Şimdi Ara

Site tasarımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Mvc ortamında referans olması için bir projeye başlamak istiyorum. Ancak tasarım yönüm zayıf. Özgün tasarım yapmak için aşağıdaki basit üye giriş ekranını bile 1 saatte yaptım. Renklere karar veremiyorum vs... Hazır şablon mu kullansam yoksa özgün şekilde uzun yoldan mı gideyim? Tasarım yönünden tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Site tasarımı

• Merhaba,

Eğer Web tasarım alanından devam edeceksen, ki renk uyumu oluşturamadığına göre tasarım yeteneğin pek yok demektir. Büyük ihtimal Web yazılım alanından devam edeceksin. Web yazılımda da zaten tasarımı yazılımcı yapmaz, şirkette bulunan tasarımcı kişi yapar, size sunar sizde o tasarımın arka tarafını kodlayarak siteyi oluşturursunuz. Genel olarak böyle işliyor sistem ama Türkiye'de çokta böyle işlediği söylenemez, Web yazılımcıdan her şeyi bilmesi istenir, işviçre çakısı gibi olsun isterler. Veritabanını da, tasarımıda, yazılımıda bir kişi yapsın isterler genelde. Ben tasarım parasını da müşteriden alıp o para ile themeforest 'dan template satın alır, o hazır template üzerinden çalışırım. Çünkü tasarım benim işim değil. Neyse kafanda bi'şeyler şekillenmiştir illaki.

Kolay gelsin...
  • özgür beyin kullanıcısına yanıt
    Eticaret sitesi yapmıştım daha önceden ancak tasarımı dediğiniz gibi grafiker yapıp veriyordu. Jpeg formatındaki tasarımı parçalayarak kullanıyorum.
    Daha önceden asp.net web formda yaptığım eticaret sitesini asp.net mvc ile yapmaya çalışacağım.

Tasarım işi dediğiniz gibi benim işim değil. Ancak bazı işyerleri benden tasarım yapmamı da bekliyor. Zaten ben tasarımcı olmadığım için benim bilgisayarımda photoshop, illustrator gibi programlar yok, onun yerine ücretsiz olan inkscape ve gimp'le tasarım denemesi yaptım ama olmadı

Hazır tasarım alırsam bu defada sadece tasarım hazır olsa bile yani c#, javascript, css kodları bana ait bile olsa, siteyi joomla gibi görüyorlar. Yani aslında son kullanıcı arkaplanda çalışan kodu pek önemsemiyor.

Türkiye'de pek kullanılmayan tasarım var mıdır themeforest'te?

• seyfi84 S kullanıcısına yanıt
    Maalesef php tarafında compiler olmadığı için, ve iş yerleri tester adı altında bir elemana maaş vermek istemedikleri için yapacak birşey yok. Tek bir php coder, birçok site yapıyor, yetiştirmeye çalışıyor. Hali ile tester elemanıda = müşteri ya da kullanıcı oluyor

Ama .net platformunda hata daha azdır, .net platformunun compiler kısmı ve hata yakalama özellikleri çok gelişmiş durumda. Global.asax ile hatayı loglayıp, hata olursa kullanıcı haber vermese bile hata loglara yazılır.

Grafiker bile almak istemeyen çok iş yeri var. Herşeyi 1 kişi yapsın istiyorlar ve hemen olsun istiyorlar. Bu şekilde iş ilanları çok.
  • Arkadaşlar biliyorum tasarımlar iyi değil, biraz daha uğraştım. Gelişme var mı? Yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim ve tavsiyelerinizi tabi.

Site tasarımı
  • Arkadaşlar, biraz daha uğraştım.

Şimdi nasıl görünüyor?

Site tasarımı
  • Ürün detay sayfasının tasarımını tamamladım. Özgün tasarımımla devam ediyorum

Nasıl görünüyor? Yorumlarınız neler?

Site tasarımı

• Bence iyi görünüyor fakat ben de yazılımcıyım, bi de mavi rengi severim yani belki tasarımcı biri yada titiz bir kullanıcı kusurlar bulabilir. Ürün açıklaması ve Ürün Yorumlarını farklı büyüklükte yapmışsın, büyük olan aktif seçili olan diye düşünüyorsun sanırım. Ek olarak mavinin tonlarında da farklılık olsa aktiflik durumu daha belli olur. Pasif olan daha koyu tonda olsun derim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: UmitAbi

Bence iyi görünüyor fakat ben de yazılımcıyım, bi de mavi rengi severim yani belki tasarımcı biri yada titiz bir kullanıcı kusurlar bulabilir. Ürün açıklaması ve Ürün Yorumlarını farklı büyüklükte yapmışsın, büyük olan aktif seçili olan diye düşünüyorsun sanırım. Ek olarak mavinin tonlarında da farklılık olsa aktiflik durumu daha belli olur. Pasif olan daha koyu tonda olsun derim :)

Güzel yorumun için teşekkür ederim. Ürün açıklaması ve yorumları dediğin gibi düşündüm, üzerine gelip seçilen yukarıda görüntülenecek. Pasif olanı daha koyu renkte yapmak iyi fikir. Bunu uygulayacağım. Mavinin tonlarında da oynamaya yaparak deneme yapıp buraya eklerim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.