Şimdi Ara

Son terör olayları ile ilgili bir kaç kişisel tespit (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
1.972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: lehrer35

İçsavaş geliyor. bkz şehit cenazeleri, Susurluk, Gönen, Bağyurdu'ndan kürtlerin tümden kovulmaları, Altınova olayı. İçsavaş kapıda. Görmezden gelinirse torunlarımız bugün yaşadığımız ermeni soykırım sorunu gibi bir kürt soykırım sorunu yaşarlar.

Kürt aydınları ve kanaat önderleri son şanslarını kullanırlarsa ne ala...

çıkacak iç savaş kimseye kar getirmeyecektir ...
  • Kürtleri kuzey ırağa sürsek?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Deep Impact

quote:

Orjinalden alıntı: lehrer35

İçsavaş geliyor. bkz şehit cenazeleri, Susurluk, Gönen, Bağyurdu'ndan kürtlerin tümden kovulmaları, Altınova olayı. İçsavaş kapıda. Görmezden gelinirse torunlarımız bugün yaşadığımız ermeni soykırım sorunu gibi bir kürt soykırım sorunu yaşarlar.

çıkacak iç savaş kimseye kar getirmeyecektir ...

Bizim açımızdan evet ama emperyalist güçler için çok kazançlı sonuçlar doğuracaktır. Kürt petrolleri, Bor mineralleri, Megalo idea, Türklerin Orta Asya'ya sürülmesi, Kutsal topraklarının barbar işgalcilerden kurtarılması vb.

Bunlar gerçekleşmeden önlem almak zorundayız. Ben Kürtler bizden ayrılsın diyen, bunun için Kürtleri öldüren, doğu bölgesinde yaşadığı halde Kürtler buradan sürülsün diye sinsi sinsi bölünmeye destek veren Türk görmedim. Sorunda payı olanları doğru teşhis etmek lazım. Virüsü doğru tanımlamadan hastalığı tedavi etmek mümkün değil.

Bu iğrenç paranoya'da sorumluluk sahibi olanlar şapkalarını önlerine koyup düşünmezlerse yaşanacak trajedinin sorumluluğunuda üstleneceklerdir.

• quote:

Orjinalden alıntı: Deep Impact

quote:

Orjinalden alıntı: [cins]

Büyük oranda haklı olsan da sonuç olarak ekonomik gücün iyi değilse ve vasıfsızsan hayatını kaybetme ihtimalin yükseliyor diyebiliriz. Bana kalırsa her kesime eşit sorumluluk düşüyor bu konuda. Belki zenginler de çocuklarını kaybedince çözüme ulaşma hırsı ve baskısı artabilir. Bu çok farklı olur. Garibanların çocukları ölünce o kadar ses getirmiyor nedense bu memlekette...

tabii bu da bir bakış açısı. fakat 30 yıldır uğraştığımız duruma bakınız. 1 000 yıldır aynı coğrafyada yaşadığımız insanların bir bölümü silahlanarak dağa çıkıyor. kabul edilebilir bi rdurum değil elbette. bu konuda kürt halkına müthiş derecede sorumluluk düşüyor. kendi içlerinde oto kontrolü sağlayıp pkk ya desteği minimize etmeliler. devletten belki de yeterli destek görmüyor, gneydoğu yatırım almıyor olabilir, olmuştur da ... aynı şekilde karadenizde devletten pek yardım ve yatırım görmedi. hangi karadenizli dağa çıktı.

son zamanlarda devlet farklı bir şekilde güneydoğuya elini uzatıyor. başbakan cumhurbaşkanı genel kurmay başkanı bizzat halkın arasına karışıyor. ayrılık tohumlarının kimseye faydası olmaz. bence çözüm kürt halkından pkk ya verilen insan ve maddi desteği kendilerinin kesmesi ... teröriste terörist diyemeyenleri meclise göndermesi ... aralarındaki en basiretli temsilciler DTP liler mi acaba ?

diğer partilerde olan doğu kökenli milletvekilleri de sorumluluk almalı. bir platform kurup sosyal açıdan pkk ile mücadele etmeliler. ak partilisi chp lisi bir olup milleti aydınlatmalılar ...

Türkiye homojen bir yapıya sahip mi ki bu fakirler dağa çıktı bu fakirler neden çıkmıyor? diye soru sorulsun..Bu sadece yoksulluk ile ilgili bir şey değil..

• quote:

Orjinalden alıntı: metalheadjm

Kürtleri kuzey ırağa sürsek?

Provakatör geldi.Sen ne kadar zeki bir insansın ya sen bence bu foruma takılma senin zeka seviyende değil bence bu forum.Türkiye'de tüm devlet (genel kurmay başaknı da dahil)yetkilileri dahil onu bıraktım Kürtlerden en nefret eden siyasetçisi bile Kürtlerin tamamını bırak %10 unun bile pkkya destek vermediğini bilir.Ve pkk ile Kürtleri ilişkilendirmek istemez sen de kalkıp Kürtlerin hepsini pkklı sayıp kovalım diyorsun sen neyi, kim için savunuyorsun anlamadım. pkk ekmeğine yağ sürüyorsun. Umarım farkındasındır.
  • Aslında doğru.Neden Gürcüler,çerkezler dağa çıkmıyor, ateş açmıyor da kürtler silahlanıyor, ateş açıyorlar?
    Bu biraz da planlanmış gibi geliyor bana.Her kesimden insan yaşıyor.Fakat sadece kürtler ayaklanıyor.Kürtler pkk ya katılıyor.

Bence bunun arkasında ABD var.Türkiye'nin burada hakimiyet kurmasını istemiyor gibi geliyor.Baksanıza ABD terörle mücadele diyor ama pkk nın ellerindeki silahlar ABD yapımı.Irakta askeri var.Fakat bize Kuzey Irak'ta yardım bile yapmadı.Bırakın yardımı, Türkiye'nin girmesi uygun olmaz diye bir açıklama yapmışlardı diye hatırlıyorum.ABD bunları gazlıyor, ellerine silah ta veriyor..Yallah Türkiye'ye Kuzey Irak'a...

Yanlışım varsa düzeltin lütfen...
  • bu konu tamamen siyasi bir konu.birkaç saniye düşünelim ve pkk yı amerikanın kontrol ettiğini görelim.
    şu anda durum böyle gözüküyor.
    şunuda söyleyelim doğuda bir çok kürt kökenli insan var.canlarını ortaya koymuş pkk ya karşı mücadele ediyor.basından okuduğum kadarı ile bir tanesi şöyle diyor;
    25 yıl değil 125 yıl sürse pkk ile savaşırım.pkk nın başındakilere çağrı yapıyor.kuzey ıraktan çık,
    gel dağlara,göster kendini.çok var böyle.
  • Lehre35

Türkler Soykırım yapmışlar mı?

Osmanlının içinde nekadar millet vardı? Onlar savaşlara katılmuyorlar muydu?

Osmanlının sadrıazamlarının nekadarı Türk, ne kadarı diğer milletlerden?

Neden Osmanlı imparatorluğu da, neden Türk imparatorluğu değil?

1. Dünya savaşında Osmanlının Genel Kurumay Başkanı ve yardımcısı Almandır! Ermenilerin Filistine gönderilmesini sağlayan da Almanlardır. Diğer bir açıdan ise Fransızlar Gaziantepe geldiklerinde, bir Fransız müfrezesi ve üç Ermeni taburundan oluşmakta idiler.

Ermenileri öldürenler Türkler mi, kürtler mi?

Ermenilerin vatan toprağı dediği yerler kürt bölgeleri değil mi?

Türk insanı çok eleştirildi. Türkün, Türkten başka dostu yoktur deniyor diye!

ABD, AB ve İsrailin Irak'ta yaptıklarına bakın. Ermenilerin Karabağı işkaline bakın. T. C. Kurulmasından günümüze, Türkler kimin toprağına saldırdı?

Türk devletini, kardeş Türk devletleriyle ilişkisini kesmek için Karabağ ve Irak işkal edilmiştir! Karabağ işkal edilmeseydi Azarbeycanla sınır komşusu olacaktık! Türkiye TECRİT edilmeye çalışılıyor. Sayın başbakanımızda ABD ve İsrail ile birlikte EŞ GÜDÜM başkanı değil mi?

Bu siyasi hükümetle neyi çözeceksiniz?

• quote:

Urfa'da bi kaç kürt velet pkk'nın döşediği mayınlara çarpıp gebermişti,

çocuklardan bahsediyorsun bilmem farkında mısın. umarım bir gün bu ülkenin yönetiminde yer almazsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C4 -- 6 Ekim 2008; 4:10:54 >
  • Sorun aslinda basit ama karmasik gorunmesi isteniyor ... Hali ile hangi platformda olursa olsun biz (hem Turkleri hem Kurtleri kapsiyor bu biz) ne kadar tartisirsak tartisalim cozum uretemeyiz. Cunku;

Ne pkk nin kurulusu ne de yaptiklari Kurtlerin insiyatifinde, Ne de pkk-terorle mucadelede yapilanlar-yapilabilenler Turkiye Cumhuriyetinin insiyatifinde ... Maalesef ulkemiz ozellikle ekonomik ve siyasi olarak tamamiyla bagimli konumdadir ... pkk lisi da biliyor bu ulkenin en vatansever insani da biliyor ki hem pkk yi var eden-destekleyenler ile terorle mucadelede atilan-atilacak adimlari kontrol edenler ayni gucler ... yadsimak yanlis olur belki ama mevcut durumda kurtlerin haklari, istedikleri vs bunlar sadece malzeme olarak kullanilan argumanlar ... kisaca catisma yaratip - bu catismanin devami-cozumunu de sadece benim izin verdigim olculerde yurutebilirsiniz diyen dis gucler varliginda sorunlarin kaynagi ya da terorle mucadelenin yollari tartisilsa ne olur ? yani yaratan-deslekleyen ile cozumsuzlugu cozum olarak dayatanlar ayni ...

• Terör, silahla çözülemez. Olayın özeti ve kabullenilmesi gereken kısmı budur.
    Dünyada hiçbir devlet yokturki terörü silahla bitirmiş olsun...
  • quote:

Orjinalden alıntı: kemomando

quote:

Kürtleri kuzey ırağa sürsek?

Provakatör geldi.Sen ne kadar zeki bir insansın ya sen bence bu foruma takılma senin zeka seviyende değil bence bu forum.Türkiye'de tüm devlet (genel kurmay başaknı da dahil)yetkilileri dahil onu bıraktım Kürtlerden en nefret eden siyasetçisi bile Kürtlerin tamamını bırak %10 unun bile pkkya destek vermediğini bilir.Ve pkk ile Kürtleri ilişkilendirmek istemez sen de kalkıp Kürtlerin hepsini pkklı sayıp kovalım diyorsun sen neyi, kim için savunuyorsun anlamadım. pkk ekmeğine yağ sürüyorsun. Umarım farkındasındır.

Hatırlarsanız Emekli Genelkurmay Başkanımız Büyükanıt Paşa "köyün imamı yola mayın döşüyor" demişti. Yani terörist gökten inmiyor, o bölgede köylerden çıkıyor. Gündüz normal bir vatandaş olan köylü, gece olunca eline silahını alıp dağa çıkıyor.

Biz boşuna demiyoruz "her kürt potansiyel veya aktif bir teröristtir" diye. İşte terörist denen şey, gündüz doğudaki o kürt köylerinde normal vatandaş şeklinde gezen insanlardan oluşuyor. Bu yüzden askerin namlusundan kurtulup köye inebilenler kurtuluyor. Bu, yıllardır böyle. Yasalara göre de asker, köydeki adamı alıp götürüp terörist olmaktak ve terör eylemlerinde bulunmaktan sorumlu tutamıyor.

Eğer bir gün bütün yetki orduya geçerse, emin olun o zaman her şey çok farklı olacak.

• quote:

Orjinalden alıntı: NovariX

Terör, silahla çözülemez. Olayın özeti ve kabullenilmesi gereken kısmı budur.
    Dünyada hiçbir devlet yokturki terörü silahla bitirmiş olsun...

Bir yerde haklısınız , ama cümleniz eksik olmuş. " tek başına silahlar çözülmez " demek daha doğru olur. Devlet eğitim kısmında üzerine düşenide yapmalı silahlanma kısmında üzerine düşeni de.

Politikalarınız sadece eğitimle çözüm mantığında olursa silahlanmış teröre kalem mi tutacaksınız. İkisi bir arada güzel bir uygulama ile götürülmeli.
  • quote:

Orjinalden alıntı: s£stavina

Bir yerde haklısınız , ama cümleniz eksik olmuş. " tek başına silahlar çözülmez " demek daha doğru olur. Devlet eğitim kısmında üzerine düşenide yapmalı silahlanma kısmında üzerine düşeni de.

Politikalarınız sadece eğitimle çözüm mantığında olursa silahlanmış teröre kalem mi tutacaksınız. İkisi bir arada güzel bir uygulama ile götürülmeli.

Düşünceyi ifade özgürlüğünün olmadığı bir ülkede size cevap vermem çok zor.
    Dolayısıyla bu konuyu burada kapatmak istiyorum kendi tarafımdan.

Ama şuna emin olmalısınızki bu işin çözümünde eğitim ve silahtan çok daha etkili unsurlar var. Bunu yapan ve başaran birçok ülke var.

Eğitimi reddeden bir kitleyi silahlamı eğiteceksiniz?..

Zorla evleri basıp bilinçlendirme çalışması mı yapacaksınız?..

Keşke herşey cümlelerinizdeki kadar kolay olsaydı..

Selamlar...

• quote:

Orjinalden alıntı: Dark Flyer

Aslında doğru.Neden Gürcüler,çerkezler dağa çıkmıyor, ateş açmıyor da kürtler silahlanıyor, ateş açıyorlar?
    Bu biraz da planlanmış gibi geliyor bana.Her kesimden insan yaşıyor.Fakat sadece kürtler ayaklanıyor.Kürtler pkk ya katılıyor.

Bence bunun arkasında ABD var.Türkiye'nin burada hakimiyet kurmasını istemiyor gibi geliyor.Baksanıza ABD terörle mücadele diyor ama pkk nın ellerindeki silahlar ABD yapımı.Irakta askeri var.Fakat bize Kuzey Irak'ta yardım bile yapmadı.Bırakın yardımı, Türkiye'nin girmesi uygun olmaz diye bir açıklama yapmışlardı diye hatırlıyorum.ABD bunları gazlıyor, ellerine silah ta veriyor..Yallah Türkiye'ye Kuzey Irak'a...

Yanlışım varsa düzeltin lütfen...

Bence Kürtlerden sonra sıra onlara da gelecek.Onlar da bir şekilde kışkırtılıp ayrılıkçı gruplara katılacak.Bu süreç iyi yönetilmezse TC için çok kötü olur.Osmanlı tarihinde de bunu görebiliriz.(Misal, Sırp isyanları)

• A planı yaparsın hiçbir şey değişmez.
    B planı yaparsın yine hiçbir şey değişmez.
    D planı yaparsın bu kez C'yi hiçe sayarak.

Sonuç: Ya beceriksizlik ya da komplo...

• 27 Eylül 2008 de TV'lerde seyrettiğimiz New York'ta Cumhurbaşkanı Abdulla Gül, sözde Irak Devlet Başkanı Talabani ile görüşürken, yanında Dışişleri Bakanı Ali Babacan da sürekli gülüyordu "Talabani, pkk ile mücadeleye devam dedi"

3 Ekim öğleden sonra gündüz 300'den fazla "Talabani ve Barzani destekli Türk karakoluna saldırıyorlar.

Alınmış olan karar bu muydu?

Dağa taşa ÖNCE VATAN yazmak ilkellik diyen Cumhurbaşkanımız değil mi?

pkk'ya, "Demokratik bir yaşam sürdürmek istiyorsanız, kaçmaya, göçmeye gerek yok. Elde silahla dolaşmaya gerek yok. Silahsız bir şekilde gelirsin masada her şeyini konuşursunuz. Başbakanımız terör örğütüyle masaya oturacakmış!

"YERYÜZÜNBDE BELİRLİ BİR SÜREYE KADAR mekan tutmanız ve nimetlenmeniz öngörülmüştür!

32. "...Bilgiden NASİPLİ bir topluluk için BİZ, ayetleri böyle ayrıntılı kılıyoruz.

BELED SURESİ
    20. Bunların üzerine, KİLİTLENECEK bir ATEŞ gelecektir.

LEYL SURESİ
    14. Ben sizi, KÖPÜREREK YANAN bir ATEŞE karşı uyardım.

HÜMEZE SURESİ
    8. O, onların üzerine KİLİTLENECEKTİR.
    9. Uzatılmış sütunlar arasında...

TEKASÜR SURESİ
    6. Yemin olsun, o CEHENNEMİ mutlaka göreceksiniz!
    7. Yine yemin olsun, onu (cehennemi) GÖZÜNÜZLE APAÇIK göreceksiniz!

ZARİYAT SURESİ
    22. Sizin rızkınız da GÖKTEDİR, tehdit edildiğiniz ŞEY de!

"İSTİKBAL GÖKLERDEDİR!" (Gökte değil, uzaydadır!)

• Sayın @[cins] çoğu söylediğinize katılıyorum.Ama benim merak ettiğim şuan Türk halkına hasbelkader veya muktedir olarak verilmiş olan bu hak!!Kürtlere verilse nasıl davranacaklardı?Alın sizin olsun mu?Diyecekler di?Mikro düzeyde dahi kendi halkını bu kadar ayıran bir etnik kökenin başkalarına yaşam hakkı tanıyacağğına nasıl inanırsınız?Aynı güce sahip olduklarında aynı zorbalığı uygulayacaklardır diye düşünüyorum.

Fatih emniyet öğrenci yurdunda kalırken, yurdumuzdan bir kaç öğrenci , bazı sebeplerle Siirtlilerin yoğun olduğu mahalleyle kavga etmişti.1 saat sonra o mahellede ki tüm Siirtliler yurdun kapısındaydı! Kimin haklı olduğu konusuna girmiyorum.O veya bu haklı bilemem.Herkes kendince haklı! Ama hakkı arama yolu bu mu olmalı?Ben bu durumu sadece kürtlere izafi edemem ama sanırım Kürtler bu konuda çok katılar!Yani kendi etnik kökenlerini ziyadesiyle savunuyorlar! KArşınızdakinin haklılığı veya haksızlılığı pek bir şey ifade etmiyor.
    Bu yönden bakınca!Kürdün Türkten farkı yok! O halde hak vermek iki etnik kökene göre değildir! Zira kendi etnik kökenlerine (karşı taraf halklı da olsa) ihanet edemezler.

Keşke burda , farklı bir etnik köken haklarını savunacağımız yerde; insan olmanın erdemi üzerine yazı yazılsaydı! Bana Kürt hakkını veya Türk hakkını savunmayın lütfen! İnsan olmanın hakkını savunun.Siz gücü elinize geçirdiğinizde karşınızdakine yaşama hakkı verirmisiniz? Kürtlerin münferit olaylar dışında vereceğine inanmıyorum.Varsa iddiası olan örnek versin.Sizin bizden farkınız yok ki?Niye size hak verelim? Bu gün biz ezeriz yarın siz?Ne farkedecek ki?

Hak arayan! Kendi etnik kökeninin hakkını değil!!! İNSANLIĞIN HAKKINI SAVUNSUN...

Türk,Kürt, ALman herneyse!!! Kendinizi farklılaştırmaya çalışsanız da! Aynı ortak atadan gelmesiniz! İnsandan!Tarih kaynakları ilk insan izlerine Afrikada rastlamış.Yada öyle izlenimleri var! O insanların Kürt, Türk veya İngiliz olduğuna dair bir izlenimi yok.

Varsa iddiası olan buyursun ispat etsin etnik kökeninin ne olduğunu! Kültürel bazda kimse ispat edemez...Zira her bir kültür insanın ortak kazanımıdır.Fiziki bağlamda Türkü Kürdü ayırabilecek varsa? buyursun ispat etsin.

Saygılarımla,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Massaimassai -- 6 Ekim 2008; 23:51:10 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Massaimassai

Sayın @[cins] çoğu söylediğinize katılıyorum.Ama benim merak ettiğim şuan Türk halkına hasbelkader veya muktedir olarak verilmiş olan bu hak!!Kürtlere verilse nasıl davranacaklardı?Alın sizin olsun mu?Diyecekler di?Mikro düzeyde dahi kendi halkını bu kadar ayıran bir etnik kökenin başkalarına yaşam hakkı tanıyacağğına nasıl inanırsınız?Aynı güce sahip olduklarında aynı zorbalığı uygulayacaklardır diye düşünüyorum.

Fatih emniyet öğrenci yurdunda kalırken, yurdumuzdan bir kaç öğrenci , bazı sebeplerle Siirtlilerin yoğun olduğu mahalleyle kavga etmişti.1 saat sonra o mahellede ki tüm Siirtliler yurdun kapısındaydı! Kimin haklı olduğu konusuna girmiyorum.O veya bu haklı bilemem.Herkes kendince haklı! Ama hakkı arama yolu bu mu olmalı?Ben bu durumu sadece kürtlere izafi edemem ama sanırım Kürtler bu konuda çok katılar!Yani kendi etnik kökenlerini ziyadesiyle savunuyorlar! KArşınızdakinin haklılığı veya haksızlılığı pek bir şey ifade etmiyor.
    Bu yönden bakınca!Kürdün Türkten farkı yok! O halde hak vermek iki etnik kökene göre değildir! Zira kendi etnik kökenlerine (karşı taraf halklı da olsa) ihanet edemezler.

Keşke burda , farklı bir etnik köken haklarını savunacağımız yerde; insan olmanın erdemi üzerine yazı yazılsaydı! Bana Kürt hakkını veya Türk hakkını savunmayın lütfen! İnsan olmanın hakkını savunun.Siz gücü elinize geçirdiğinizde karşınızdakine yaşama hakkı verirmisiniz? Kürtlerin münferit olaylar dışında vereceğine inanmıyorum.Varsa iddiası olan örnek versin.Sizin bizden farkınız yok ki?Niye size hak verelim? Bu gün biz ezeriz yarın siz?Ne farkedecek ki?

Hak arayan! Kendi etnik kökeninin hakkını değil!!! İNSANLIĞIN HAKKINI SAVUNSUN...

Türk,Kürt, ALman herneyse!!! Kendinizi farklılaştırmaya çalışsanız da! Aynı ortak atadan gelmesiniz! İnsandan!Tarih kaynakları ilk insan izlerine Afrikada rastlamış.Yada öyle izlenimleri var! O insanların Kürt, Türk veya İngiliz olduğuna dair bir izlenimi yok.

Varsa iddiası olan buyursun ispat etsin etnik kökeninin ne olduğunu! Kültürel bazda kimse ispat edemez...Zira her bir kültür insanın ortak kazanımıdır.Fiziki bağlamda Türkü Kürdü ayırabilecek varsa? buyursun ispat etsin.

Saygılarımla,

İyide hocam biz bu insanlarla 20-25 senedir iç içe yaşamıyoruzki,bu insanlar oraya ışınlanmadı bir yerden,hep ordalardı.Yıllarca rahat rahat durmuşlar da ne olduda şimdi birden bağımsızlık ilan etmek istiyorlar?Neden 80 lerden sonra karıştı ortalık? Ben bu olaylarda başka güçlerin parmağını görüyorum.

• quote:

Orjinalden alıntı: cluberrr

quote:

Orjinalden alıntı: Massaimassai

Sayın @[cins] çoğu söylediğinize katılıyorum.Ama benim merak ettiğim şuan Türk halkına hasbelkader veya muktedir olarak verilmiş olan bu hak!!Kürtlere verilse nasıl davranacaklardı?Alın sizin olsun mu?Diyecekler di?Mikro düzeyde dahi kendi halkını bu kadar ayıran bir etnik kökenin başkalarına yaşam hakkı tanıyacağğına nasıl inanırsınız?Aynı güce sahip olduklarında aynı zorbalığı uygulayacaklardır diye düşünüyorum.

Saygılarımla,

İyide hocam biz bu insanlarla 20-25 senedir iç içe yaşamıyoruzki,bu insanlar oraya ışınlanmadı bir yerden,hep ordalardı.Yıllarca rahat rahat durmuşlar da ne olduda şimdi birden bağımsızlık ilan etmek istiyorlar?Neden 80 lerden sonra karıştı ortalık? Ben bu olaylarda başka güçlerin parmağını görüyorum.

Kabahat yumuşak karnınızı okşayanda mı?Yoksa sizde mi? Niye İngiltere de İRA var? İspanya da ETA?
    Amerika Kuzey Güney savaşı geçirmedi mi?Niye birlik oldular? İnglizlerle İrlandalılar birbirinden çok mu ayrı?
    Veya Basklılarla Katalanlar?Ayrıştıran kim? Birileri elbette ayrıştıracak! Bu Amerika olur, İngiltere olur, Fransa olur, Rusya olur, Çin olur...Kim olursa olsun. Bu durumu "aleyhte" kullanacaktır. Siz "lehinize " çevirmek için ne yaptınız.

Saygılarımla,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Massaimassai -- 7 Ekim 2008; 0:27:47 >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.