Şimdi Ara

Sony 55XE9005 vs Samsung 55MU9000 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
9.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet arkadaşlar va panel malesef açı olayında kötü. ama 9005 gün ışığındaki performansı mu 9000 e oranla fark çokmudur.aslında biryandan q7f e de bakıyorum ama fiyat farkı deymez diye tekrar bu iki modele yöneldim. Yani sonuç olarak siz androide rağmen Sony diyorsunuz onu anladım .
  • cagatay_26 C kullanıcısına yanıt
    hocam sizde son durum nedir geldimi servis?
  • ıps panel malesef öyle o yüzden bakmıyorum bile .androide rağmen siz mu kullanan arkadaşlar da sony diyorsa o zaman xe9005 e tekrar bakayım .Market çalışanı arkadaşlar ise ısrarla samsungu öneriyor. rtings ise sonynin puanı yükseltmiş ...
  • telenor T kullanıcısına yanıt
    xe9005 te parlaklık ve kontrast olarak mu9000 den aşşağı kalmaz ama ekran yansıma konusunda mu9000 daha başarılı ayrıca q7f in daha pahalı olduğuna bakmayın genel anlamda mu9000 daha iyi bi model q7f sadece renk konusunda bir tık daha iyi geri kalan kontrast vs mu9000 daha iyi

Sony 55XE9005 vs Samsung 55MU9000
  • değerli fikirleriniz için sağ olun arkadaşlar .gündüz ışıktaki etkilenmemesi ,dış kasa ve kumanda estetiği ,ses çıkışının bir tık üstü ve tizenin akıcılığından dolayı kararımı Mu9000 den yana tekrar verdim .hafta içi karar değiştrmez alırsam hafta sonu kurulumunu yaptırayım görüşlerimi yine yazarım .Yinede görüşü olan yazsın belki kafam yine karışır :)...
  • Tv geldi arkadaşlar,kutu açıldı kurulum bitti aylar önceki mu 9000 e göre birkaç değişiklik farkettim yeni ablajı farklıydı ,tv nin heryeri neredeyse jiletin kaplı çok şükür bu sefer hatasız ürüne denk geldik .Almadan birdaha xe9005 sony ye incelemek için gittim. kasayı yine beyenmedim kumanda iyi çekmiyordu onu fark ettim birde çok fazla tuş var tM1750A daha ergonomik .ses kalitesi mu9000e göre bariz cılız kalıyor. xe9005 yandan baktığımda yine çok az dereceyle renkler soldu .gerçi mu 9000 de açıdan çok etkileniyor ancak gün ışığından etkilenme de mu 9000 de avantaj sağlıyor. günümüzde zamanın çok kıymetli olduğunu düşünürsek biraz android = zaman kayıbı diyebiliriz.TIZEN çok akıcı pratik ve basit kaldı .usb deki videolar arasında çok hızlı gezebiliyorsunuz donma durma hata yok.her panelde biraz farklılık oluyor ancak bana bu sefer ışık sızma ,bulutlanma vs tertemiz denk geldi o yüzden mutlu oldum. görüntü performansı renkler herşey gayet iyi . sorusu olan arkadaşlara yazarız .

• 55mu8000 kasası daha sık , tercih edilebilirmi ?
  • Arkadaşlar selam,
    dün akşam evdeki eski Sony artık son nefesini verdi...

Son durum nedir bu konuda? Daha önce ben de 2 tv arasında kalmıştım ama sonrasında vazgeçmiştim tv almaktan... Ama artık mecburen almak lazım...
    Gönllüm Sony den yanaydı ancak MediaMarktta Samsung ile ilgili çok iyi şeyler söylemişlerdi...

Biraz daha detaylı bilgi verebilecek kimse var mı?
    Şimdiden teşekkürler...
  • ispir2000 İ kullanıcısına yanıt
    https://www.displayspecifications.com/en/comparison/6fe81daaa

- Bu siteden panel özelliklerine bakabilirsiniz.

Burada da rtings.com sitesinde yapılan kıyaslama mevcut. Siteye girip amerika modelleri olduğu için, X900E modeli ile MU9000 incelemelerine bakabilirsiniz.

Ürünleri kullanma deneyimim olmadığı için en fazla bu kadar yardımcı olabilirim.

• Teşekkürler Sener,

Panellerin ikisini de aynı anda mağzada görsek bile, kullanıcı gözü ile yorumlara ihtiyacımız oluyor.

Her iki cihaz arasında kalmış ve sonrasında tercihini birinden yana kullanmış ve şu anda cihazı kullanan arkadaşların, özellikle teknik seviyede yorumlarına ihtiyacımız var sanki.

Mesela Sony'nin Android kısmı ile ilgili çok az yorum var. Tamam panel iyi ve kaliteli ama Androidde çuvallıyorsa eziyet olacaktır.

Kullanımla ilgili bilgi verebilecek arkadaşlar var mı?
  • Konuyu önceden görsem yorumlardım. İki tv nin 65" ini kullandım. Hangisi alınırsa alınsın memnun eder, ikiside iyi tv ancak kıyaslayacaksak İşletim sistemi ve Kasa hariç her yönden Sony daha iyi bir tv yapmış bu yıl.

İkisi arasında kalan başka bir olursa eğer konu salt görüntü ise (Sony nin USB den film oynatma olayı sorunlu) XE90 a yönelmesi daha doğru olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar her iki televizyonu kullananlara sorum olacak. Rtings'den bu iki televizyonu kıyaslıyorum fakat iş local dimminge gelince tıkanıyorum.
    xe9005 6.5 puan almış.
    mu9000 1.8 puan almış.
    Rezalet denen sj850 1.5 almış.
    uh850v ise 3.0 almış.

mu9000'in local dimming performansı bu kadar kötü mü gerçekten? üstelik anladığım kadarıyla mu9000'de kapatılamıyorda. Hal böyle olunca karanlık sahnelerde rahatsız edici aydınlatmalar olmuyor mu? Fotoğraf veya video atma fırsatı bulabilen olursa çok sevinirim.
  • okinavci O kullanıcısına yanıt
    hocam rtinsgte edge led tv lere hep öyle düşük puan veriyorlar ben mu9000 kullanıyorum çok dizi film izlemedim ama test için karanlık sahneli çok demo izledim 1-2 dizi filminde başlarını sonlarını izledim ki o film başlarken ve biterken ekran siyah olunca ortada beyaz yazılar oluyor durum nasıl olacak diye merak ettim birde lg nin oledlerde oynattığı demoyu buldum indirdim siyah ağırlıklı nesneler genelde ortada ve parlak tüm bunlarda hiçbir sorun görmedim zaten oled harici gerçek siyahı hiç göremiyorsunuz ben alırken sizin bahsettiğiniz tarz sorunlar olmasın yeterli diye düşünüyordum düşündüğüm gibide oldu benim tel ip6 çok kötü çekiyor yoksa çeker atardım yinede bi deniyim çekmeyi
    video çok kötü çekiyor fotolardada tam belli olmuyor ld ayar düşükteyken çektim derin siyah arıyorsanız mu9000 pas geçin ama xe9005 konusunu inceledimde ordada fald olmasına rağmen olması gereken siyahları göremedim kısacası oled harici siyah arıyorsanız xe9305 modeline bakın diyecem ama o parayı edermi oda soru işareti :) ek olarak ld yüksekteyken siyahlar beyazlamaya başlıyor bazı yerler bulutlanır gibi oluyor artı çok küçük nesneler ekran kenarlarına yakın olunca ufak beyazlıklar olabiliyor o bölgede ama ips panellerdeki gibi yada giriş seviyesi modellerdeki gibi yoğun bulutlanma olmuyor yada komple yukardan aşağıya gelmiyor o beyazlık..belli bölgeler hafiften beyazlıyor

Sony 55XE9005 vs Samsung 55MU9000Sony 55XE9005 vs Samsung 55MU9000Sony 55XE9005 vs Samsung 55MU9000Sony 55XE9005 vs Samsung 55MU9000Sony 55XE9005 vs Samsung 55MU9000Sony 55XE9005 vs Samsung 55MU9000Sony 55XE9005 vs Samsung 55MU9000Sony 55XE9005 vs Samsung 55MU9000Sony 55XE9005 vs Samsung 55MU9000Sony 55XE9005 vs Samsung 55MU9000Sony 55XE9005 vs Samsung 55MU9000Sony 55XE9005 vs Samsung 55MU9000Sony 55XE9005 vs Samsung 55MU9000Sony 55XE9005 vs Samsung 55MU9000

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RNNN -- 27 Kasım 2017; 21:5:28 >

• RNNN kullanıcısına yanıt
    maşallah cihazda 0 ışık sızması :) haftasonu xe9005 alacakken direkten döndüm. son anda android ve 2.5 izleme mesafesi aklıma geldi ve mağazada vazgeçtim. O kadar para verip cihazın takılmasına saçma sapan tepkiler vermesine de ayrıca katlanamam gibi geldi.

Yazdıklarında sıkıntı varmış gibi bir intiba oluşuyor ama şahsen ben fotolara bakarken gayet tatminkar geldi. LG'nin local dimming performansına bakınca bu tv çok çok iyi. Zahmet edip foto attığın için ayrıca teşekkür ederim.
  • 55mu8000 120 hz olması lazım,, 9005 le kıyas odur,,

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    sıkıntı sadece bahsettiğim durumlarda oluşuyor aslında siyah performansına takmış biri olmasa bu anlattıklarım ona sorun gibi gelmeyebilir ben en başından gördüklerimi söyleyeyimde sonradan alan bu bahsettiklerimi görünce neden yazmadın demesin :) özetle hocam her durumda derin gerçek siyah görmek istiyorsanız ayrıca sıfır bulutlanma görmek istiyorsanız mu9000 beklentilerinizin altında kalır nadirde olsa bulutlanma olabiliyor çünkü..özellikle çok küçük nesneler ekranın çaprazındaysa oluyor..xe9005 ev kullanımında durum nedir bilmiyorum ama benim gördüğüm fotolarda tahminimce oda beklentinizin altında kalacaktır oled olmayan tv lerde hiçbir türlü ekranda herhangi bir nesne varken ortadada olsa kenarlara yakında olsa tam derin siyahı göremiyorsunuz ama ortalama bi kullanıcı için bence mu9000de xe9005 de siyah konusunda yeterli zaten günlük kullanımda fotolarda paylaştığım gibi durumlarla pek karşılaşmıyoruz genelde ekranın büyük kısmında görüntü oluyor o yüzden beyazlık olmuyor olsa bile göze gelmiyor yada benim gözüme gelmiyor diyim çünkü genelde ışıklar açık izleniyor tv ben sizim yerinizde olsam xe9005 alırdım ki öylede yapacaktım ama o ara biraz sıkışınca mu9000dede kampanya olunca onu aldım ama dediğiniz gibi androidinde kendine has problemleri var ya sorun çıkarmasın diyip samsunga yöneleceksiniz yada sorun riskini alıp 1 tık fazla performans için sony e yöneleceksiniz o bahsettiğim hafif bulutlanmalarıda usb ye attım videosunu belli olursa fotodan yükleyeceğim buraya

Sony 55XE9005 vs Samsung 55MU9000Sony 55XE9005 vs Samsung 55MU9000Sony 55XE9005 vs Samsung 55MU9000Sony 55XE9005 vs Samsung 55MU9000Sony 55XE9005 vs Samsung 55MU9000Sony 55XE9005 vs Samsung 55MU9000Sony 55XE9005 vs Samsung 55MU9000Sony 55XE9005 vs Samsung 55MU9000Sony 55XE9005 vs Samsung 55MU9000Sony 55XE9005 vs Samsung 55MU9000Sony 55XE9005 vs Samsung 55MU9000Sony 55XE9005 vs Samsung 55MU9000

telefonda biraz daha kötü çıktı normalde biraz daha az gözüküyor aslında rtinsgteki siyah puanını gösterdiği foto tam olarak anlatıyor bence mu9000 modelinin siyah performansını tam olduğu gibi çekmişler biz telefondan çekiyoruz bazen az gözüküyor bazen çok tam gözüktüğü gibi çıkmıyor bahsettiğim fotoda bu ama dediğim gibi dizi film haber vs izlerken bu beyazlıkları pek görmedim oynattığım demolardada görmedim ekranda çok küçük nesneler olacak kenara çok yakın en bariz öyle ortaya çıkıyor

• Haci tvnin kenarları esnetmeyi denesene slikon bant ile.bide arkasndaki vidaları cok hafif gevşet.yabancı forumdan gorrdüm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    İkisi de üst seviye televizyonlar, oled olmadıkça gerçek siyah alamıyorsun fakat oled teknolojisi de şu an için oldukça yeni ve pahalı.
    media markta gidip iki tvyi kendin görüp karar ver, backlit olması ve bana göre siyahları gayet yeterli olduğundan sony 9005 aldım.
    sen samsung 9000 alırsan da memnun kalabilirsin, dediğim gibi aşağı yukarı denk televizyonlar ikisinden de pişman olacağını zannetmiyorum.
    ben incelediğimde sony'nin gerçeğe daha yakın görüntü verdiğini gözlemledim, samsung olması gereken renklerden bir miktar daha koyu renkler veriyor.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.