Şimdi Ara

SONY DAV-DZ260 (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
164
Cevap
0
Favori
20.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Realtek ALC883 ve Windows XP ile ilgili bir sorun varmış anlaşılan, bir türlü çözemedim ve gidip Windows 7 64 Bit yükledim sorunum kalmadı. DZ260ın TV kısmından SPDIF-Outtan ses alabiliyorum artık PCde...
  • digital bağlantı için düşünenler hiç çekinmesin..DD DTS Pro logic 1-2 hepsini digital olarak destekliyor..
  • Arkadaşlar,
    Elimde sony dav dz-280 ev sinema sistemi var ve total video converter ile 704x420'ye kadar xvid veya divx yaptığımda (daha üstüne çeviremiyorum, total video converter hata veriyor.) aygıt sorunsuzca çalıyor. Elimde hiç divx olup 700x400, 700x300 gibi çözünürlükte divx yok. Ama elimde çok sayıda 700x3.., 700x4.., çözünürlükte xvid film var. Prodji, d-z0n3 ripleri bunlar. Cihaz açamıyor. 600x... çözünürlükteki xvidlerin hiçbirinde sorun yok ama çözünürlük 700 olunca açmıyor. Bazen açmıyor ve varsa diğer görüntüye atlıyor bazen de "bir hata meydana geldi" diyor.
    Totalvideo converter'da hd xvid formatı falan da var. O şekilde çevirip aygıtta açmaya kalkınca "hd desteği yok" diye bir hata veriyor.
    Divx'i çalıp xvid'i neden çalamıyor bu cihaz anlamış değilim.
    Yorumlarınız?

• valla divx de çalıyor xvid de çalıyor bendeki..encode edilirken hatalı kodlanır veya yanlış çeviriyor olabilir..720*576 ya kadar destekliyor ve denenmiştir
  • uzil, cecabınız için teşekkürler. Aramaya devam ettim ve sorun çıkaran filmlerin boyutunun 2 gb civarı olduğunu fark ettim. Bu boyuttaki filmerde sorun yaşayan bir ben değilmişim. Virtualdubmod ile filmi bölüp öyle izlemek gerekiyormuş. Bu bölme işlemi Türkçe dublajlarda sorun çıkarmaz ama altyazılılarda bir de altyazıyı bölmekle uğraşmak gerekiyor. Ama Türkçe dublajlıları indirmeye çalıştığım için sorun yok.
  • Arkadaşlar merhaba,

Ben de bu Sony DZ260'ı aldım ucuzladığı için. Optik girişten PS3 ve Digiturk Plus kutumu bağladım (switch'le). PS3 de sorun yaşamıyorum.
    Zncak ses görüntüden sonra geliyor.
    Digiturk'ün ayarında senkeon geciktirme var ama 0-300 ms. değer girilebiliyor sadece, 300 apsam bile ses epey geç geliyor. Ulusal kanallarda, HD kanallarda, 5.1 HD National GEO HD kanalında da aynı durum söz konusu.

Bu konuda çözüm önerisi olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hgevher -- 20 Ekim 2009; 22:48:49 >
  • Hgevher ,
    Normalde kutusundan çıkması gereken küçük bir alet var. Kalibrasyon mikrofonu diye.
    Onunla ayarlama nasıl yapılıyor, beceremedim ve uğraşmak da istemedim. Ancak o mikrofonu takıp testi başlatınca (settings->audio bölümünde [normalde var ama nedense bende kalibrasyon menüsü yok, fabrika ayarı lazım sanırım]), kendisi her şeyi ayarlıyor. Ses ve görüntü gecikmesi olmuyor sonrasında.
    Tabi tüm hoparlörlerin önü açık olancak, mikrofon senin oturduğn yerde olacak.
    --
    [Dipnot: Bu cihaza çok yakın olan bendeki cihaz (dz280) benden habersizce eve alınmıştır. Bana kalsa bir mkv player (misal, popcorn), bir de dts destekli 5.1 ses sistemi alırım. En fazla 600 lira tutar. Ama şimdi arşivimin çoğu mkv ve o kadar filmi tekrar indiriyorum divx olsun diye. :(   ]
  • Arkadaşlar bu ürünler hakkında birkaç şey sormak istiyorum. Bu günlerde laptop'u hdmi ile lcd tv'ye baglayıp mkv (hd) filmlerdeki dolby dts veya pro logic sesleri iyi bir ses sistemden almak üzere sony dz360 modelini almayı düşünüyorum.

Ancak sistem hakkında kafamda bazı ?'eri mevcut.

1- Dz 260 ı düşünmüyorum zira arka hoparlörler kablolu oldugundan evin içinde gereksiz kablo salatası ve oraya-buraya saçılmış çirkin kablo görüntüleri oluşsun istemiyorum. Kafama takılan şu ki, dz360 gibi arka hoparlörleri "kablosuz" olan bir cihazda ses iki uyduya nasıl gönderiliyor?

Sanırım bu iki uydu hoparlör kendi içinde pille vs çalışan extra bir besleme devresine (anfiye) sahip. Yoksa durduk yerde sesin havadan iletilmesi ve yüksek seviyede çıkması çok zor :) Birde acaba ses kalitesinde kablolulara göre herhangi bir kayıp, düşüş, parazit, hışırtı, dip gürülti vs olurmu? Bu konuda tecrübeli arkadaşlarrın yorumunu almak isterim?

2- Fm radyodan direk usb'ye kayıt yapıyormu bu cihazlar?

3- Dolby ve dolby dts pro logic (I ve II) sesleri "sadece kendi içindemi çözüyor" yoksa dışardan baglanan ses şayet çözülmüş ise yinede sorunsuz "görüyormu" dts sesleri? (Ör, wdtv, eGreat, popocorn gibi ürünlerden gelen önceden çözülmüş dts sesler) Zira bazı sistemler sadece kendisi dts'yi çözüyorlar ve dışardan çözülmüş olarak gelen dts sesi görmüyor, tanımıyorlar!

Bu konularda tecrübe ve bilgi sahibi arkadaşların fikirlerini almak isterim.
    Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pininfarina -- 29 Ekim 2009; 10:56:06 >

• arkadaslar bu alete ipod yada herhangi bir mp3 calar baglayan varmi?
    bende bu aleti muzuk dinlemek icin dusunuyorum ve ipod u mu baglamam onem tasiyor yoksa flash diskle zor olur :S
  • Bende maalesef kipa carrefour electroworld gibi firmaların yaptığı kampanyaları kaçırdım,şu andada uygun fiyata satan biryer yok sanırım. Kendi sistemini satmak isteyen arkadaşlar PM atsın lütfen. Yada en uygun nerden alabiliriz bilginiz varmı?
  • merhabalar!
    bu sistemi ps3 ile kullanan arkadaslara bi rsorum olucak!

ses verimi acisindan hangi ses modunda oyun oynuyorsunuz??
  • uygun fiyata arayan arkadaşlara duyrulur
    linki inceleyiniz lütfen
    http://forum.donanimhaber.com/m_38345317/mpage_1/f_/key_//tm.htm#38345317
  • Uzun bir arayıştan sonra istediğim özellikte ve fiyatta bir ses sistemi bulamadım. İnternette gezerken 2. el olarak dz260 modelini buldum ve düşünmeden aldım. Başlık açılalı çok uzun bir süre olmuş ama umarım hala cihazlarınızı kullanıyorsunuzdur. Artık bende aranızdayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Losthan

Uzun bir arayıştan sonra istediğim özellikte ve fiyatta bir ses sistemi bulamadım. İnternette gezerken 2. el olarak dz260 modelini buldum ve düşünmeden aldım. Başlık açılalı çok uzun bir süre olmuş ama umarım hala cihazlarınızı kullanıyorsunuzdur. Artık bende aranızdayım.

hayirli ugurlu olsun!
  • quote:

Orijinalden alıntı: wentata

quote:

Uzun bir arayıştan sonra istediğim özellikte ve fiyatta bir ses sistemi bulamadım. İnternette gezerken 2. el olarak dz260 modelini buldum ve düşünmeden aldım. Başlık açılalı çok uzun bir süre olmuş ama umarım hala cihazlarınızı kullanıyorsunuzdur. Artık bende aranızdayım.

hayirli ugurlu olsun!

Teşekkürler arkadaşım, sağolasın. Halen kullanıyormusun?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: wentata

quote:

hayirli ugurlu olsun!

Teşekkürler arkadaşım, sağolasın. Halen kullanıyormusun?

evet dostum yaklasik 1.5 sene oldu alali!
    optik cikisindan oturu ozellikle ps3 icin gayet basarili! tabi bu basari gorecilidir. ama ev ortami acisindan baktigimda sistemin oldukca tatminkar oldugunu soyleyebilirim!

• arkadaşlar rica etsem kumandanızın resmini çekip upload edebilirsmisiniz? benimki orjinal kumada değil :( sanırım çünkü kumandam gri renkte :(
  • arkadaslar satmayı dusunen olursa sony dav dz 260 arıyorum tercıhım istanbul içi elden almak pm,le ulasabılırsınız
  • hortlatsam cevap gelirmi? en son 6 ay önce optik çıkıştan laptopu sony dav dz 260 'a bağlamıştım gayet güzel ses alıyordum şu anda ne laptopdan ne uydu alıcısından optik çıkışla bağlayınca ses alamıyorum, serviste problem olmadığını söylediler, çözüm bilen varmı?
  • hortlatsam cevap gelirmi? en son 6 ay önce optik çıkıştan laptopu sony dav dz 260 'a bağlamıştım gayet güzel ses alıyordum şu anda ne laptopdan ne uydu alıcısından optik çıkışla bağlayınca ses alamıyorum, serviste problem olmadığını söylediler, çözüm bilen varmı?
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.