Şimdi Ara

Son Haliyle topladığım Pc !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sitede pc konusunda deneyimli kişiler olduğu için açıyorum konuyu Eksileri söylerseniz yarın öğlen gibi siparişi mi vercem .

Kasa: Aerocool Strike X One Advance 750W Güç Kaynaklı 2xUSB 3.0 Portlu, 8 Adet Fan Yuvalı, Mid Tower Oyuncu ve Performans Kasası
    İşlemci :AMD FX-6100 Bulldozer AM3+ 14MB 3.3GHz Altı Çekirdekli İşlemci
    İşlemci soğutucu :Akasa Venom AMD/Intel LGA 775/1156/1155/1366/2011 İşlemci Soğutucusu
    Anakart :Asrock 990FX Extreme3 AMD 990FX AM3+ DDR3 USB3 SATA3 ATX Anakart
    Bellek :Kingston HyperX 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit (2x4GB)

Ekran kartı kararsız kaldım
    1-Asus HD7850 DirectCU II 2GB DDR5 256 Bit PCI Ekspres Ekran Kartı (HD7850-DC2-2GD5)
    2-Zotac nVIDIA Fermi GTX560 Ti 1GB DDR5 256 Bit Pci Ekspres Ekran Kartı

Hdd :Seagate 500 GB 7200 RPM 16 MB Ön Bellek 3,5" SATA III DISK (ST500DM002)

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

not : Kasanın görünüşü benim için önemli o yüzden bu kasayı seçtim .

• bu saatten sonra 1 gb bellekli kartlara para verilmez. 2 gb hd7850 al keyfine bak

birde o hdd depon olsun,sistem disci olarak mümkünse sata3 arabirimli ssd al,tabi bütçen varsa,yoksa daha sonra al
  • güç kaynağı 80 plus alın gerisi iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrah.kas

bu saatten sonra 1 gb bellekli kartlara para verilmez. 2 gb hd7850 al keyfine bak

birde o hdd depon olsun,sistem disci olarak mümkünse sata3 arabirimli ssd al,tabi bütçen varsa,yoksa daha sonra al

ekran kartında hafızanın öneminin olamdığını bu forumda 100 kişşi yazdı önemli olan veri yolu bit çekirdek hızı
  • quote:

Orijinalden alıntı: KırıK yumurta

güç kaynağı 80 plus alın gerisi iyi

Ekran kartı olarak 2gb ımı tercih edeyim _?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xtracer

bu saatten sonra 1 gb bellekli kartlara para verilmez. 2 gb hd7850 al keyfine bak

:D
    1-Kasanın içindeki psu yeterli 12v kanalından 600w veriyor.
    2-İşlemciyi PIIX4 965 alıp ileride 2.Nesil fxler çıkınca güncelleyebilirsin.
    3-Soğutucu "Sunbeam Core Contact Freezer" ı öneririm.
    4-HD7850 daha iyi bir seçim olur 560ti ye para vermeyiniz.

ryu96

• quote:

Orijinalden alıntı: Yagami Iori

ryu96

Alıntıları Göster
    ekran kartı olarak gb ta takılma hd 7850 al ama paran varsa gtx 670 al keyfine bak

• quote:

Orijinalden alıntı: ryu96

ryu96

Sağol tavsiyelerin için.BEnim pc konusunda pek bilgim yok.
    İşlemci Fx6100 ile farkı nedir seninkinin ? 2.nesiller çıkınca senin dediğinin mi güncelleniyor ?

Bide ovc kolaymıdır fx6100de ?
  • Bu kadar para para verilip islemciden kısmamalısın en azından fx 8120 al bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: DOGO ARGENTINO

ekran kartı olarak gb ta takılma hd 7850 al ama paran varsa gtx 670 al keyfine bak

Alıntıları Göster
    dün muhabetlerinde 1 gb yeterliydi. bit daha onemli ama. vram de onemli gunumuzde 27 inc 42 inc monitorler felan kulaniyor. 1080p hd cozunurlu. doğal olarak vram ihtiyaci arti. ne kadar buyuk ekran o kadar cok vram ihtiyaci doğuyo. dün insanlar 19 20 inc monitorlerle oyun oynuyodu vga. 1 gb fazlasi yeterli kaliyordu artik deil. bf3 gibi kasli sistem isteyen oyunlarda 1080p cozunurlukte nerdeyse 2 gb vram bile yetmicek gibi duruyo. tabi monitor buyuklune bali. doğal olarak böyle olunca gtx 560 hem eski bi kart hemde 7850 den daha iyi bi kart deil. 50 tl 80 tl fazla verilir 7850 almak daha karli duruyor. simdilik 965 alinmasi daha mantikli ana kart güzel secmisin ilerde rev 2 ciktimi ala bilirsin ama yok ben simdi alim derse fx 6100 'de isini gorur. hdd gelince 1 tb baracuda almani öneririm. suan isini görme bilir ama ilerde oyunlar kapasitesi gide gide artio. ayrica 64 mb veri hizi var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Arda Üçok

quote:

Orijinalden alıntı: ryu96

ryu96

Sağol tavsiyelerin için.BEnim pc konusunda pek bilgim yok.
    İşlemci Fx6100 ile farkı nedir seninkinin ? 2.nesiller çıkınca senin dediğinin mi güncelleniyor ?

Bide ovc kolaymıdır fx6100de ?

PIIx4 965 oyun performansı olarak fx ten daha iyi benim sana söylemek istediğim PIIx4 965 i al 2.nesil fxler çıkınca PIIx4 ü satarsın onlardan alırsın.

FX in oc potansiyeli iyi yani rahat oc yaparsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: burakdemirci80

Bu kadar para para verilip islemciden kısmamalısın en azından fx 8120 al bence

Oyunlarda Fx8120 nin hiçbir ek getiri olmaz
  • quote:

o kdr para döküyosun diyorsunda bütçede sınırlı yani .Para olsa 8120 almammı :^^
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arda Üçok

quote:

o kdr para döküyosun diyorsunda bütçede sınırlı yani .Para olsa 8120 almammı :^^

Alıntıları Göster
    bu adam oyuncu . bu adam oyun oynıcak oyun nedir görseldir. 965 her isini görür fx 4100 fx 6100 'de. 965 suan icin dahayi rev2 almak ilerde daha mantık isi. 8120 8150 verilecek paralar ekran kartina verilir. cunku gunuzmude sistemler 6gb ram . 4 cekirdek islemci. fazlasini istemiyor darboğaz olayida kalkti sayilir. doğal olarak oyun kasasinda . onemli sekment ekran karti oluyor. 8120 8150 alip napican. hadi aldin nerede kulanican. 5 ghz oclayip rendel'mi yapicak bu adam.

• quote:

quote:

ekran kartında hafızanın öneminin olamdığını bu forumda 100 kişşi yazdı önemli olan veri yolu bit çekirdek hızı

bf3 multi oynamadın sanırım hiç

ekran kartı ve işlemcide ne bit nede çekirdek hızı önce gelir..

mimari ve gerisi gelir

edit : ekran kartında hafızanın önemi son 1 sene öncesine kadar yoktu,ya son 1 senedir foruma giriş yapmıyorsun yada senin gibi işkembeden sallayan kişilerin yorumlarını okuyarak yorum yazıyorsun.

sen 2500 tl'lik sistem toplayıp 1 gb bellekli ekran kartı koyarmısın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xtracer -- 3 Ağustos 2012; 23:25:01 >

• quote:

quote:

quote:

bf3 multi oynamadın sanırım hiç

ekran kartı ve işlemcide ne bit nede çekirdek hızı önce gelir..

mimari ve gerisi gelir

edit : ekran kartında hafızanın önemi son 1 sene öncesine kadar yoktu,ya son 1 senedir foruma giriş yapmıyorsun yada senin gibi işkembeden sallayan kişilerin yorumlarını okuyarak yorum yazıyorsun.

sen 2500 tl'lik sistem toplayıp 1 gb bellekli ekran kartı koyarmısın?

Alıntıları Göster
    senin bildiğin ve bilmediğin bütün oyunları oynadım ama sen sanırım çekirdek hızının ve bitin ne olduğunu bilmiyorsun senle bunu tartışmam çünkü görüyorumki bu konuda bilgisizsin kusura bakma

• quote:

Orijinalden alıntı: DOGO ARGENTINO

senin bildiğin ve bilmediğin bütün oyunları oynadım ama sen sanırım çekirdek hızının ve bitin ne olduğunu bilmiyorsun senle bunu tartışmam çünkü görüyorumki bu konuda bilgisizsin kusura bakma

Alıntıları Göster
    2500 tl lik sistemi alalı daha bir hafta oldu ve ekran kartım gtx 570 1280 mb (1.2 gb) şuan 23" monitörde crysis 2 bf3 call of duty yi ultra da oynuyorum senin gibi bir kaç kişi gtx 570 alma o işe yaramaz hafızası az dedi sonucu kendim test ettim şimdi kim işkembeden sallıyormuş bu arada elektrik elektronik mühendisiyim bu konularda hem mesleğim gereği hemde ilgimden dolayı bayaa iyiyim o yüzden laf atarken önce karşınızdaki insanı tartın siz sanırım bu forumda 3-5 kelime öğrendiniz ve ... neyse

• quote:

açıklarmısın bize abi bit ne demek,çekirdek hızı ne demek..öğrenelim
  • quote:

2500 tl lik sistemi alalı daha bir hafta oldu ve ekran kartım gtx 570 1280 mb (1.2 gb) şuan 23" monitörde crysis 2 bf3 call of duty yi ultra da oynuyorum senin gibi bir kaç kişi gtx 570 alma o işe yaramaz hafızası az dedi sonucu kendim test ettim şimdi kim işkembeden sallıyormuş bu arada elektrik elektronik mühendisiyim bu konularda hem mesleğim gereği hemde ilgimden dolayı bayaa iyiyim o yüzden laf atarken önce karşınızdaki insanı tartın siz sanırım bu forumda 3-5 kelime öğrendiniz ve ... neyse

bu forumdaki çoğu elektrik elektrinik-BİLGİSAYAR mühendisliği okuyan SEN gibi kişiler bizden öğrendiklerini bize satıyorlar zaten..biz alışığız senin lafın etki yapmaz.

çok bildiğin için forumdan tavsiye alarak sistem topladın dimi?
    kendi ağzınla kendini ele veriyorsun

• quote:

quote:

bu forumdaki çoğu elektrik elektrinik-BİLGİSAYAR mühendisliği okuyan SEN gibi kişiler bizden öğrendiklerini bize satıyorlar zaten..biz alışığız senin lafın etki yapmaz.

çok bildiğin için forumdan tavsiye alarak sistem topladın dimi?
    kendi ağzınla kendini ele veriyorsun

Alıntıları Göster
    neyse ilan çöpe döndü.konu sahibi arkadaş kusura bakmasın.ergenlere yazmıyorum dahada

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.