Şimdi Ara

Sony DAV DZ680'mi, PHILIPS HTS3568/12'mi yoksa LG 904TA'mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
3.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: kir-pi

quote:

Orijinalden alıntı: Think_of_Truth

Ben de aşağı yukarı aynı seçim sorununu yaşıyorum. Kararsızlığım DAV DZ680 ile DAV DZ780 arasında. Bir de bir yerlerde okumuştum bu ses sistemleri RMS değerleri taşımıyor, aşağı yukarı 200 watt diyorlar doğru mu. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Arkadaşım bu aletlerin çoğunun gerçek ses değeri 100W ancadır, hepsi tüketiciyi kandırma peşinde

+1

Yaklaşımınız dogru olmakla birlikte bu tip 1000w sistemlerin verilen teknik degertlerinde THD degerleri %10 seviyelerinde dir ki %10 thd seviyesindeki ses hiç bir insan tarafından dinlenemez.... ve kabul edilmez.. kesinlikle saçma, şişirme bir pazarlama politikasıdır...

Zaten %0.05 gibi makul bir THD seviyesindeki 1000w ev ortamında gercek bir sarsıntı etkisi yaratır ... (komşu dairelerdeki vitrinleride kastediyorum!)

• Bu durumda bu sistemlere onca parayı akıtmak yerine, efendi efendi elimizdekilerle yetinelim diyorsunuz. Zamanla ayrı ayrı alınmış hoparlörlerden oluşturulan hi-fi sistemlere yönelmekte fayda var.
  • Ya zaten bu aletlerin şebeken çektiği max güce bakarsanız ne mal olduklarını anlayabilirsiniz mesela çok övülen 904 TA 150 W max güç çeker, 1000 W denen bir philips max 180 W çeker, yani 0 kayıp olsa(hiç bir zaman olmaz ya) verebilecekleri max güç işte budur
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.