Şimdi Ara

SONY BRAVIA KDL-40V3000 LCD TV ve Alternatifleri (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
117
Cevap
3
Favori
7.822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    siz bu tepki süresi değerlerine pek takılmayın derim. bazı firmaların 8ms si , başka bir firmanın 3-5ms farksız hatta iyi olma ihtimali bile olabilir. çünkü ölçüm metodları açıklanmıyor.

quote:

Orjinalden alıntı: margornn

Arkadaşlar bu 100hz hedesi çok önemli değilmi? v3000 ve d3500 modelleri 60hzmi oluyo? Bu arada 2008 model sonylerde tep sürelerinde iyileştirme yapılacak mı? Bende 226bw monitör var netten ingiltere liginden 720p rip maçlar indirip izliyorum ve bu maçlarda oyuncuların arkasında gölgelenme seziyorum ki monitörün tep süresi 5ms den yazılımla 2msye çekilmiş. Acaba 8ms olunca bu daha mı bariz olur? Tabiki buna dikkat etmeyenler çoğunluktadır ama fark eden varsa paylaşsın lütfen.
  • Arkadaşlar, Altivi'de tekçekim 2.273'e 40V3000 veriyorlar, ama verdikleri çağrı merkezi numarasını defalarca aramama rağmen bırakın cevap almayı, meşgul çaldığına bile şahit olmadım. Bence bekleyin 1 hafta daha, diğer yerlerdeki fiyatlar da bu düzeye inmese bile, şimdikinden daha aşağıda olacaktır.

Sony KDL-40V3000 için sony shoplarda bulabildiğim en iyi fiyat 2700 peşin. Daha uygun bulan varmı aranızda?

Gerçi yetkili sony shopta olsa bile garanti olayı konusunda şüphelerim var. Birincisi 5 yıl garanti aslında 2 yıl. Kalan 3 yıl yedek parça verme garantisi var. Yani 2 yıldan sonra ücretsiz işlem yapmak mümkün olmayacak.
    İkincisi ölü piksel konusunda hiçbir garanti vermiyorlar. Allahtan tüketici hakları gereği ilk 7 gün sebepsiz iade yapmak mümkün.

Tepkime süresine gelince; aldğım bilgilere göre tepkime süresinde markalar arasında bir standart olmadığı doğru. Ayrıca verilen tepkime süresi aslında sadece siyah-beyaz geçiş süresini yansıtıyor. Yani 8ms olan bir ürün kırmızıdan yeşile geçerken daha yüksek bir aralık kullanıyor.

quote:

Orjinalden alıntı: dammak

Arkadaşım aradaki fark gerçekten büyük. Fakat Altivi için bu forumun SICAK FIRSATLAR başlığı altındaki kısıma mutlaka bakmanı öneririm. Altivi için orada çok değişik görüşler var. Bakarsan bence iyi edersin.

http://forum.donanimhaber.com/forumid_193/tt.htm

quote:

Orjinalden alıntı: Civciv88

quote:

Orjinalden alıntı: ponderous

Piyasada SOny Eurasia garantili V3000'i 2500-2600 peşin fiyata bulabilirsiniz.. 12 ay vadeli fiyatıda 200-300 YTL farkeder... 200 YTYl için Altivi'den almaya değmez...

quote:

Orjinalden alıntı: Civciv88

Gidip pazarlık nasıl yapıcam adamlar elden satış yapmıyoruz diyo shop umuz yok diyo yani :) keşke gidip görebilsem ama altivi de böyle bişey yok. fiyat farkı da çok ama burası gerçekten ucuz valla arada kaldım :S

Altivi de 5 Yıl Sony Euresia garantili satıyor. Arada 200 ytl olsa hemen sony den alayım. 2425 ytl altivi'de 6 taksitli fiyatı, Sony shop 2630 civarı peşini.. Taksitli fiyatı ise 2970 Ytl.. Aradaki fark tam 545 Ytl.. Benim için pekte ufak sayılmayan bi para.. Sadece daha önce Altivi'den alışveriş yapmadığım için endişelerim var.. 1 ila 1,5 hafta arası ürünün elimde olacağını söylüyorlar.. Bilmiyorum yani Altivi den alışveriş yapıpta memnun kalan kalmayan sorunu olan var mı daha önce? Sonuçta 2.425 ytl de az buz değil.

• 40v3000 iyi bir cihaz fiyatıda oldukça iyi fakat yaklaşık 250 ytl altına 40d3500 modeli bulunmaktadır.Arada özellik farkı göremedim araştırdığımda sadece kullanılan lcd ekranın daha iyi olduğunu söylediler birde kasa farkı var.Tabiki kasa tercih meselesi.Bence 40d3500 alınabilir 250 ytl fark vermeye gerek yok.En uygun ist. bilişimde galiba ama internet satış sitelerini araştır derim doğubankada bak diyeceğim ama oraya pek güvenmiyorum.
  • arkadaşlar konuya bir çok yorum yapılmış ama onu bunu aldan ziyade tv ler aralarındaki farkları söylemek lazım samsung ve sony panelleri ortaktır fakat panel tek başına yetmez yazılımlarda okadar önemlidir bravıa tvlerde engine ex denilen bir teknoloji var görüntü normal yayınlarda bile daha iyi diğer markalardan ve sadece sony e özel live color creation diye adlandırılan renk üretim teknolojisi var yüzde 30 daha iyi renk kaliteleri samsung da iyi bir tv fakat sony varken bence alınmaz fiyat olarakta 2680 ytl ankarada arcadiumda var arkadaşım 5 yıl garantili sony tarafından bilgin olsun linkini veriyorum

http://www.teknomix.com.tr/bolum.php?name=urunler&s_op=ushow&gurunid=1697

• Merhaba, sony'nin yeni kampanyasından yararlanarak 46D3500 veya 46V3000 alacağım. V3000 serisi ile bilgisayardan HDMI yolu ile
    1920x1080 görüntü almak mümkün mü? D3500 ve D3550 serisinden eminim fakat V3000 kullanan göremediğim için bu kafama takıldı.
    Eğer Pc'den 1920x1080 çözünürlüğü destekliyorsa V3000'i tercih edeceğim.
  • hangi kampanya bu??
  • quote:

Orjinalden alıntı: dunyao

hangi kampanya bu??

http://forum.donanimhaber.com/m_22619655/tm.htm

Yanlız gerçekliği henüz kesin değil, o konuda da tartıştığımız gibi sony'nin fiyatları artırmış olma ihtimali var.
  • ms hızı ve hz nin yüksekliği çok önemli özellikle futbol maçı vb. gibi hareketli görüntülerde ve özellikle türkiye gibi yayın kalitesinin düşük olduğu ülkelerde...

ayrıca şunuda belirteyim istanbul bilişim ürünleri kendi getiriyor (stokçu diyebiliriz) yani hiçbirşekilde ürününüz sony garantili olmuor eğer cihaza birşey olursa istanbul bilişime götürmek zorundasınız... ayrıca garanti süresi 2 yıldır istanbul bilişimdeki ürünlerde ama orjinal sony tv aldığınız zaman hepsinin garantisi 5 yıldır ve uluslararasıdır...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Umutcan

Merhaba, sony'nin yeni kampanyasından yararlanarak 46D3500 veya 46V3000 alacağım. V3000 serisi ile bilgisayardan HDMI yolu ile
    1920x1080 görüntü almak mümkün mü? D3500 ve D3550 serisinden eminim fakat V3000 kullanan göremediğim için bu kafama takıldı.

40V3000 televizyonumdan DVI-HDMI kablo ile 1920x1080 görüntü alıyorum. VGA bağlantıda ise en fazla 1360x768 çözünürlük elde edebiliyorsun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mavibidik

quote:

Orjinalden alıntı: Umutcan

Merhaba, sony'nin yeni kampanyasından yararlanarak 46D3500 veya 46V3000 alacağım. V3000 serisi ile bilgisayardan HDMI yolu ile

40V3000 televizyonumdan DVI-HDMI kablo ile 1920x1080 görüntü alıyorum. VGA bağlantıda ise en fazla 1360x768 çözünürlük elde edebiliyorsun.

Cevap için teşekkür ederim. Benim de merak ettiğim konu buydu, HDMI bağlantı kullanacağım.

• Arkadaşlar...100hz 60hz lerden bahsediliyor..Peki bahsetmiş olduğum gibi SD yayın digitürkten film ve maç seyretmek için en uygunu D3500 midir yoksa V3000 midir???
  • Arkadaşım bu forumda değişik topiklerde defalarca yazdım. Ben şahsen sözünü ettiğin SD yayınlar için D3500 ile aynı teknolojik altyapıya sahip olan D3550 kullanıyorum. Burada önemli olan doğru scart kablo ile doğru ayarları yapmış olmak. Diğer yandan herkes tarafından kabul edildiği gibi HD yayınlarda D3500'ün performansı zaten tartışmasız mükemmel. Bence gerisi sadece gereksiz teferruat...

quote:

Orjinalden alıntı: merttt35

Arkadaşlar...100hz 60hz lerden bahsediliyor..Peki bahsetmiş olduğum gibi SD yayın digitürkten film ve maç seyretmek için en uygunu D3500 midir yoksa V3000 midir???

• 40D3500 al derim izlerken gözle görünen bir fark yok.Özellikle mecidiyeköyde teknosada ve istanbul bilşimde iki cihazında görüntüsüne baktım görüntüde hiç bir fark göremedim.Ciddi fark görmek istersen 40x3000 al.Yoksa 40D3500 ile 40v3000 arasında öyle renk kalitesi falan sd yayında malesef anlayamazsın.Ancak HD yayında olabilir.
  • Arkadaşlar bu 100hz olayı sadece sd yayın içinmi çok önemli v3000 yada d3500 tvleri yüzde80 ps3 oynamak ve bluray ve hdrip film seyretmek için kullanmak istiyorum, sizce x3000 lerin ucuzlamasınımı beklemek mantıklı yoksa bir an önce hd dünyasına adım atmak mı?
  • arkadaşım,
    100 hz ve beraberinde hareketi yumuşatan motionflow özelliği her türlü yayında etkisini gösterir. ben x serisini geçen seneden beri takip ediyorum. oran olarak en az ucuzlama bu seride oluyor diyebilirim. ama aceleniz yoksa bekleyin tabii. beklemekten zarar gelmez. 1-2 ay içinde yeni modeller de çıkıyor. tek risk kurlardır.

quote:

Arkadaşlar bu 100hz olayı sadece sd yayın içinmi çok önemli v3000 yada d3500 tvleri yüzde80 ps3 oynamak ve bluray ve hdrip film seyretmek için kullanmak istiyorum, sizce x3000 lerin ucuzlamasınımı beklemek mantıklı yoksa bir an önce hd dünyasına adım atmak mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: bigmaster077

arkadaşım,
    100 hz ve beraberinde hareketi yumuşatan motionflow özelliği her türlü yayında etkisini gösterir. ben x serisini geçen seneden beri takip ediyorum. oran olarak en az ucuzlama bu seride oluyor diyebilirim. ama aceleniz yoksa bekleyin tabii. beklemekten zarar gelmez. 1-2 ay içinde yeni modeller de çıkıyor. tek risk kurlardır.

quote:

Arkadaşlar bu 100hz olayı sadece sd yayın içinmi çok önemli v3000 yada d3500 tvleri yüzde80 ps3 oynamak ve bluray ve hdrip film seyretmek için kullanmak istiyorum, sizce x3000 lerin ucuzlamasınımı beklemek mantıklı yoksa bir an önce hd dünyasına adım atmak mı?

o zaman bende samnsungun 100hz panellerine yönelirim sırf sony diye 2000 ytl daha fazla vermek bana mantıklı gelmiyor, elbet aralarında fark vardır ama sammyninde bana yeterli geleceğini düşünüyorum

• ARKADAŞIM MESJINI ALDIM.ALTARNETİF İSTEMİŞSİN BENDE SONY ALACAKTIM,ANCAK SAMSUNG 100HZ BİR CİHAZI VAR 40 F 86 BD.HEM PARLAK EKRAN ,100 HZ 25.000:1 KONTRAS DAHA NE OLSUN.HELE BİRDE PS3 OYUN MERAKIN VARSA BENCE BİR BAK DERİM.EPEY ARAŞTIRDIM.SONY PANELİNİ DE SAMSUNG YAPIYORMUŞ.AYRICA İSTANBUL BLŞ.DEN SAKIN CİHAZ ALMA ÇÜNKÜ ÖĞRENDİĞİME GÖRE KESİNLİKLE GARANTİ KAPSAMI İÇERİSİNDE OLMUYOMUŞ.ŞİMDİ ORADAKİLERE SORSAN GARANTİ OLMAZMI İLLAKİ GARANTİ VERİYORUZ DERLER AMA SAMSUNG UN TÜRKİYEDEKİ DİSTRİBÜTÖRÜ ANADOLU ELEKTRONİK İN VERDİĞİ GARANTİYİ KİMSE VERMİYO SAMSUNG İÇİN BU BENCE EN ÖNEMLİ UNSUR.
  • çok merak ettim sony le hangi urunun benzer özellikteki samsungun kine göre 2000ytl daha fazla???

quote:

o zaman bende samnsungun 100hz panellerine yönelirim sırf sony diye 2000 ytl daha fazla vermek bana mantıklı gelmiyor, elbet aralarında fark vardır ama sammyninde bana yeterli geleceğini düşünüyorum
  • arkadaşım,

siz o paneller hakkında bilgi verenleri bir kalemde geçin, yazdıklarınız doğru değil. burada panel konusunda bir ton yazı var, bunları inceleyin derim. soracağınız birşey olursa ayrıca cevaplandırırız.
    ayrıca f86 sadece 10 bit panel olmaması nedeniyle X3500 ve w3000 serisinin alt klasmanında yer alabilir. aksini iddia eden buyursun yazsın.
    ancak 100hz için tercih edilip edilmemesi tartışmaya açıktır. X3500 serisi ile fiyat farkı buradan kaynaklanıyor.

Bu arada Anadolu elekt. 2 yıl garanti veriyor, sony ise 5 yıl garanti veriyor.

son olarak Anadolu grubu Samsung işine o kadar önem veriyor ki kendi sitesinde aylardır sattığı bu üründen bahsetmiyor bile. hizmet anlayışından işe verdiği ciddiyeti çıkartın işte.

işte linki aşağıda:40 f 86 ben bulamadım eğer siz bulursanız eklersiniz. bunun dışında satışta olan bir sürü ürün de yok burada.
    http://www.anadoluelektronik.com.tr/urunler.php?cat2ID=4

quote:

Orjinalden alıntı: h.cindorul

ARKADAŞIM MESJINI ALDIM.ALTARNETİF İSTEMİŞSİN BENDE SONY ALACAKTIM,ANCAK SAMSUNG 100HZ BİR CİHAZI VAR 40 F 86 BD.HEM PARLAK EKRAN ,100 HZ 25.000:1 KONTRAS DAHA NE OLSUN.HELE BİRDE PS3 OYUN MERAKIN VARSA BENCE BİR BAK DERİM.EPEY ARAŞTIRDIM.SONY PANELİNİ DE SAMSUNG YAPIYORMUŞ.AYRICA İSTANBUL BLŞ.DEN SAKIN CİHAZ ALMA ÇÜNKÜ ÖĞRENDİĞİME GÖRE KESİNLİKLE GARANTİ KAPSAMI İÇERİSİNDE OLMUYOMUŞ.ŞİMDİ ORADAKİLERE SORSAN GARANTİ OLMAZMI İLLAKİ GARANTİ VERİYORUZ DERLER AMA SAMSUNG UN TÜRKİYEDEKİ DİSTRİBÜTÖRÜ ANADOLU ELEKTRONİK İN VERDİĞİ GARANTİYİ KİMSE VERMİYO SAMSUNG İÇİN BU BENCE EN ÖNEMLİ UNSUR.

• .SONY GARANTİSİ 5 YIL DEMİŞSİN AMA BEN İYİCE İNCELEDİM SENDE BİR BAK İSTERSEN:2+3PARÇA GARANTİSİ ANADOLU GRUP BU GARANTİYİ ZATEN VERİYOR...HEMDE 10 YIL OLARAK BEN İYİCE ARAŞTIRIP ALDIM.40 F HAKKINDA TAM BİLGİNİZ OLMAYA BİLİR AMA ,DEDİKLERİNİZ DOĞRU OLABİLİR FAKAT 25000:1+PARLAK EKRAN YANİ(SİYAH VE BEYAZIN TAM RENKLERİ)SİYAH DAHA SİYAH,BEYAZ DAHA BEYAZ:SİZ BU İKİ CİHAZI YANYANA GÖRDÜNÜZMÜ BİR BAKIN FIRSATINIZ VARSA +100 HZ OLUŞU DA BİR ARTIDIR.AYRICA BU TÜR CİHAZLAR İNTERNETTEN ALINMAZ.HERZAMAN SORUN YAŞATIYORLAR NAKLİYEDE BİLE.DİKKATLİ OLUN ONCA PARA VERİYOSUNUZ!!!BU CİHAZ HAKKINDA BİLGİ İSTERSENİZ VE FİYATINI TABİKİ LİNK VERİYORUM BAKIN DERİM.http://www.teknomix.com.tr/
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.