Şimdi Ara

smartcast gerçekten önemlimi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
1.557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mstfmustafa

quote:

Orijinalden alıntı: DoubleJift

quote:

Orijinalden alıntı: Findalwin

Combonu daha seri oturtmanı sağlıyor kesinlikle kullan. Oyunda 0,01 saniyenin bile önemi var. Skill rangeleride bir süre sonra alışıyorsun oynadıkça . Smartcast kullanmayan ve kapalı kamerada oynayan oyuncular sıfırdır

kapalı kamera ve smartcastli oynuyorum

bende öyle oynuyorum şimdi biz sıfırmıyız değilmiyiz ?

Hiçbir zaman belli bir seviyenin üstüne çıkamazsınız o şekilde.

Bir kere vision 0 oynuyorsun kapalı kamerada, haritadan her şeyin nasıl işlediğini anlamana imkan yok. ADC oynuyorsun diyelim minyon keserken sen junglerın gank attı, görmüyorsun? Görsen bile haritadan neler olduğunu anlayamıyorsun, oraya gidip bakman gerekecek? Saçma.
    Renk körü modunu etkinleştir, TF'lerde kendini kaybettiğinde space tuşunu kullan, rahatça bulursun.

Alistar W, Nidalee Q mızrak, Gragas ve Cho'gath Q'ları haricinde her şeyi smartcast kullanıyorum, kullanmayanlara da acıyorum açıkçası, alışın derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi L.J -- 27 Mayıs 2014; 0:37:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: CoolTigerJoo

quote:

Orijinalden alıntı: Mstfmustafa

quote:

quote:

Combonu daha seri oturtmanı sağlıyor kesinlikle kullan. Oyunda 0,01 saniyenin bile önemi var. Skill rangeleride bir süre sonra alışıyorsun oynadıkça . Smartcast kullanmayan ve kapalı kamerada oynayan oyuncular sıfırdır

bende öyle oynuyorum şimdi biz sıfırmıyız değilmiyiz ?

0.5 oluyorsunuz sanırım

0,5 ucu olupta vermeyenin.

Saka bir yana cok sacma bi olay kamerayi macin durumuna gore acarsin kaparsin.Ben adc kite yaparken adc yi kaybederim mesela kapali olmasa kamera yada farm yaparken dikkatim dagilir.ama yeri gelir acik oynarim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Support - Jungle Main'liyorum. Kullandığım şampiyonlarda uzun mesafeli, kaçırmanın iyi olmayacağı skillshot'lar mevcutsa daima düz kullanıyorum. Fakat kombomu hızlandırmak açısından şampiyonun en az bir skill'ini (ki özellikle buff-heal skill'leri olmakta bu) smartcast ile kullanırım.

Mesela Braum E'si pbe'de denediğimden beri smartcast'lı bende. Nami E, Janna E, Morgana E, Thresh W da aynı şekilde. Fakat bu karakterlerin hiç birinin Q'larını smartcast ile kullanmıyorum, zaten atağı başlatan skiller olduğu için herhangi bir zaman kaybı varsa bile minimuma iniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osensei -- 27 Mayıs 2014; 0:48:49 >
  • Midde çok gerekli bir şey. Adamı 0.x saniyede öldürebiliyorken neden komboyu yapayım derken adamı kaçırma riskini göze alasın.
  • pro oyuncuların hepsi smartcastsiz oynuyor.

ama adamlar öyle birşeyki shift+qwer yaparak smartcast yapıyolar kendilerine :D
  • Smartcast korkutucu görünebilir ama alıştığın zaman resmen performans boost oluyor. Önce sadece bazı skilleri smart yaparak başlamıştım ben, şimdi bağımlılık oldu her şey her şampiyonda smart. Alan falan da sıkıntı olmuyor tecrübeliysen göz kararı tam denk getiriyorsun. İnsan beyni sandığımızdan daha akıllı
  • quote:

Orijinalden alıntı: asl4n95

yıl olmuş 2014 hala smartcast kullanmayan var

Buna katılıyorum ve Ryze ile başlayın smartcast öğrenmeye diyorum. En iyi öğrenme yolu.
  • çok önemli. lee için ögrendım sc.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Galaxystarr

quote:

quote:

Ben smartcast kullanıyorum da şu kapalı kamera olayını ben de aşamadım. Abi bi tf'de ben skill mi atıcam, pozisyonumu mu ayarlıcam yoksa mouse'u ekranın en köşesine kadar götürüp kamerayı mı ittircem? Bilmiyorum kabul gören görüş olmadığına göre vardır bir bildiğiniz ama ben alışamadım bir türlü

Mouse tekeri (mb3) tuşuna basılı tutup mouse u hareket ettirip kamerayı yönlendirmeyi dene.Ben bu şekilde oynuyorum , az da olsa var böyle yapan.Bunu bilmeyen yada tercih etmeyen ya kilitli kamera ile risk alıp zorlanıyor yada senin dediğin gibi ekranın ucuna gelip ite ite kamerayı yönlendiriyor.

Stream yapan çoğu kişi ekranın ucuna gelip rahatça itiyor ,elin ona alışır bi süre sonra.Ben alışamadığımdan tekerle yön veriyorum tıklatıp.Ayrıca ayarlardan , o ekranın ucuna gelip itmenin hassaslığını artırıp azaltabilirsin.Az olursa daha uzun süre ittirmen gerekir mouse ile , sona doğru artırırsan da az bi dokununca fırt diye kayıyor ekran.

• quote:

Orijinalden alıntı: HonanımDaber

quote:

Orijinalden alıntı: Galaxystarr

quote:

quote:

Ben smartcast kullanıyorum da şu kapalı kamera olayını ben de aşamadım. Abi bi tf'de ben skill mi atıcam, pozisyonumu mu ayarlıcam yoksa mouse'u ekranın en köşesine kadar götürüp kamerayı mı ittircem? Bilmiyorum kabul gören görüş olmadığına göre vardır bir bildiğiniz ama ben alışamadım bir türlü

Mouse tekeri (mb3) tuşuna basılı tutup mouse u hareket ettirip kamerayı yönlendirmeyi dene.Ben bu şekilde oynuyorum , az da olsa var böyle yapan.Bunu bilmeyen yada tercih etmeyen ya kilitli kamera ile risk alıp zorlanıyor yada senin dediğin gibi ekranın ucuna gelip ite ite kamerayı yönlendiriyor.

Stream yapan çoğu kişi ekranın ucuna gelip rahatça itiyor ,elin ona alışır bi süre sonra.Ben alışamadığımdan tekerle yön veriyorum tıklatıp.Ayrıca ayarlardan , o ekranın ucuna gelip itmenin hassaslığını artırıp azaltabilirsin.Az olursa daha uzun süre ittirmen gerekir mouse ile , sona doğru artırırsan da az bi dokununca fırt diye kayıyor ekran.

Deneyeyim hocam sağolun :D

Intermediate bot festivali başlasın

• Smartcast oyuna zevk katar ve gereksiz hamalligi onler. Bence smartcast acikken skiller daha anlamli ve basacagin tus sayisi yariya indigi icin zaman kazaniyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Flyer darXouL

quote:

Orijinalden alıntı: Rustler81

Smartcaste bir iki oyunda alışırsın ve tekrar normal denediğinde farkı anlarsın.

peki mesela brand la w atarken alanı nasıl hesaplayacağım

Dostum zaten heroyla 10 mac falan sc ile atarsan kas hafizasi oluyor maksimum menzilini bile ayarlayabiliyorsun eli hemen gidiyor gercekten kendini yavaslatirsin sc siz oynarsan ac bu aksam botlarla 5 10 mac at farkli sampiyonlarla alisirsin mantigi kavrayinca unutma kouse nerdeyse skill direkt orda

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • her heroda her skill i smartcast oynayacaksın diye bir kural yok. ayarlamak kolay. ayarla ve oyna. benim lucian da mesela q normal w e smartcast. veigarda q w r smartcast e normal gibi..
  • Viktor un lazer
  • smartcast ne la?
  • Smartcastsiz oynayamıyorum.
  • 4000'e yakın maç yapıp smartcast bilmeyen arkadaşım vardı, öğrettikten sonra "boşa oynamışız le şimdiye kadar" dedi. En başta garip geliyor fakat zamanla alışıyorsun. Birkaç skill'de sorun çıkarttığı söyleniyor (Rumble ultisi, Anivia W gibi) ama ben alıştığım için onlarda da sıkıntı yaşamadım.
  • önemli tabi mesela leblanc da çok önemli veya lee sin smartcastsiz oynanmaz ama her skill smartcast kullanılmaz belli başlı skilleri normal ayarla mesela ben pant r ziggs r smartcast kullanmıyorum
  • Morgana E smartcast de oynanması şart mesela ama Nidalee Q Thresh Q,E gibi skillerde menzili görmen lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Flyer darXouL

quote:

Orijinalden alıntı: Rustler81

Smartcaste bir iki oyunda alışırsın ve tekrar normal denediğinde farkı anlarsın.

peki mesela brand la w atarken alanı nasıl hesaplayacağım

Tecrube

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.