Şimdi Ara

son sigara zammına protesto (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.492
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: oreilly

quote:

Orijinalden alıntı: DarKLq

oreilly telefonun markasını öğrenebilir miyim?
    Bilgisayardan ne iş yapiyorsun onuda öğrenebilir miyim?

Uslubünuda değiştirmeni tavsiye ediyorum.

guzel guzel aciklardim ya sana neyse

seni sigaranla bas basa birakiyim iyi geceler

hı hı evet evet..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dj_Gençkan

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: volkan59

batuhan bugün bana yarın sana merak etmee ;)
    sigara zammı seni belki ilgilendirmeye bilir.toplu taşımaya zam gelicek yaknda oda beni ilgilendirmicek sesimi çıkartmayayım.mazota zam geldii bizi ilgilendirmez ses çıkartmayalım herkez böyle düşünüyo sonra herşeye zam geliyo ama örgütlenme olmadıgı için hiç birşey olmuyo eğer.

ihtiyacimiz olan seylere zam kesinlikle olmamali ben buna karsiyim ama gereksiz seylere bol bol zam gelmeli

mesela alkole, sigaraya falan filan

senin o gereksiz gördüğün sektörlerde belki yüzbinlerce kişi çalışıyor ve evine ekmek götürüyor. ikinci noktaya gelirsek sadece sigaraya zam gelmedi devlet ötv de ayarlama yaparak herşeyin zamlanmasını sağladı. Sen sigara alkol içmiyor , arabaya binmiyor , toplu taşımayı kullanmıyor, gideceğin her yere yürüyerek gidiyor olablirsin. Belki ekmek yemiyor , sebze meyve tüketmiyor , bilgisayar için elektriğini kendin üretiyor olabilirsin. Cep telefonuyla konuşmuyor ( %18 kdv nin de %25 ötv sini ödüyoruz. ) internete alışveriş merkezinden bedava wi-fi ile bağlanıyor olabilirsin. Ama biz malesef ki senin gibi değiliz. Ben aldığım 1 lt benzinin ( 3.64 tl ) %67 sinin devletin kasasına girmesine, içtiğim rakının % 50 sinin devletin cebine girmesine , içtiğim sigaranın , konutuğum cep telefonu faturasının suyunun suyuna vergi alınıp devletin cebine girmesine karşıyım. Ben işimde de artık vergi ödememek için elimden geleni yapacam. herkesi de buna davet ediyorum. Tayyip özel uçaklar alıp gezecek diye 550 tane millet vekilinin kendisi ve tüm akrabaları gazi statüsünde ( yani tümmmm sağlık masraflarının %100 ünü devletin ödemesi anlamına geliyor ) sağlık harcaması yapacak diye , yandaş medya yaratmak için devletin bankasından damadın grubuna 850 milyon dolarcık kredi verilecek diye mi vergi verdim bunca sene. Bundan sonra açık seçik söylüyorum kaçırabildiğim kadar vergi kaçıracam. Sigram free shoptan, alkol free shoptan , alış verişlerde fiş miş almıyacam, Fatura kestim mi gelir vergisine yakalanmamak için %8 le fatura alımında başlıyorum. Herkesede tavsiye ederim.

Bu yazacaklarını ben yazacaktım ama sen benden önce davranmışsın.
    Senin yazdıklarını bende dahil olmak üzere birçok kişi yapıyor merak etme ve bu yapanların sayısıda günden güne artıyor.
    Ben bu yönetimde bir devlete paramı hiçbir şekilde kaptıramam herşeyi dışardan (freeshop-duttyfree yada yurtdışından) alırım ama yinede buraya paramı kaptırmam.Bu zihniyetle yönetilen bir devlete gideceğine paralarım başkaları kazansın açık açık yazıyoz çiziyoz işte.

Ülke ne hale geldi ve gitgide batağa gömlüyor kimsede cesaret edip çıkıp sesini çıkartmıyor halbuki birileri çıksa bilmiyorlarki arkalarından milyonlarca kişi destek verecek ama YOK maalesef...

• Olacak o kadardan bir yazı..

Tamam sigara sağlıga zararlı ancak asgari ücret ile ev geçindirmeye çalışmak dahada zararlı.
    Çocuğunu okutmak için dershane parası bulmaya çalışmak dahada zararlı.
    İşsizlik , hastane kapılarında telef olmak daha zararlı ,
    Insan gibi yaşıyamamak zararlı..

Madem sigarayı yasakladınız bunlarıda yasaklasaydınız..!

Aslında daha başkalarının zevkine , yaptığı şeylere saygısı , hoşgörüsü olmıyanlarla neyi tartışıyorlarsak.
    Hürriyete bak anasını satayım.
  • şubat ayında dogalgaza gelecek zamdan haberiniz vardır umarım %100 zam 149 dolardan aldıgımız gazı azerbeycanla yaptıkları anlaşma sayesinde 370 dolar çıvarında alacakmışız ne gerek varmış azerbeycandan almaya herkeze sesleniyorum hayatım boyunca böyle zevk almadım zamlardan durmayalım yola devam edelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: batuhan15

İnşallah en ucuz sigara 15 Tl olur.

inşallah 15 tl olduğunda o sigaraya sende başlarsın
  • Herkes de bir çirkeflik almış başını gidiyor ya hadi hayırlısı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: novalgine_plus

quote:

Orijinalden alıntı: batuhan15

İnşallah en ucuz sigara 15 Tl olur.

inşallah 15 tl olduğunda o sigaraya sende başlarsın

Dün winston alıcaktım yoktu,muratti aldım 5,50 olmuş hacı ya.

• quote:

senin zehirlenerek verdigin para anca sporcuya doping olarak geri doner

sporun yasi olmaz baska sporla ilgilen o zaman

git bak son halter yarismasinda acemilikten kore de ki turnuvaya katilamadik orada turkiye yok simdi sigaraya veridigin ayirdigin zamani haltere verseydin suan da kore de sen yarisiyor olacaktin milli marsimizi soyleyerek bayragimizi yukari cekecektin ama sen ne yaptin parayla zehirlendin kos kos oturdun yarin oburgun sigara yuzunden hastalanacaksin hastane ye duseceksin yazik degil mi olacak olan masraflara o paralarla ne kadar hasta iyisir biliyormusun ? bir suru coluga cocuga asi yapilir bir suru romatizmasi olan yuruyemin ihtiyarlara tekerlik sandalye verilir

bir an once birakman dilegiyle

ve boyle zamlari desteklemen dilegiyle

Bu ne lan?

Sigara zammına destek için girmiştim ama bu yorumu görünce tüm bildiklerimi unuttum.
    Allahım yarattın bari takip et

• almıyıcam 4 dal sigaram var teşekkürler zamı yapanlar.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.