Şimdi Ara

Sony PlayStation 3 / Temizlik Zamanı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Son zamanlarda PS3'ü tozlanan arkadaşlarımızı ve Sony / Türkiye'nin onlara karşı olan tutumunu gördükçe bir PS3 Temizlik Rehberimiz olsun istedim. Hepimiz PS3'ümüzü çok seviyoruz ve başına birşey gelmesini istemeyiz. O halde onlara iyi bakmalıyız.

Efsane oyunlar arka arkaya çıkıyor ve PS3'ün gücü yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Mevsimsel olarak da artan sıcaklıklardan ötürü PS3'ümüz ısınmaya başlıyor.

PS3'ümüzü tozlardan arındırmak için neler yapabiliriz? İçine giren tozları nasıl ortadan kaldırabiliriz? Ekstra satılan bakım setleri var mıdır?

Sizlerden gelecek olan cevapları bekliyorum arkadaşlar.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SnowPower -- 26 Mayıs 2008; 15:26:43 >

• bu temizlik konusunda yurtdışında sivrinin biri ortaya bi fikir atmış,bizim arkadaşlarda bu olayı foruma taşımışlardı,ps3 kendi kendini temizliyo die, bi tuşlarına basarak falan .milletin makineleri bozuldu.sakın forumdan falan bulup o yöntemi deniyim deme. yada kimse denemesin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _2FAST4U_ -- 26 Mayıs 2008; 15:40:23 >
  • sanırım oynamadığımız zamanlarda bir örtü ile toz girebilecek bölgeleri kapamak iyi olur :)
  • alet çok tozlanıyor

buna bir çare bulmak lazım : )
  • o bahsedilen olay sanırım temizleme değil de fan testiymiş. yabancı forumlarda öyle görmüştüm temizlik için değilmiş yani o
  • evet bi ara herkes Aman Allaaaahıııım modunda dalmıştı makina temizleniyor diye sonra cüzdanları temizlendi...
  • İçine girecek tozlar için yapılabilecek tek şey, ızgaraların arasından üflemek. Veya hava üfleme özelliği olan bir elektrik süpürgesi de işe yarayabilir. Cesaret edebiliyorsanız bilgisayarın kasasını açar gibi dış kapağı açıp (tabi bu garantiyi etkilemiyorsa) elektrik süpürgesiyle mevcut tozları çekmek şeklinde olabilir.

Başka türlü birşey olabileceğini sanmıyorum.
  • PS3 içerisinde bulunan fanlar, elektrik süpürgesinin verdiği hava ile kendi max. dönüş hızlarından daha hızlı dönerlerse arıza yapabilirler. Bunu uygularken çok dikkatli olmak gerekiyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: SnowPower

PS3 içerisinde bulunan fanlar, elektrik süpürgesinin verdiği hava ile kendi max. dönüş hızlarından daha hızlı dönerlerse arıza yapabilirler. Bunu uygularken çok dikkatli olmak gerekiyor.

Arkadaşım ps3 ün hava deliklerinden çektiği hava ile fanın max devirinden daha yüksek hızda dönmesini sağlayacak bi elektirik süpürgesi düşünemiyorum ben . Temizlik önerisine gelince de ben bir keresinde ps3 ün üsüt kapağını açmıştım ve çok temiz olarak baktığım ps3 ün içinin ne kadar iğrenç durumda olduğunu gördüm. tozlar artık o kadar kaynaşmışki makinanın içinde çıkmaya niyetleri yok gibi. büyük parçlar nerdeyse köşelerde ceviz büyüklüğne ulaşmış. iyice temizledikten sonra içim rahatladı ama tekrar ne zaman aynı şekle döneceğini bilemiyorum.. Tabi fanın bulunduğu kısmı açmadım ordaki manzara dahada içler acısı olabilr :)

• Vacuum cleaner denen şeylerle temizlemek gerek hava üfleyen aletler süpürgenin tam tersi mantıkla çalışırlar, ayrıca sanmam fanı max hızından fazla döndürsün... ayrıca bu bahanedir bu seferde bunun içinde toz yok havasız yerde oynamışınız alet bozulmuş derler sonrada niye spot mal alıyosun diye eleştirirler kullanıcıları
  • hayir hava ufleyen cihazlari kullanmayin, zira tozlari iceri uflersiniz ve icersi tozlarla japlanmis olur disariya ciksinlar derken. Size onerim 10-20 lira arasinda satilan mikrofiber bez almaniz ben kullaniyorum makine temiz kaliyor, ayrica cizik te olusturmuyor... ya da makine kapali iken deliklerinden tozlri supurge makinesi ile cekebilirsiniz dusuk kuvvette calismasi zorunlulugu ile ben bunu da yapiyorum, cok ise yaramiyor ama en azindan icim rahat oluyor,
  • Ben Ps2 için şöyle bir yöntem kullanıyorum (Ps3 ü alınca da muhtemelen aynısını yapacağım.) canım Ps2 de herhangi bir oyun oynamak istediğinde onu kapalı olan dolabımdan çıkarıp monitörümün yanına kuruyorum işim bittiğinde ise aynen toplayıp dolaba geri koyuyorum bu şekilde kapalı alanda kaldığından toz ile ilgili bir sorunum olmuyor. Belki bu çözüm Ps3 kullanıcıları için angarya bir iş gibi gelecektir ama yapacak çok fazla bir şey de yok maalesef. İşiniz bittiğinde aleti kapalı bir yere koyarsanız devamlı tozlanma derdinden kurtarabilirsiniz Ps3 ünüzü Odanız benimki gibi çok toz alan bir oda ise yapacak fazla bir şey kalmıyor maalesef.
  • benim alet pislik içindetemizlemeye tenezzül etmiyorum.
  • kullanmadığınız zamanlar üzerine bir dantel örterseniz, kıl, yün, toz, püsürden rahatlıkla koruyabilirsiniz
  • quote:

Orjinalden alıntı: Lamb Of God

benim alet pislik içindetemizlemeye tenezzül etmiyorum.

• dantel modern degil :) evin modern havasını bozuyor :D
    quote:

Orjinalden alıntı: evo_4

kullanmadığınız zamanlar üzerine bir dantel örterseniz, kıl, yün, toz, püsürden rahatlıkla koruyabilirsiniz

• quote:

Orjinalden alıntı: _2FAST4U_

bu temizlik konusunda yurtdışında sivrinin biri ortaya bi fikir atmış,bizim arkadaşlarda bu olayı foruma taşımışlardı,ps3 kendi kendini temizliyo die, bi tuşlarına basarak falan .milletin makineleri bozuldu.sakın forumdan falan bulup o yöntemi deniyim deme. yada kimse denemesin

Ben cok akıllıyım ya kardes denedim :D noldu ? Motoru yaktık ..
  • aman diyim bilgin yoksa içini falan açma bilen birilerine götür ben ps2 yi temizlicem derken cortlatmıştım
  • elaktronik eşyalarda kart kısmı kirlensede pek zararı olmuyor;tv lerin içi toz dolu hiç sorun çıkartmıyor sonuçta .

hard diskte aynı şekilde diye düşünüyorum.

geriye blu-ray kalıyor;oda içeride ayrı bir kapalı kutu şeklinde ve disk girişindede özel bir filtre gibi birşey var,tozu engelliyen vede diski adeta yalayıp tozunu alan, blu-ray'ın kirlenmesi de zor görünüyor.

ama her ihtimale karşı hava mazgalarından toz girmesi kaçınılmaz.

ps3 ebat olarak:

Ebatlar
    Yaklaşık olarak 325mm (G) x 98mm (Y) x 274mm (D)

ben 5'er cm daha ekleyip bir kutu şeklinde cover yapmıştım kablo denk gelen yerleride ölçüp biçip kestim,
    cihaz arkadan kapalı;kullanmadığım zamanlar kapatıyorum.

ne olur ne olmaz.

saygılar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.