Şimdi Ara

Sonunda Sipariş Verdim(ekran kartı hariç) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
1
Favori
1.416
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bjk__murat

quote:

Orijinalden alıntı: toxitishere

Arkadaslar merhaba. Yukardaki sistem tavsiyeleri vs. Bilgisayarlara baktim ama cok yararli olmadi.Amdmi yoksa intelmi atimi yok nvidiami Bu fiyata monitor dahil ozellille oyunlar icin max performans ve dosya kopyalama hizinin yuksek seviyelerde oldugu bir pc istiyorum. Monitor icin yerim 24 inc kadar. Yardimlariniz icin simdiden tesekkur ederim..

MSI
    Z87-G45 GAMING Intel Z87 Soket 1150 DDR3 3000MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart
    399 TL

INTEL
    Core i5 4670K Soket 1150 3.4GHz 6MB Cache 22nm İşlemci
    591 TL

GSKILL
    8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
    200 TL

SEAGATE
    3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk
    160 TL

CORSAIR
    128GB Force GS Serisi Sata 3.0 SSD (560MB Okuma / 535MB Yazma)
    323 TL

CORSAIR
    CARBIDE SERİSİ 400R 80PLUS 750W MidT ATX SİYAH KASA
    427 TL

GIGABYTE
    GTX 770 WindForce 3x, 2GB, PCIExp Ekran Kartı, GDDR5, 256 bit, 1137/7012 Mhz
    1150 TL

COOLER MASTER
    HYPER 212X LGA775/1155/1156/1366/2011 & AM2/AM2+AM3/AM3+/FM1 İŞLEMCİ SOĞUTUCU
    103 TL

AOC 23.6" E2461FWH GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR
    502 TL

Toplam : 3850 TL

Hepsi alanında lider kaliteli en iyi parçalar.

bjk__murat

Fazlası gereksiz ve israftır.

Murat bey anakart disinda butun parcalarda hem fikiriz cok fazla bilgim yok ondan farklari tam kavriyamiyorum anakarttan istedigim iki sey wifi ve optik ses cikiinin olmasi bu yuzden tercihimi asus z87 pro olarak degistirsem ne kaybederim ne kazanirim ve de ekran karti 2 veya 4 gb olursa?birde i5 veya i7 ? Ilerde mimari modelleme yapmam olasi..( 7 eylulde alicam fakat dusundugum parcalar ucuzlarsa direk cekmeyi dusunuyorum)

Diger arkadaslarda tabi fikirlerini dile getirirse cok memnun olurum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toxitishere -- 16 Ağustos 2013; 0:08:08 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bir de bu benim babama aldircagim son sey olcagi icin ne kadar yil beni goturse okadar iyi gerci 2000 lira kadar kendim vericem ..

• şimdi iki sistem düşünün.
    sistem 1: intel i5, gtx770, 1920x1080 piksel 24" monitör.
    sistem 2: amd fx8350, hd7950, 2560x1440 piksel 27" monitör.

sizce hangisi sistem ile oyun oynamak daha zevklidir?

bu 1250 lira yı bir ekran kartına verme işini anlamıyorum ben. 750 liralık karttan kaç fps fazla verebiliyor? oyun akıcılığına kullanıcıyı farkettirecek kadar etki ediyor mu? özellikle 1080p de bir de. 2K olsa anlarım. en yeni oyunlarda fazladan aa, vsync falan kaldırıren fazla. 4000 TL veriyorum f/p oranı çok da önemli değil, dememek lazım. 4000TL de versen bir yerlerden kısıyorsun sonuçta ve kıstığın elemanlar, şişirdiğin elemanların alacağın oyun zevkine katkısı daha fazla oluyor. HD7950 2K da hangi oyunu full ayarda oynatamıyor? en kötü ihtimal AA açmazsın o da 2K ekranda belli bile olmaz o piksel yoğunlundan.

4000TL nin hakettiği sistem 2K sistemdir. Ayrıca arkadaş upgrade edebileyim demiş. bu durumda AMD daha uygun değil mi? oturmuş bir AM3+ platformu var. işlemciler habire geliyor platform değişmiyor. anakart değiştirmeden işlemci yenilenebiliyor. intel önerdiniz, peki ileride ne olacak? 1150 gidecek başka bir şey gelcek yeni serilerle ve olası bir upgrade de anakart değişmek zorunda kalacak arkadaş.

şimdi bir sisteme 4000 lira verip de 1080p de oyun oynarsan yazık olur. ebay'dan bir yamakashi catleap perfect piksel getirtmen lazım. yaklaşık 1000Tl ye gelir gümrük ile beraber. biraz uğraştırır ama monitörü masana koyup oyununu açtığında hepsini unutursun. 27 inc, ips panel, 2560x1440 çözünürlük(2K).

ekran kartı hd 7950 al. üst sınıf f/p kartıdır. 2K da en güncel oyunlarda bile sıkıntı yaşatmaz.

ssd samsung 840 pro al. şu sıralar indirimde bulunabiliyor.

ram 8 GB 1600 yeter.

ben amd önereceğim güzel bir soğutucuyla beraber. fx 8350 iyidir hoştur. m5afx99 pro anakart alırsın ilerde cf yaparsın. OC dibine vuracaksan Corsair Formula Z alırsın. o fiyatla aynı z87 anakartlarla kıyaslarsan kat kat daha fazla özelliğe sahip. işlemci-anakart beraber flagship olur ayrı bir havası olur :D

ihtiyacına göre bir hdd.

kasa corsair 400r 750W ya da dengi bir şey. 850W de bakabilirsin hem işlemci hem kartı oc ile zorlayacaksan.

böyle işte. yaklaşık 3500-4000 tl arası bir şey tutması lazım. kendime de araştırıyorum ordan biliyorum. çok araştırdım ve vardığım sonuç bu.

mesajı göndermeden hepten birdaha okudum tam bir amd yanlısı mesaj olmuş valla :D napalım durum böyle. sistem1 vs sistem2 hadi bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zhd93 -- 16 Ağustos 2013; 0:52:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: zhd93

şimdi iki sistem düşünün.

bu 1250 lira yı bir ekran kartına verme işini anlamıyorum ben. 750 liralık karttan kaç fps fazla verebiliyor? oyun akıcılığına kullanıcıyı farkettirecek kadar etki ediyor mu? özellikle 1080p de bir de. 2K olsa anlarım. en yeni oyunlarda fazladan aa, vsync falan kaldırıren fazla. 4000 TL veriyorum f/p oranı çok da önemli değil, dememek lazım. 4000TL de versen bir yerlerden kısıyorsun sonuçta ve kıstığın elemanlar, şişirdiğin elemanların alacağın oyun zevkine katkısı daha fazla oluyor. HD7950 2K da hangi oyunu full ayarda oynatamıyor? en kötü ihtimal AA açmazsın o da 2K ekranda belli bile olmaz o piksel yoğunlundan.

4000TL nin hakettiği sistem 2K sistemdir. Ayrıca arkadaş upgrade edebileyim demiş. bu durumda AMD daha uygun değil mi? oturmuş bir AM3+ platformu var. işlemciler habire geliyor platform değişmiyor. anakart değiştirmeden işlemci yenilenebiliyor. intel önerdiniz, peki ileride ne olacak? 1150 gidecek başka bir şey gelcek yeni serilerle ve olası bir upgrade de anakart değişmek zorunda kalacak arkadaş.

şimdi bir sisteme 4000 lira verip de 1080p de oyun oynarsan yazık olur. ebay'dan bir yamakashi catleap perfect piksel getirtmen lazım. yaklaşık 1000Tl ye gelir gümrük ile beraber. biraz uğraştırır ama monitörü masana koyup oyununu açtığında hepsini unutursun. 27 inc, ips panel, 2560x1440 çözünürlük(2K).

ekran kartı hd 7950 al. üst sınıf f/p kartıdır. 2K da en güncel oyunlarda bile sıkıntı yaşatmaz.

ram 8 GB 1600 yeter.

ben amd önereceğim güzel bir soğutucuyla beraber. fx 8350 iyidir hoştur. m5afx99 pro anakart alırsın ilerde cf yaparsın. OC dibine vuracaksan Corsair Formula Z alırsın. o fiyatla aynı z87 anakartlarla kıyaslarsan kat kat daha fazla özelliğe sahip. işlemci-anakart beraber flagship olur ayrı bir havası olur :D

ihtiyacına göre bir hdd.

kasa corsair 400r 750W ya da dengi bir şey. 850W de bakabilirsin hem işlemci hem kartı oc ile zorlayacaksan.

böyle işte. yaklaşık 3500-4000 tl arası bir şey tutması lazım. kendime de araştırıyorum ordan biliyorum. çok araştırdım ve vardığım sonuç bu.

mesajı göndermeden hepten birdaha okudum tam bir amd yanlısı mesaj olmuş valla :D napalım durum böyle. sistem1 vs sistem2 hadi bakalım.

Aman Allahım hepten kafamı karıştırdınız maalesef sadece 24" kadar yerim var .. Tabiki günümüz teknolojosine ayak uydurmak mümkün değil ama bu kadar para vermişken insan ister istemez gelecek vaadetsin istiyor. Çok şükür maddi durumum 4000e kadar yeterli o yüzden bu kadar titiz davranıyorum ;) sizin önerilerinizi dikkate alıcam. Teşekkür ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toxitishere -- 16 Ağustos 2013; 1:24:31 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• yer imkanı kötüymüş. ama eğer 1080p oynayacaksan gtx770 gerçekten çok gereksiz kalır. hemen alacaksın, hd9000 leri beklemeyeceksin diye varsıyorum. öyleyse bir 7870 ya da 7950 al şimdilik, artan parayı altın yap :D. bir yıl sonra 9000 lerin fiyatı oturur güzel bir tanesini alırsın. 9000 serisi önemli çünkü uzun bir süreden sonra gelen, yeni, güçlü bir seri. şimdi 770'e 1250 tl verirsen bir kaç ay sonra 9000 ler çıktığında birincisi 770'in indiği fiyatı görünce verdiğin paraya ağlarsın.ya da güzel bir f/p kart 9000 serisinden peydahlanır onu alamadığına üzülürsün. şu anki kartlar göz önüne alınırsa üst sınıf bir kartı f/p olarak alabileceğiz diye tahmin ediyorum 9000 serisinden. 7950 ayarında ya da üst.
  • Bu kadar para veriyorsunuz kasa ile psu yu ayrı alın. Benim kasaya verebilecek 250 tl'm olsa kesinlikle ayrı alırdım. En az 80+ Gold :)

• Murat bey msi gd65 ile asus z87 pro arasinda ne fark vardir? Cevap verirseniz cok mutlu olurum

• 1 ay beklemekte yarar var bence
    ama bekleyemem ve cpu ya oc yapacağım derseniz
    bjk muratın verdiği sistemde şunları değiştirin
    8320
    msi 990 anakart
    h100i ya da 80i

ama cpu ya oc yapmam o işlerle uğraşmam derseniz o sistemi komple alın
  • Hocam oc felan ben cok anlamam ya bisi olur yakarim felan sistemi vicdan azabi cekerim ( fazla mi cahilim anlamadim )

Zaten bi 15-20 gun daha var almama neden bir ay bekliyim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toxitishere -- 17 Ağustos 2013; 1:35:18 >
  • quote:

Murat bey msi gd65 ile asus z87 pro arasinda ne fark vardir? Cevap verirseniz cok mutlu olurum

kardeşim klasman olarak aynılar fakat MSI n anakartı GAMING özel üretimdir . asus gibi düz anakart değildir. ve çok fazla artısı vardır asusa göre altta farklarını listeledim. ben direk GD65 alırdım kardeşim. MSI artık bu işi aştı. ha aynı klasman asus niye pahalı dersen cevap basit klasik asusun marka parası . !

http://tr.msi.com/product/mb/Z87-GD65-GAMING.html

linkten detaylı bak.

Intel® Z87 Express Yongaseti

Audio Boost: Gerçek ses kalitesi ile kulaklarınızı ödüllendirin
    Killer Ethernet: Gecikmeye Son!
    Military Class 4: En yüksek kalite ve kararlılık
    OC Genie 4: 1 saniyede hızaşırtma
    Click BIOS 4: Sisteminize kolay ince ayar
    PCI Express Gen 3: Dünyanın İlk PCI Express Gen 3 Anakart markası
    Sound Blaster Cinema: Gerçek Surround Ses Deneyimi
    Gaming Device Port: 3 katmanlı altın kaplama ile oyun cihazlarında yüksek seçme oranı
    Total Fan Control: Tüm Fan hızlarını istediğiniz gibi yönetin
    Lucid Virtu MVP 2.0: Benzersiz Oyun Tepki Performansı
    Super Charger: iPad/iPhone/akıllı telefonunuzu bilgisayarınız S0/S1/S3/S4/S5 modlarındayken bile hızlı şarj edin

• Valla kralsiniz hocam cok tesekkurler

• toxitishere kullanıcısına yanıt
    Güzel bir sürpriz olsun sana hadi bende bu da http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=5948 1115 Lira'ya Gtx 770 Daha ne istiyorsun
  • quote:

Valla kralsiniz hocam cok tesekkurler

yardımcı olabildiysem bir hayırduası birde alta yorum yeter.

http://forum.donanimhaber.com/m_73889323/tm.htm

quote:

Orijinalden alıntı: Elite `

Bahsettiğin kart ile GD65'ten söz ediyorum Maximus VI Hero'yu karşılaştırsak ne dersin ?http://www.vatanbilgisayar.com/Anakart/asus-maximus-vi-hero-maximus-vi-hero-intel-z87-soket-1150-ddr3-2800mhz(oc)-sata-30-usb-30-anakart/productdetails.aspx?I_ID=66391

ben gene GD65 derdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 17 Ağustos 2013; 3:49:59 >

• Sistemim son halini alıyor sizinlede paylaşmak istedim

Sonunda Sipariş Verdim(ekran kartı hariç)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toxitishere -- 27 Ağustos 2013; 0:27:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zhd93

şimdi iki sistem düşünün.

ram 8 GB 1600 yeter.

ihtiyacına göre bir hdd.

ne tamamen AMD ne de tamamen Intel diyenleri savunuyorum. Yazınız gerçekten çok mantıklı. Eğer upgrade etmek istiyorsan AMD almak daha mantıklı olur çünkü Intel gibi zırt pırt platform değiştirmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Black Edition

quote:

Orijinalden alıntı: xgametr582

CPU:
    INTEL i5 4670K 3.4 GHz, Socket 1150, 6MB, 22nm, 84W
    255 $ ( 504,65 TL)
    Sepete Ekle
    ANAKART:
    ASUS Z87-PRO, Z87, DDR3, 3x PCIExp, Socket 1150
    249 $ ( 492,77 TL)
    Sepete Ekle
    BELLEK - RAM:
    GSKILL RipjawsX 8 GB (2X 4GB) DDR3 1600 MHZ RAM CL9 (1.5 Volt) INTEL Sandy Bridge Uyumlu
    89 $ ( 176,13 TL)
    Sepete Ekle
    HARD DISK:
    SEAGATE 1 TB HDD SATA III 64 MB 7200 rpm ST1000DM003
    72 $ ( 142,49 TL)
    Sepete Ekle
    EKRAN KARTI:
    GIGABYTE GTX 770 WindForce 3x OC, 4GB, PCIExp Ekran Kartı, GDDR5, 256 bit, 1137/7012 Mhz (GV-N770OC-4GD)
    599 $ ( 1.185,42 TL)
    Sepete Ekle
    MONİTÖR:
    SAMSUNG S24B350H 24'' LED LCD Full HD, 2ms, HDMI, Monitör
    269 $ ( 532,35 TL)
    Sepete Ekle
    KASA:
    CORSAIR Carbide Series 400R CC-9011011-750CX 750Watt Mid Tower Siyah Kasa
    185 $ ( 366,12 TL)
    Sepete Ekle
    DVD / Blue-ray:
    ASUS 24X 24B5ST Double Layer DVD-RW Siyah SATA
    26 $ ( 51,45 TL)
    Sepete Ekle

TOPLAM :
    3.451,38 TL
    KDV (%18) :
    621,25
    NAKİT / HAVALE (TL) : 4.072,62 TL
    AKSİNİ DAHA İYİSİNİ İDDİA EDEN TOPLASIN BU FİYATA EN İYİ F/P!

AKSİNİ İDDİA EDİYORUM! Şaka şaka Bir tek anakartı stoklarda varsa MSI Z87-G45 veya GD65 (ki bence GD65 fazla G45 yeter) değiştir. Kalanı 10 numara

bu sistem güzel bencede.
    ama MSI anakartlara ve ekran kartlarına sakın bulaşma derim servisi tam bir rezalet. ne doğru düzgün yolladığın arızalı ürüne bakarlar ne telefona bakarşar yaptık diye yollarlar aynı arıza devam eder 3. kez yollarsın anca yaparlar. yani riske girme anakartı ASUS al.

• ucuz sistemlerde yani 1000-2500 arası genelde AMD tavsiye edilir ama sizinki gibi yüksek bütceli sistemlerde iİNTEL tercih edilir çoğunluk bu yönde birde bütceni aşmıycaksan hafta sonu genelde indirime giriyor şu monütörü incelemeni öneririm oyuncu monitörü çok güzelhttp://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/asus-vg248qe-24-vg248qe-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=65390

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi golddareth -- 27 Ağustos 2013; 13:17:07 >
  • Tercih sizin tercihiniz yanlış anlamayın fakat Oyun pc'si için 2000-2500 liradan fazlası bir çok kişininde dediği gibi gereksiz diye düşünmekteyim.Zamanında 5000 liraya oyun pc'si önerin diye de konu açılmıştı.Diyeceğim o ki bu aslında 2500 liradan sonrası profosyonele kaçıyor (Grafik tasarlama vb.) Bence 2000 liraya pc alın,geri kalan parayada lcd ile konsol alırsınız diye düşünüyorum.
  • Mantigim almisken en iyisi olsun ama bilmiyorum ya tam karar da veremedim.. yaz okulum yeni bitti simdi iyice arastircam bende farkindayim butce cok yuksek ama . Birde guya ps3 aldim daha kac kere oyun oynadin desen iki elin parmagini gecmez. Ayrica archicad sap 2000 autocad probina tarzi programlarda kullanicam gerci bunlar oyle mimari programlar kadar kasmiyo heralde . Yani anlicaginiz bende tam bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toxitishere -- 27 Ağustos 2013; 14:24:48 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.