarak bu parçaların tamamı için sipariş verebileceğim site hangisidir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Excaliburr -- 3 Ocak 2007; 17:46:04 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Excaliburr

Ram konusunda Kingston 2 x 512 alıp daha sonra 1GB daha eklemeyi düşünüyorum.
    Anakart ve İşlemci'ler zaten kesin kararlarım.
    Ama 1-2 gündür ekran kartı konusunda tereddütlüyüm.Normalde normal 7600GT almayı düşünüyordum fiyat/performans olarak aklıma yatmıştı.Ancak son 1-2 günde fiyatlarda bayağı bir oynama görüyorum,düşmeye başladı fiyatlar.

İnventus.com'a baktım ki XFX 7600GT XXX Ed. = 200$+kdv fiyattan satılıyor.Tabi ki benim başta istediğim 7600GT listede görünmüyo.

Başta dediğim gibi ilk amacım şu anki oyunları rahatça oynayabilmemi sağlayacak bir ekran kartı alıp 1 sene sonra DX10'u destekleyen bir karta terfi etmek.Bu durumda bana düz 7600GT yeter mi?Eğer yetmez diyorsanız;

XFX 7600GT XXX Ed. ve

MSI - RX1950PRO-T2D256E

kartlardan hangisini tavsiye edersiniz?
    Bu 2 kart da 200$+kdv'lerde dolaşıyor şu an.

Son olarak da forumlarda bayağı övülmüş olan

kasayı düşünüyorum.Fiyatı 96$+kdv şu an.
    Bu kasa bana yeterli olmaz mı?
    Ya da fazla gelir mi,gereksiz mi olur?

Tavsiyenizi bekliyorum.Beklemekten sıkıldım artık.Ekran kartı ve kasa konusunda düşüncelerinizi alıp direk siparişi vereceğim.

Amaç:Carbon dahil şu anki oyunları sorunsuz oynayabilmek ve 1 yıl sonunda sistemde herhangi bir değişikliğe gerek duymadan DX10 kart alıp şimdi alacağım ekran kartının yerine takmak...

Son olarak bu parçaların tamamı için sipariş verebileceğim site hangisidir?

Ve overclock yapmayı düşünmüyorum.En azından nasıl yapıldığını öğrenene kadar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.